Магнітні бурі у вересні 2024 року: коли і як уберегтися від їхнього впливу

Що таке магнітні бурі, причини появи та ступінь впливу

Магнітні бурі – це природне явище, короткочасне збурення у магнітосфері Землі. Його спричиняє викид плазми під час спалахів на Сонці. Заряджені частинки сонячного вітру (електрони та протони), досягаючи Землі, взаємодіють із магнітосферою і провокують її коливання. Магнітні бурі негативно впливають на роботу техніки, зв’язку, електронних мереж, природу, а також самопочуття живих організмів. На думку фахівців NASA, пік сонячної активності, який прогнозували раніше на 2025 рік, почався вже цього літа. Вчені пов’язують це з появою великої кількості сонячних плям. Ступінь активності Сонця дуже впливає на зміни, що відбуваються в магнітному полі Землі.

Інтенсивність сонячних спалахів часто описується планетарною шкалою Kp. Вона визначає радіаційний індекс сонячних частинок, які впливають на магнітне поле Землі. Показник Kp 0 означає відсутність шторму, Kp 9 – найбільший шторм. А ось ступінь негативного впливу магнітних бур позначається індексом G, і чим він вищий, тим потужніша і небезпечніша магнітна буря. Так, G1 – слабкі магнітні бурі, а ось G5 вже сильні. Тривалість магнітних бур також завжди різна, в середньому фаза наростання збурення магнітного поля становить близько семи годин, а фаза повернення до вихідного стану – три доби. За цей час активність магнітної бурі може наростати та спадати.

Вивчення природи магнітних бур – важливий елемент науки про космічну погоду, що допомагає спрогнозувати їх появу, аби мінімізувати наслідки. Негативний вплив магнітних бур відчувають на собі 10% населення Землі, що дуже багато.

Прогноз магнітних бур на вересень 2024 року: графік

У вересні 2024 року спалахи на Сонці будуть як слабкими, так і досить відчутними. Метеорологи особливо виділяють три періоди активності на Сонці. Прогноз магнітних бур роблять виходячи з поточної сонячної активності, тому він може змінюватися протягом місяця. На це впливає маса чинників: сонячна активність, геомагнітна обстановка, взаємодія сонячного вітру з магнітосферою Землі тощо. Попередній прогноз магнітних бур на вересень 2024 виглядає так.

  • 1-5 вересня 2024 року – слабкі магнітні бурі (геомагнітний індекс G1-G2). Вони практично не відбиваються на здоров’ї людини. Тільки дуже чутливі люди зі слабким імунітетом можуть страждати від безсоння, скаржитися на поганий апетит та стомлюваність.
  • 10, 15 вересня 2024 року – магнітні бурі середньої активності. Відчутні людьми не тільки метеозалежними, але і з хронічними захворюваннями, що мають проблеми з нервовою системою. У них можливі сильні головні болі, перепади тиску, навіть може здатися, що ви починаєте хворіти.
  • 25-26 вересня 2024 року – сильні магнітні бурі. Цей період вважається небезпечним здоров’ю людини. Виникає сильний головний біль, слабкість у всьому тілі, проблеми із серцево-судинною системою.

Як захищатися від негативного впливу магнітних бур: ТОП порад

Офіційна медицина не називає метеозалежність хворобою, до того ж прямий вплив магнітних бур на здоров’я людей до кінця не вивчений. Відомо, що під час магнітних бур деякі люди, особливо ті, які страждають на хронічні захворювання, відчувають нездужання, у них порушується сон і емоційний фон, з’являється мігрень, стрибки артеріального тиску тощо. Медики впевнені, що магнітні бурі та інші зміни погоди не спричиняють жодних болючих реакцій у здорових людей.

Уникнути впливу магнітних бур на організм можна, достатньо стежити за їх календарем і уважно ставитись до себе в ці періоди, заздалегідь планувати фізичні й емоційні навантаження. Не варто вигадувати собі хибні захворювання, аргументуючи магнітними бурями, не перебільшувати їх вплив на свій організм і зберігати спокій – наполягають медики.

Як пережити магнітну бурю:

  1. Намагайтеся висипатися. Якісний і тривалий сон (7-9 годин) позитивно впливає на самопочуття людини, а у період магнітних бур тим паче. Щоб виспатися, ляжте спати раніше, при цьому не захоплюйтеся перед сном гаджетами.
  2. Прокинувшись вранці, зробіть невелику зарядку, цього вистачить, щоб «завести» організм.
  3. Прийміть контрастний душ, чергуючи гарячу та холодну воду.
  4. Не перетруджайтеся на роботі: не засиджуйтесь надовго, частіше робіть перерви, тримайте стабільним свій емоційний фон, не плануйте важливих зустрічей і не приймайте доленосних рішень.
  5. Здійснюйте тривалі прогулянки, уникаючи великого скупчення людей, стежте за диханням. Воно має бути животом, що сприяє створенню більшого простору для кисню у легенях. Якщо можливості гуляти немає, частіше провітрюйте приміщення, де перебуваєте тривалий період.
  6. Зберегти стабільним емоційний фон допоможуть дихальні практики, медитація, йога, плавання.
  7. Якщо ви страждаєте на хронічні захворювання, слідкуйте за прийомом ліків й артеріальним тиском.
  8. Дотримуйтесь режиму харчування: виключіть шкідливу та калорійну їжу, не переїдайте, більше пийте рідини (вода, трав’яні чаї, морси, несолодкі компоти), виключіть із раціону алкогольні й кофеїновмісні напої.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Читайте також