Лосьйон або тонік? Не замислюючись, чим вони відрізняються один від одного, ми купуємо той чи інший засіб залежно від красивого флакончика або те, що запало нам в душу. Однак ці два засоби не можна порівнювати між собою. У них різні не тільки назви, а й функції. Тому давайте розбиратися, що краще додати до колекції нашої косметики для догляду.
Для чого потрібен лосьйон
Лосьйон – це засіб, який призначений для очищення шкіри. Його можна використовувати двома способами. Перший – як окремий засіб: нанести його невелику кількість на ватний спонж і протерти ним обличчя (якщо шкіра без макіяжу). Другий спосіб – як додатковий етап очищення: протріть обличчя міцелярної водою, потім очистіть обличчя гелем або пінкою для вмивання, а після протріть обличчя лосьйоном. Так ви точно забезпечите шкірі глибоке ефективне очищення.
Якщо говорити про склад, то він теж буває різним. Якщо ви віддаєте перевагу магазинним засобам, тоді будьте готові до того, що вони можуть містити в собі спирт або інші досить агресивні підсушувальні компоненти. Якщо ви любителька натуральної косметики, тоді вибирайте ті лосьйони, до складу яких входять або фруктові кислоти й ефірні олії, або молочна кислота.
За складом також можна визначити, для чого призначено той чи інший засіб. Наприклад, якщо в компонентах ви бачите алое, тоді це засіб чудово підійде для зволоження шкіри, якщо бачите ефірні олії та кислоти – отже, це засіб має підсушувальний ефект і відмінно підійде для проблемної та жирної шкіри. Бувають також лосьйони, до складу яких входять вітамінний комплекс, косметичні олії або рослинні комплекси.
Як використовувати
Засіб наноситься на ватний диск, а потім протирається по масажних лініях обличчя. Додатковою змивання він, як правило, не вимагає. Але багато виробників представляють лосьйон як самостійний продукт, який не потребує пінки і міцелярної воді, проте вимагає вмивання після його нанесення. Тому завжди читайте етикетку, перш ніж почати використовувати продукт.
Навіщо нам тонік
Тонік – це засіб для тонізації обличчя. Він має зволожувальні та тонізуючі функції, а також матує шкіру і надає їй свіжості. Порівняно з лосьйоном, властивістю очищення він не володіє, тому це є ключовим моментом їх відмінності.
Виходячи з самого продукту, тонік може як зволожити шкіру, так і підсушити її, але при цьому освіжити і заспокоїти. Він не є агресивним засобом, тому підійде для будь-якої шкіри, безумовно, залежноі від її типу. Тоніки виготовляються на основі гідролатів, до яких додаються квіткові екстракти, вітаміни й ефірні олії. Вибір засобів величезний. На полицях мас-маркетів ви знайдете тоніки з екстрактами лаванди, волошки, липи, шавлії, сосни, жасмину тощо. Вибирайте, який захочете.
Як застосовувати
Найефективніше використання тоніка – це розпорошення. Розподіліть рідина рівномірно на обличчя і дайте їй висохнути. Його не потрібно змивати або витирати. Він самостійно вбирається в шкіру не залишаючи на ній липкого шару.
Чи можна поєднувати ці два косметичні продукти
Хоч вони й абсолютно різні, але дуже гармонійно працюють разом. Якщо у авс жирна шкіра, вам підійдуть два засоби. Спочатку очищуєте шкіру лосьйоном, а після збризкуєте тоніком. Якщо у вас суха шкіра, лосьйон вам навряд чи стане в нагоді. Після очищення розпорошіть тонік на обличчі та дайте йому увібратися.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!