Лена Борисова про великодні традиції та роботу під час свята

Про традиції

Я часто розповідаю про те, що у нашій багатодітній родині є місія та правила. Це такий компас, який дозволяє нам краще розуміти один одного і дає уявлення про те, що нас об’єднує. Це не набір правил, які дорослі роблять для дітей, ні. Це правила, які ми створюємо разом і все їх дотримуємося. Наприклад, в них прописано, що кожен з нас на перше місце ставить себе, але при цьому ми любимо, поважаємо і дбаємо один про одного, беремо відповідальність за свої дії та робимо все, щоб у кожного члена сім’ї були умови для всебічного гармонійного розвитку і щасливого життя. Це така «конституція» нашого дому. Там же прописано, що для нас дуже важливі сімейні традиції. Наприклад, ми колекціонуємо не тільки сучасне мистецтво, але й багато предметів, які наповнені символізмом і вказують на наш зв’язок з глибокими традиціями української культури: будь то косовська кераміка або родові «скрині», які є у кожного члена нашої сім’ї. Звичайно, Великдень для нас – це важливе світле сімейне свято. Коли обов’язково збирається за столом вся родина. Ми починаємо готуватися за кілька днів. Наприклад, всією сім’єю печемо паски. У нашому варіанті вони більше схожі на італійські паннетоне. У нас дуже самостійні діти, тому навіть найменші беруть участь у цьому процесі. У неділю зазвичай ми збираємо в нашому домі всю нашу родину. Діма, звичайно, готує святковий обід. Кухня для нього – місце для творчості, в таких випадках він майже нікого на неї не пускає і готує сам страви з простих, але ідеально свіжих сезонних продуктів.

Про роботу

Кожен Великдень, як і кожен Новий рік, ми вмикаємо свій «мінізавод» з приготування святкових страв. Паски, м’ясні делікатеси тощо починають замовляти за кілька тижнів. І цього року ми весь тиждень, звичайно, будемо багато працювати, аби вчасно доставити всі Easter boxes і сотні печених качок, на які ми вже отримали попередні замовлення. На карантині наші ресторани не можуть приймати гостей ву звичному режимі, але ми запустили власний сервіс доставки готової їжі 1 euro delivery і продуктових наборів Borysov cooking boxes.

Про улюблений рецепт паски

Інгредієнти:
  • Борошно – 400 г
  • 3 яйця
  • Вершкове масло – 100 г
  • Цукор – 150 г
  • Цедра одного лимона
  • Горіхи, сухофрукти та цукати – за бажанням
  • 1 стручок справжньої ванілі
  • Сіль – 1 щіпка
Інгредієнти для опари:
  • Молоко – 250 мл
  • Борошно – 150 г
  • Сухі дріжджі – 11 г (1 пакетик)
  • Цукор – 1 чайна ложка
Приготування
  1. Готуємо опару. перемішуємо борошно, тепле молоко, цукор і дріжджі. Ми залишаємо під плівкою десь на годину, щоб опара піднялася.
  2. Натираємо цедру одного лимона, перемішуємо її з цукром, розтопленим маслом і яйцями. Коли розбиваємо яйця, від одного яйця залишаємо білок окремо – він стане в пригоді, аби змастити верхівку.
  3. Змішуємо борошно з сіллю, поступово додаємо опару і суміш з яєць, цукру, цедри і масла. Дуже добре і старанно вимішуємо. Тісто має бути вологим і трохи прилипати до рук.
  4. Додаємо сухофрукти і вимішуємо ще раз. Формуємо з тіста кульку.
  5. Кладемо тісто в змащену маслом миску і залишаємо під плівкою лежати за кімнатної температури. Тісто має збільшитися в об’ємі в два рази.
  6. Дістаємо тісто, присипаємо борошном, трохи приминає. Змащуємо маслом форму і туди викладаємо тісто. Залишаємо під плівкою ще на годину.
  7. Збиваємо білок з водою і змащуємо їм поверхню паски. Розігріваємо духовку до 180 градусів і ставимо в неї форму з кексом. Випікаємо близько години. Щоб наша верхівка була красивою і не згоріла, через пів години після випікання можна накрити її фольгою.
  8. Готову паску прикрашаємо на свій розсуд – можна зробити «білкову шапку» з цукатами, деяким подобається поливати шоколадною глазур’ю.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також