Лікування хронічного мікозу: коли починати, щоб отримати результат

Різновидів мікозу досить багато, оскільки в природі налічується велика кількість грибків. Найчастіше вражаються місця, які сильно пітніють і зазнають тертя. Тривожними симптомами стануть почервоніння, лущення, свербіж. Заразитися можна через особисті предмети, взуття, одяг, манікюрні інструменти.

Для того щоб уникнути зараження грибковою інфекцією, варто дотримуватися правил особистої гігієни і профілактики. Наприклад, не носити чужі речі, не користуватися чужими засобами гігієни. Якщо ж довелося взяти чуже взуття, скористайтеся носками і після того, як знімете речі, ретельно помийтеся з милом.

Практично всі види грибкових захворювань виліковні, часто на їх лікування необхідно від двох тижнів до місяця. З нігтьової пластиною складніше: на її відновлення може піти до півроку. Аби встановити різновид грибка, варто обов’язково звернутися до фахівця, який призначить спеціальні аналізи. І тільки після цього вам пропишуть препарат і підберуть схему лікування. Не варто займатися самолікуванням, тому що протигрибкові препарати мають досить багато протипоказань і побічних ефектів.

Лікування часто складається з засобів системної та місцевої дії. Прийом засобів усередину лікар може призначити лише в разі серйозних осередків ураження і коли захворювання запущене. При ураженні грибком нігтів їх найчастіше видаляють для відростання нового здорового нігтя. Якщо ви зіткнулися з частою проблемою грибкових уражень, варто подбати про свій імунітет і сходити на консультацію до лікаря-імунолога.

Якщо не почати вчасно лікування, грибкові ураження шкіри можуть перерости в хронічний стан і збільшити осередок. Крім цього, поступово вражаючи шкіру, грибки атакують імунну систему організму, а це може призвести до виникнення алергічних реакцій. Так, наприклад, може раптово виникнути реакція на їжу або хімічні речовини. Також, якщо ви вже лікуєтеся, в жодному разі не можна кидати лікування, оскільки можна побачити тимчасове поліпшення, оскільки на повноцінне оновлення шкірного покриву необхідно не менше двох тижнів. Тому навіть якщо ви помітили, що осередки ураження стали краще виглядати або зовсім зникли, не відходьте від схеми лікування, призначеної лікарем. Це загрожує не тільки новим запаленням, а й виникненням хронічного перебігу захворювання. По закінченню призначеного лікування лікар зазвичай призначає профілактичні засоби, наприклад, спеціальний гель для душу, вмивання або миття голови, спреї для ніг, краплі для нігтів. І, звичайно ж, варто обов’язково дотримуватися профілактичних заходів. Наприклад, будьте обережні з відвідуванням лазень, саун, спортзалів, дотримуйтесь правил особистої гігієни вдома, проводьте дезінфекцію рукавичок і взуття, використовуйте профілактичні засоби для запобігання рецидиву і недопущення виникнення хронічного перебігу. Щойно ви помітите нетипові зміни шкіри, одразу ж зверніться до лікаря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також