Миття, сушіння та укладка волосся часто роблять збори вранці ритуалом тривалістю у пів життя. Однак зовсім не обов’язково мити голову щодня, цей процес можна і навіть треба повторювати рідше, максимум два-три рази на тиждень. Питання стоїть не лише в економії часу, а у здоров’ї локонів. Шкіра голови виділяє жир не просто так. Він необхідний для того, щоб зволожувати ваші пасма і захищати їх від зовнішніх подразників. Занадто часте миття голови і видалення шкірного жиру з волосин провокує сальні залози працювати ще ефективніше і виділяти все більше і більше жиру. Як результат, волосся щоразу швидше буде жиріти і бруднитися. Редакція Beauty HUB підібрала кілька порад, які допоможуть вийти з замкнутого кола і мити голову рідше.
Мийте голову правильно
Багато хто з нас ніколи не замислювався, як правильно мити голову, адже цей процес у нас доведений до автоматизму. Однак система промивання пасом за приписами трихологів зекономить нам, як мінімум, одне миття на тиждень.
Правило №1 у митті голови: шампунь необхідно рівномірно розподіляти по всій голові. Для цього можна розділити волосся на декілька пасом і нанести засіб для миття на кілька точок. Потім обов’язково промасажувати голову, щоб добре розподілити шампунь і промити абсолютно кожну волосинку. Врахуйте, що саме масаж пучками пальців, а не шкрябання голови нігтями, як робить більшість з нас, допомагає якісно очистити волосся і допомагає всім корисним компонентам шампуню потрапити у шкіру голови і волосини.
Не обмежуйтеся звичним шампунем і кондиціонером
Якщо ви хочете мити голову рідше, то б’юті-аскетизм – не ваша історія. Річ у тім, що звичайний шампунь не завжди може видалити абсолютно весь жир зі шкіри голови, лінії росту волосся і самих волосин, тому наші локони вже на наступний день мають не найсвіжіший вигляд.
Для того, аби голова довше залишалася чистою, потрібно принаймні раз на тиждень видаляти мертві клітини та шкірний жир зі шкіри голови за допомогою скрабу або пілінгу. Ці продукти трихологи рекомендують використовувати ще з однієї причини: засоби для шкіри голови на основі натуральних компонентів (морська сіль, кава, природні олії) живлять волосяні фолікули, зміцнюють волосини і надають їм додаткового об’єму при коренях. Також для того, аби волосся довше залишалося свіжим, час від часу варто робити очищувальні маски, які поглинатимуть надлишковий жир і освіжатимуть.
Не зловживайте стайлінгом
Для того, аби волосся якомога довше залишалося свіжим, варто ретельно і правильно його очищати і водночас не перегинати палицю зі стайлінгом, живленням і захистом під час укладки. Наприклад, олії можуть обтяжувати локони, а спреї для об’єму – склеювати пасма і швидше бруднити їх.
Трихологи радять ретельно підібрати один, максимум два засоби для вашого типу волосся і використовувати виключно їх. Якщо ви любите експерименти, чергуйте ваші олійки, сироватки та ампули, використовуючи, наприклад, один засіб протягом одного тижня. Така система допоможе не переобтяжувати волосся і довше зберігати його свіжим. Також, якщо хочете рідше мити голову, відмовтеся від лаків для волосся і помадок.
Дайте вашим локонам спокій
Сальні залози на шкірі голови працюють як захисний механізм для волосин. Відповідно, чим більше ви розчісуєте локони, поправляєте їх руками, або, що найгірше, підіймаєте корені, тим більше шкірного жиру виділяється залозами. Це і призводить до того, що волосся швидше брудниться. Тому постарайтеся рідше розчісуватися, використовуйте гребінь замість масажної щітки для волосся і не чіпайте шкіру голови руками занадто часто.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!