Молочниця в жінок: причини, симптоми та способи лікування

Дріжджоподібні грибки Candida зустрічаються в кожному організмі людини, проте їх кількість має відповідати нормі. Якщо кількість грибків вийшла за межі встановленої норми, жінка може відчувати певний дискомфорт, характерний для такого виду захворювань, як молочниця.

Найчастіше причиною виникнення молочниці є використання щоденних прокладок, синтетична білизна, недотримання правил інтимної гігієни, порушення обміну речовин в організмі, а також прийом антибіотиків чи КОК. 

Симптоми кандидозу

Основними симптомами молочниці є наявність сверблячки, печіння та дискомфорт у ділянці піхви. Це відбувається внаслідок ураження слизової оболонки зовнішніх статевих органів і супроводжується білими або жовтуватого відтінку сирними виділеннями, а також неприємним кислим запахом. Зверніть особливу увагу, якщо молочниця супроводжується болючими відчуттями або печінням під час сексу або сечовипускання. Для підтвердження наявності хвороби рекомендуємо відвідати гінеколога, який не лише визначить форму та ступінь проблеми, а й призначить лікування хвороби.

Які види кандидозу бувають

Вагінальний кандидоз буває двох видів: гострий і хронічний. Гострий, у свою чергу, перебігає понад два місяці, а хронічний поділяється ще на два підвиди: кандидоз, що рецидивує, і кандидоз, що персистує. Перший вважається особливим варіантом перебігу хронічного захворювання, для якого характерні понад чотири епізоди на рік. Найважчою формою перебігу молочниці є кандидоз, що персистує, за якого симптоми хвороби виявляються постійно, проте мають різний ступінь виразності.

Способи лікування кандидозу

Якщо ви помітили у себе один із зазначених вище симптомів, швидше за все у вас молочниця. Отже, не варто відкладати в довгу скриньку обстеження й лікування. Терапія молочниці має бути системною та послідовною, інакше є ймовірність усунути симптоми, але не розв’язати проблему. Комплексне лікування передбачає вживання протигрибкових препаратів, а також препаратів, що нормалізують флору піхви. Залежно від фірми і призначених вашим лікарем препаратів, протигрибкові випускаються у вигляді пігулок, капсул, свічок, мазей і кремів. Однак не варто вдаватися до самолікування, краще зверніться до фахівця для очної консультації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також