Матриці Ейзенхауера: як стати мегапродуктивним за 4 кроки

Продуктивність та успіх у справах перш за все визначається правильною послідовністю дій, розстановкою пріоритетів. Найкращий помічник у цьому – планування. Сьогодні існує безліч планерів, списків та органайзерів, що допомагають ефективно планувати час, але одним із найефективніших методів протягом років залишаються матриці Ейзенхауера. Тож спробуймо розібратися, що таке матриці Ейзенхауера  і як з ними працювати.

Що таке матриця Ейзенхауера

Матриця Ейзенхауера це метод планування, згідно з яким список завдань складається не у вільному порядку, а на основі їх важливості та терміновості. Метод створений 34-м президентом США з коментарем:

“Не всі термінові справи важливі і далеко не всі важливі справи – термінові”.

Такий підхід допомагає сортувати навіть найбільшу кількість справ за черговістю і пріоритетністю і виконати всі справи у свій час.

Принцип дії матриці Ейзенхауера

Візуально матриця Ейзенхауера являє собою квадрат, розділений горизонтальною та вертикальною лініями на 4 блоки. Кожен традиційно можна назвати першими буквами латинського алфавіту (A, B, C, D). Також для зручності їм можна присвоїти кольори, наприклад, A червоний, B жовтий, C зелений, D сірий. 

Блок А (зверху ліворуч) важливо і терміново. Сюди потрібно записувати усі найбільш важливі та термінові справи, які необхідно виконати в першу чергу. Завдання у цьому блоці в ідеалі не повинні затримуватися довше, ніж на день – це буде свідчити про максимальну продуктивність.

Блок В (зверху праворуч) важливо, але не терміново. У цей блок можна записувати справи, які важливі для вашої кар’єри, родини чи здоров’я, але їх виконання не настільки термінове, як справи з блоку А. 

Блок С (знизу ліворуч) не надто важливо, але терміново. Цей блок варто наповнювати справами, які потрібно зробити вже і зараз і забути. В ідеалі – справи з третього блоку варто делегувати іншим, оскільки особисто для вас вони не несуть великої цінності.

Блок D (знизу праворуч) не важливо і не терміново. Назва блоку говорить сама за себе. Він швидше створений для того, щоб визначити справи, на які краще не відволікатися. 

Топ-3 лайфхаки з використання матриці Ейзенхауера

  1. Внесення справ до списку звільняє ваш розум для креативу і обдумування важливих завдань. Не нехтуйте внесенням справ, навіть якщо вони здаються вам неважливими.
  2. Не записуйте більше, ніж 8 завдань в один квадрант. Це буде розпорошувати увагу і знизить продуктивність. Перш ніж додавати нові справи, спочатку завершіть попередні. Пам’ятайте: мова йде не про збирання, а про закінчення завдань.
  3. Не розділяйте списки на “ділові”, “сімейні” чи “особисті”. Ви у себе один, відповідно список також повинен бути один. Розподіливши час на виконання усіх важливих для вас завдань в усіх сферах, ви не будете розпорошуватись між родиною і кар’єрою, а встигнете все у правильний час.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також