Ми часто відчуваємо себе винними в тому, що пишемо про косметичні маски, сироватки й креми, випускаючи з уваги прості, але дієві засоби для шкіри обличчя. А адже деякі натуральні засоби використовуються в догляді за шкірою не те що роками, століттями й тисячоліттями. Одним із таких ключових, але забутих та ефективних природних компонентів є ефірні олії.
Їх багато, деякі допомагають розслабити м’язовий біль, інші мають ефект загоєння, треті знімають стрес. Ми ж розповімо про найефективніші ефірні олії для обличчя, їх користь і спосіб застосування в б’юті-рутині.
Як використовувати ефірні олії для догляду за шкірою обличчя
Є три способи застосування будь-якої ефірної олії:
- Використовуйте засіб у якості олійної сироватки для обличчя: просто змішайте 1-2 краплі ефірної олії з будь-яким оліям-носієм і нанесіть на обличчя.
- Додайте його в свою маску: 1-2 краплі ефірного олії влийте в вашу улюблену маску для обличчя (бажано − домашню).
- Як точкового препарату місцевої дії: більшість ефірних олій для обличчя можна використовувати для лікування конкретної проблеми зі шкірою, тому їх наносять у чистому вигляді на шкіру, але тільки точково.
У світі сучасної б’юті-індустрії доступні сотні ефірних олій. Найкраще вибирати органічні засоби. Найчастіше якісні сертифіковані продукти можна знайти в аптеках. Але варто розуміти, що корисні ефірні олії для обличчя не застосовуються всі за один раз. До того ж, не кожному типу шкіри підходять однакові засоби. Щоб від продукту була користь, важливо вибрати кілька ефірних олій відповідно до вашого типу шкіри й використовувати їх. Перевірте цей список ефірних олій, які ви можете додати до свого догляду за шкірою.
Олія лаванди
Згідно з дослідженням, олія лаванди має протизапальні властивості. Це означає, що вона може зменшити подразнення шкіри, почервоніння й зміну кольору шкіри, відновити природний тон обличчя й позбавити від тьмяності. Олія лаванди також може допомогти, якщо ви схильні до появи подразнень на шкірі або сонячних опіків. Ви можете додати її в свою б’юті-рутину в чистому вигляді або використовувати косметичні засоби з лавандою.
Олія насіння шипшини
Керолайн Ваксмут, французька хімік-технологиня, яка працює в сфері краси, рекомендує всім додати олію насіння шипшини в свою б’юті-рутину. Все тому, що ця олія містить сильний заряд антиоксидантів, вітаміну А і С, а також незамінні жирні кислоти, які нашими тілами не виробляються. Олія шипшини (Rosehip oil), як і олія насіння шипшини (Rosehip seeds oil) наповнена вітаміном С, який володіє антивіковими властивостями і жирними кислотами, які допомагають зволожувати шкіру. Олія також містить ретиноїди, які допомагають освітлити й відновити шкіру та можуть боротися з прищами. Просто додайте кілька крапель олії в свою маску або використовуйте олію шипшини на всій поверхні шкіри обличчя − вона є не такою концентрованою, як олія кісточок шипшини. Саме тому Кіра Найтлі перевагу над усіма кремами віддає саме олії шипшини.
Ефірна олія розмарину
Олія розмарину − одна з найбільш корисних для тих, хто страждає від набряклості обличчя. Вона має тонізуючий ефект, стимулює кровообіг, допомагає виводити токсини з зайвою рідиною з тканин. Завдяки цьому маски з олією розмарину корисні й такі ефективні в усуненні набряклості обличчя. Крім того, засіб підвищує захисні функції шкіри, дозволяючи зберегти клітини від зовнішніх подразників. При регулярному використанні вона допомагає поліпшити колір і мікрорельєф обличчя, підтягнути шкіру.
Ефірна олія розмарину творить дива не тільки з обличчям. Вона також сприяє поліпшенню стану шкіри голови. Олія допомагає підтримувати приплив крові до шкіри голови, що стимулює ріст волосся.
Олія чайного дерева
Олія чайного дерева є природним антимікробним засобом, тому вона бореться з будь-якими бактеріями, які можуть викликати прищі, грибок або навіть лупу. Найефективніше діє в чистому вигляді, але тільки при точковому нанесенні, оскільки вона може сушити шкіру.
Навіть Меган Маркл вірить у користь олії чайного дерева. Ще в 2014 році вона сказала Allure, що олія чайного дерева є її «ліками від усіх хвороб». Герцогиня Сассекська сказала журналісту, що вона використовує ефірну олію для лікування акне й навіть від укусів комарів.
Ефірна олія рожевого грейпфрута
Олія грейпфрута відмінно допомагає поліпшити стан шкіри людей з жирним або комбінованим типом, оскільки засіб допомагає контролювати роботу сальних залоз. А ще вона може допомогти в лікуванні прищів. Додайте кілька крапель у свій зволожуючий крем або використовуйте в складі масок із глиною або оліями-носіями. Ви помітите значне скорочення надлишку шкірного сала й запалень. Крім того, свіжий аромат рожевого грейпфрута підніме настрій.
Ефірна олія троянди
Рожева олія − одна з найцінніших і багатоцільових ефірних олій, яка допомагає живити, зволожувати й відновлювати шкіру. Вона має виняткову здатність значно поліпшити проникну здатність шкіри. Згідно з дослідженням 2010 року, ліпофільний характер рожевої олії «відкриває» іншим засобам доступ до глибоких шарів шкіри, тому вона може краще засвоювати всі необхідні поживні речовини. Це означає, що при змішуванні з косметичним продуктом рожева олія може поліпшити свою ефективність і ефективність нанесених після неї засобів.
Будьте уважні. Ми вже згадали, що ефірна олія троянди − одна з найцінніших. Її виготовляють із пелюсток троянди, тому на виробництво одного грама ефірної олії потрібно 5 кілограм пелюсток троянд. Засіб не може коштувати дешево, тому вже за ціною можна визначити якість продукту.
Найефективніша рожева олія для обличчя буде працювати в парі з кремом. Ви можете змішати кілька крапель олії з вашим улюбленим зволожуючим кремом або наносити його перед кремами в своїй рутині догляду за шкірою.
Ефірна олія іланг-ілангу
Засіб є корисним для обличчя з кількох причин. Олія іланг-ілангу може допомогти зволожити й поліпшити зовнішній вигляд шкіри. Дослідники також виявили, що продукт містить антиоксиданти, які сприяють оновленню клітин шкіри, відновлюючи ліпіди й білки в шарах дерми. Антиоксиданти цієї олії мають здатність боротися з вільними радикалами. Це запобігає появі ознак старіння. І саме тому ви знайдете олію іланг-ілангу в багатьох антивікових косметичних засобах.
Бонус: ви можете навіть нанести суміш олії на шкіру голови в якості маски для волосся.
Ефірна олія солодкого апельсина
Олія солодкого апельсина відома своїми антисептичними й протизапальними властивостями, але вона також може дати шкірі обличчя необхідний заряд вітаміну С. Спробуйте додати кілька крапель у зволожуючий крем для обличчя або скраб для тіла, щоб шкіра сяяла здоров’ям. Також олією солодкого апельсина можна лікувати акне, точково наносячи продукт у чистому вигляді на місце запалення.
Олія лемонграсу
Лемонграс − це натуральний в’яжучий засіб, що володіє антибактеріальними й протигрибковими властивостями, що робить його універсальним продуктом для шкіри обличчя. Але олія також може служити й антивіковим засобом: дослідження, проведене в 2015 році, показало, що олія лемонграсу може лікувати ознаки старіння шкіри як природний антиоксидант. Просто додайте його до олії-носія (олія жожоба, виноградних кісточок або мигдалю підійдуть ідеально) і наносьте на обличчя кілька разів на тиждень в якості маски.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!