Менструальна чаша – альтернатива традиційним засобам гігієни під час місячних, яку винайшли вчені у 90-х роках ХХ століття, а масово почали використовувати лише кілька років тому. Прилад є посудиною у вигляді дзвіночка з м’якого силікону з хвостиком. Так само, як і у випадку з прокладками, чаш є безліч варіацій: різна щільність силікону, безліч розмірів, кольорів і незначні відмінності у формі. Але суть роботи всіх чаш однакова: вона встановлюється всередині прямо на шийці матки і збирає всі виділення, потім витягується, миється і використовується повторно. Це і є головна перевага чаші, але не єдина.
Головні відмінності менструальної чаші від інших засобів жіночої гігієни
Менструальна чаша злетіла на пік популярності завдяки яскравим відмінностям інших засобів жіночої інтимної гігієни. Основний її плюс – максимальний і абсолютно непомітний ззовні захист від протікань. Використання чаші виглядає так: пристрій потрібно зігнути вдвічі та ввести всередину на зручну глибину. Усередині шийки матки ковпачок розправляється, його краї присмоктуються до шийки матки і створюють вакуум. Отже, всі виділення збираються лише у чашу – іншого варіанта їм просто не залишається. Не варто боятися, що вона присмокчеться, як банка при запаленні легень у дитинстві, до синця. На крайку чаші є маленькі дірочки, які регулюють тиск і сприяють безболісному вилученню.
Вмісту чаші зазвичай вистачає на 8-10 годин вашого спокою. За результатами опитувань, за цей час у більшості жінок вона наповнюється лише на дві третини, після чого ковпачок потрібно вийняти, вилити вміст, промити і ввести всередину. М’який медичний силікон, з якого виготовляють чаші, дозволяє набувати форми піхви і не створювати дискомфорту жінкам у досить складний період як фізично, так і морально.
Не дуже приємний нюанс полягає в тому, що в разі використання менструальної чаші до місячних вам доведеться готуватися заздалегідь. Перед менструацією чашу обов’язково потрібно прокип’ятити або ретельно продезінфікувати, покласти в чистий чохол (вони зазвичай продаються в комплекті з ковпачками) і, поклавши в сумочку, чекати свого часу. Також правильне введення чаші потребує спритності рук і трохи практики. Тому новачкам варто потренуватися вводити чашу ще до місячних, щоб у потрібний момент бути у повній бойовій готовності. Але такий дискомфорт – справа часу, оскільки незалежні дослідження кажуть, що 70% жінок вважають менструальні чаші досить зручними одразу після того, як вдасться навчитися правильно користуватися ними.
Чаша вийшла на пік популярності разом із поширенням глобальної тенденції на натуральність, екологічність і стійкість не за випадковим збігом. Одні з основних причин його поширення – гіпоалергенність та екологічність, на відміну від інших засобів особистої гігієни. Склад тампонів і прокладок, а також походження сировини для їх виробництва – справжня головоломка, яку вчені не можуть розгадати протягом десятків років. Єдине, що ми можемо стверджувати після безлічі незалежних досліджень, що для виготовлення прокладок використовують різні потенційно небезпечні хімічні речовини й абразиви. Наприклад, тампони, оброблені хлорними відбілювачами, містять діоксини, які можуть спричиняти синдром токсичного шоку, а парфумерні віддушки прокладок можуть згубно впливати на мікрофлору та спричиняти алергію. Визначити, як зреагують ваші ніжні інтимні зони на певний компонент гігієнічних засобів, практично неможливо. Альтернативний вихід для жінок з чутливою зоною і для всіх, хто вважає за краще бути впевненим у безпеці – спробувати менструальну чашу. Вона виготовляється з медичного силікону, який, зі слів, вчених не завдає шкоди людському організму, а також не сприяє розмноженню шкідливих бактерій.
Пори всі позитивні чинники, ми таки живемо в час, коли одні слова «силікон» і «пластик» вганяють нас у паніку та викликають асоціації із забрудненими океанами та глобальним потеплінням. Але тут менструальні чаші теж беруть гору над іншими засобами жіночої гігієни. На відміну від тампонів і прокладок, чаші призначені для багаторазового використання – рекомендований час експлуатації до 10 років. Отже, за життя одна жінка може використовувати близько 4-5 чаш, у той час, коли прокладок потрібно близько 20 000-30 000. Навіть за умови використання бавовняних екологічних прокладок і тампонів їх виробництво, транспортування та переробка завдає набагато більше шкоди довкіллю, ніж чаші, які використовуються протягом тривалого часу.
Спираючись на всі вищезгадані фактори, замислитися про альтернативу прокладкам все-таки варто. Навіть просто заради того, щоб будь-якого дня місяця можна було одягнути улюблену білу мереживну білизну без крапельки страху її зіпсувати.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!