Літні Олімпійські ігри в Токіо: усе, що потрібно знати

Традиція проводити масштабні регулярні змагання зародилася ще у стародавньому Римі. За майже три тисячоліття вона, звісно, зазнала кардинальних трансформацій, але суть залишилася та сама — визначити найсильніших у кожній галузі.

Коли пройде Олімпіада в Токіо

Олімпійські ігри в Токіо мали б відбутися влітку 2020 року, однак через пандемію коронавірусу, як і всі решта масштабні події, змагання перенесли на цей рік. Відтак 23 липня 2021 року о 14:00 за київським часом (20:00 в Токіо) на Національному олімпійському стадіоні в столиці Японії пройде церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор. Як і диктують сучасні норми, усі, хто не входить до списку представників Міжнародного олімпійського комітету та спонсорів, матимуть можливість дивитись церемонію виключно онлайн. До речі, на самі змагання глядачів також не допускатимуть.

Упродовж двох тижнів понад 11 тисяч спортсменів із двохсот країн світу змагатимуться за довічні титули олімпійських чемпіонів. Щодня на Олімпіаді розігруватиметься понад 20 комплектів медалей у різних видах спорту.

8 серпня відбудеться церемонія закриття Олімпійських ігор, на якій організатори підіб’ють підсумки й попрощаються з учасниками та глядачами.

Види спорту в програмі олімпіади в Токіо

У 2021 році на Олімпіаді в Токіо буде представлено 33 види спорту та 50 дисциплін. Серед них більшість класичних, такі як бадмінтон, баскетбол, волейбол, теніс, гімнастика, бокс, велоспорт, водні види спорту, кінний спорт тощо.

Найпопулярнішими видами спорту експерти визнали спортивну гімнастику, плавання та інші водні дисципліни.

Крім класичних видів спорту, на Олімпіаді в Токіо можна буде спостерігати за ексклюзивними змаганнями. Міжнародний олімпійський комітет провів голосування, на якому було прийнято одноголосне рішення про включення карате, серфінгу, бейсболу, скелелазіння і скейтбордингу в програму Ігор. Однак оргкомітет заявив, що «новий пакет» змагань буде діяти виключно для Олімпіади в Токіо. Наступні Ігри матимуть класичний перелік видів спорту.

Загалом на Олімпійських іграх у Токіо розіграють 339 комплектів медалей. Самі медалі, до речі, також будуть незвичними. Як світові лідери із сортування й переробки сміття, японці виготовили їх із металів старих гаджетів, зокрема смартфонів.

Організатори Олімпіади в Токіо закликали населення зібрати застарілу й непотрібну електроніку й таким чином накопичили майже 80 тонн техніки, яка і стала сировиною для нагород.

Україна на олімпіаді в Токіо

Збірна України їде в Токіо найменшою делегацією за всю історію виступів національної команди. Цьогоріч нашим вдалося вибороти лише 158 ліцензій. До цього року мінімумом було 206 ліцензій перед Іграми в Ріо 2016-го року. Експерти стверджують, що причиною такої сумної картини стала пандемія, яка не дала можливості багатьом спортсменам нормально підготуватися до змагань.

Попри те, що від України на Олімпійські ігри їде порівняно мало спортсменів, серед них є потенційні лідери, які мають усі шанси зібрати велику кількість медалей. Наприклад, чемпіон світу й віцечемпіон Ігор у Ріо український борець греко-римського стилю Жан Беленюк має всі шанси вибороти «золото» в Токіо. Ще одним «золотим активом» можна вважати Ольгу Харлан: шестиразова чемпіонка світу й олімпійська чемпіонка з фехтування стане достойним конкурентом найкращих спортсменів світу.

Дзюдоїстка Дар‘я Білодід і легкоатлетка Ярослава Магучіх, які представлятимуть Україну в Токіо встигли чудово підготуватися до змагань, тож мають усі шанси стати переможницями у своїх видах спорту. Великі надії експерти покладають на лідера збірної України з боксу Олександра Хижняка, чемпіона Європи і світу, а також на подружжя чемпіонів Європи Бех-Романчук. Михайло здатен здобути необхідний результат у плаванні, Марина — у стрибках у довжину.

Редакція Beauty HUB вже вболіває й ретельно слідкує за нашими в Токіо та інформуватиме про перемоги. Сподіваємося, їх буде предостатньо!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також