Необхідність частого миття голови спричинила попит на делікатні продукти з догляду за волоссям, які підходять для постійного використання. Це м’які, дбайливі, практично чисті формули, які дозволяють нормалізувати гідроліпідний баланс і призначені для щоденного очищення. Так, на ринку виник цілий сегмент засобів, що містить різні ковошінг-продукти і безсульфатні шампуні.
На цій само хвилі вдало утворилося ще одне ноу-хау – міцелярні шампуні. Перевага цих засобів у тому, що вони універсальні та практично не мають протипоказань (якщо тільки у вас немає алергії на речовини в їх складі). Давайте з’ясуємо, чим вони гарні.
Що таке міцелярний шампунь
Міцелярний шампунь – це щоденний очищувальний засіб для волосся з міцелами (тими ж олійними частками, що і в міцелярній воді). Ці подвійні мікроскопічні молекули складаються з гідрофільної (водорозчинної) головки і гідрофобного хвостика. Перша любить воду, другий – жири. Разом вони діють як магніти, ефективно витягаючи бруд і забруднення. Завдання міцелам – захоплювати молекули жиру і розчиняти його.
«Міцели – це комбінація поверхнево-активних речовин (ПАР). Вони взаємодіють і з жиром, і з водою, а це означає, що коли їх змивають, вони залишають волосся чистішим, ніж будь-коли», ─ каже Крістіан Пінятта, старший стиліст Neville Hair & Beauty.
Міцелярні шампуні дуже м’які, не сушать шкіру і волосся, тому їх можна використовувати щодня. Вони діють делікатно і вважаються щадними. При цьому вони мають хороші очисні властивості, відмінно відмивають корені і живлять основну довжину. Одного разу буде достатньо, друге нанесення – за потребою і особистими відчуттями.
«У певному сенсі вони схожі на освітлювальні шампуні, тому що їх головне завдання полягає в тому, щоб видалити шкірний жир і забруднення, які накопичуються на поверхні волосся і скальпа», ─ пояснює зірковий перукар Джейсон Колієр.
«Але, на відміну від освітлювальних шампунів, міцелярні формули можна використовувати щодня, щоб не допустити утворення накопичень; освітлювальні шампуні необхідно використовувати тільки один раз на тиждень і ніколи не наносити на фарбоване волосся», ─ додає він.
Як вони працюють і кому підходять
Міцелярні шампуні підходять практично для всіх типів волосся, адже захист від токсинів і негативного впливу довкілля потрібна кожному. Вони не містять силіконів і сульфатів, що робить їх ідеальним засобом для щоденного миття і знахідкою для власниць пофарбованого волосся.
«Міцелярні шампуні призначені для очищення всіх видів щоденного забруднення шкіри голови і волосся. У їх складі містяться міцели, які притягують все зовнішні забруднення як магніт, дбайливо очищають від залишків стайлінгу, зайвих і щоденних виділень шкіри голови, залишаючи відчуття чистоти і піклуючись про волосся», ─ розповідає Максим Зотов, технолог бренду Redken.
У таких шампунях, як правило, немає олій, тому вони мають легку текстуру, яка не ускладнює волосся. Залежно від призначення, їх формули можуть бути посилені UV-фільтрами, ентеросорбентами, антиоксидантами і рослинними екстрактами. Так само, як і безсульфатні шампуні, засоби з міцелами не утворюють густої та пишної піни, тому їх потрібно попередньо збити з водою в долонях або використовувати трохи прохолодну воду. Основною пінливою речовиною може бути, наприклад, екстракт мильного кореня.
Міцелярний шампунь може не підійти тим, у кого є алергія на якийсь із компонентів у складі. В іншому ж – це повністю універсальний засіб для всієї родини. Якщо ви хочете спробувати шампунь з міцелами, ось засоби, з яких можна почати знайомство.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!