Легке дихання: топ-5 кімнатних рослин зі списку NASA

Лариса Шен, генеральний директор та ідейний натхненник LoraShen 

Дерева, рослини, квіти – природне середовище проживання людини. Звичайно, ми вже давно живемо в кам’яних джунглях, але й страждаємо на психічні розлади раз у десять більше, ніж древні люди. Вся річ у тому, що, створивши урбаністичний світ, ми сумуємо за своєю природою, яка має нас оточувати.

Рослини = затишок і гармонія

Подумайте і згадайте, в яких просторах вам комфортніше і приємніше всього? Впевнена, що в 90% ви згадаєте приміщення з рослинами. У них на підсвідомому рівні хочеться затриматися, сповільнитися, розслабитися і повернутися туди знову!

Багато людських інстинктів сплять, але інтуїтивно ми відчуваємо, що надає нам користь і ментальне здоров’я.

Крім того, вченими NASA ще в 1989 році було запущено дослідження, яке довело, що рослини допомагають створити мікроклімат у приміщеннях, очистити повітря, зарядити енергією простір і стати ідеальним фоном для зняття напруження з людських очей.

Топ-5 рослин для дому

У сьогоднішній статті у мене для вас топ-5 моїх улюблених рослин зі списку NASA, які допоможуть очистити повітря, вбити токсини і стати природним освіжувачем повітря. При цьому впоратися з доглядом цих рослини зможуть навіть ті, хто завжди знаходить відмовку на кшталт «у мене рослини вдома не приживаються». Повірте, ці виживуть!

Сансевієрія (Sansevieria trifasciata Laurentii), в народі відома ще як тещин язик. Виробляє багато кисню, причому одна з небагатьох кімнатних рослин, яка робить це і вночі. Поставте красиву рослину з щільними довгими листям в радіусі 2 м від місця, де зазвичай багато проводите часу, і відчуєте, як уже через пару тижнів будете почуватися бадьоріше і здоровіше. Сансевієрія максимально невибаглива

Фікус еластичний (Ficus elastica). Цей різновид рослини очищає повітря від токсичного формальдегіду, який потрапляє в повітря від лакованих покриттів меблів, підлоги. До того ж з часом фікуси тільки збільшують свою ефективність.

Чи варто говорити, що візуально ця рослина з великими овальними листям і товстим стовбуром – просто насолода для очей.

Дипсис (Chrysalidocarpus lutescens). Один з найбільш популярних різновидів кімнатних пальм. Дипсис не просто красива і стильна рослина – вона ще й насичує повітря вологою.

Поставте дипсис у кімнаті, де зазвичай дивитеся телевізор всією сім’єю, і насолоджуйтеся красою і чистим зволоженим повітрям всі вечори і вихідні карантинних днів.

Хлорофітум (Chlorophytum comosum). Квітка, яка була популярна в 80-90-х роках, і її можна було побачити майже у всіх будинках, бібліотеках і державних установах. До речі, несправедливо забута. Адже ця рослина крім того, що швидко росте і не потребує додаткового догляду, за добу здатна поглинути 80% шкідливих організмів. Достатньо всього однієї рослини, щоб очистити повітря в межах 6 квадратних метрів.

Аглонема (Aglaonema). Китайське вічнозелене дерево, яке може рости навіть за найгіршого освітлення. При цьому кімнатна рослина ефективно очищує повітря від толуолу і бензолу. Корисно тримати на кухні, оскільки бензол виділяється під час роботи газових плит, а рослина ідеально його поглинає.

Тому якщо у вас вдома лише одна-дві рослини, не баріться. Сьогодні, коли світ накриває друга хвиля карантину і самоізоляції, саме час поповнити квартири рослинами зі списку NASA!

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також