Не просто пшик: як поводитися з термальною водою

Термальна вода заслужила репутацію чарівної палички в будь-яких умовах, а власниці сухої і чутливої шкіри давно співають їй оди любові. Її секрет криється в чарівних оздоровлюючих властивостях завдяки унікальній алхімії мінералів і мікроелементів, важливих для краси і здоров’я нашої шкіри.

Термальну воду використовують в чистому вигляді (як аерозоль), а також у складі дерматокосметики. Засоби на основі термальної води мають заспокійливу, протизапальну і антиоксидантну дію, а при регулярному використанні обіцяють зробити шкіру м’якою, бархатистою і омолодити її зсередини.

Якщо ви хочете наповнити шкіру зволожуючими і зміцнюючими елементами, термальна вода – відмінний помічник. Але наскільки спрей з цілющою вологою підійде саме вам, залежить від співвідношення в ньому солей і мінералів, а також його правильного застосування. Пояснюємо, чому в арсеналі кожної жінки повинен бути балончик термальної води і як грамотно з ним поводитися.

Що це таке

Термальна вода – це вода, яка надходить з термальних джерел. Від мінеральних вод термальні відрізняються більшою глибиною природних розломів і вищої концентрацією мінеральних солей та мікроелементів. Для порівняння в пляшці лікувально-столової «мінералки» 6-7 найменувань солей, а в термальній воді їх число досягає 15. Склад багатий настільки, що вживати термальну воду всередину не рекомендується, щоб не було надлишку мінералів в організмі. Зате для шкіри обличчя – це ідеальний засіб.

Сама по собі термальна вода є конденсатом пара, який виділяє магма. Піднімаючись в верхні шари землі і попутно охолоджуючись, пара проходить через велику кількість порід, розчиняє в собі мінерали і очищається. На відміну від мінеральної, термальна вода залягає глибше і від того більш чиста і насичена різними корисними речовинами. Те, які компоненти входять до складу води, залежить від місця її походження.

Ще один приємний нюанс: її не можна зробити штучним чином в лабораторії, а значить напис «термальна вода» на балончику гарантує природне походження засобу.

Навіщо вона потрібна

Термальна вода, користь якої неодноразово доведена науковими дослідженнями, має масу плюсів для шкіри. Вона моментально освіжає і пом’якшує, бореться з сверблячкою і запаленнями, знімає почервоніння після інтенсивного сонячного впливу, захищає шкіру від вільних радикалів і заспокоює покрив після агресивних косметичних процедур. Вона також благотворно впливає на дуже сухий епідерміс, схильний до атопічного дерматиту та псоріазу.

Головна властивість термальної води – заспокоювати й знімати подразнення. Чим більше у воді кальцію, тим сильніше заспокійливий ефект. Мінерали, в свою чергу, насичують шкіру киснем і покращують її обмінні процеси, завдяки чому вирівнюється тон і поліпшується природне сяйво.

Існує міф, що термальна вода незамінна для інтенсивного зволоження, але це не зовсім так. Вона здатна лише підтримувати природну гідратацію шкіри (простими словами, не дає їй знизитися). Однак зцілити занадто зневоднену, стягнуту дерму і замінити зволожувальний крем їй не під силу.

Тобто в рази підвищити рівень зволоженості шкіри термальна вода не в змозі, але в якості SOS-підтримки спрацює і допоможе не втратити вологу. Додаткові «плюшки» від її використання: свіжість, вологий фініш, ефект «шкіри як у дитини», фіксація і продовження стійкості макіяжу.

читайте також

Які бувають

Термальні води діляться за ступенем мінералізації, співвідношенню солей калію і магнію (це солі, що відповідають за рівень pH і «жорсткість» води) і за складом олігоелементів. За цим красивим словом ховається не якісне, а кількісне визначення: так називають речовини, які містяться в будь-якому продукті або організмі в дуже малих пропорціях. При цьому іноді мають життєво важливе значення. Наприклад, йод в організмі людини. Саме завдяки різним складам термальні води мають спеціалізацію в косметології: для жирної, сухої, нормальної шкіри, проти акне, дерматитів, опіків, як постпроцедурний догляд. А деякі знадобляться в зимовий період, коли навіть нормальна шкіра може неприємно здивувати лущенням і алергією на холод.

Для сухої шкіри більше підійде низька мінералізація, для догляду за жирною і проблемною – висока, з присутністю таких олігоелементів, як марганець і цинк. Гіперчутлива і схильна до алергії шкіра добре сприймає ізотонічну воду, що нагадує, по суті, фізрозчин (відповідну клітинам тіла за рівнем pH). Її плюс у тому, що вона не вимагає промокання серветкою.

Для будь-якого типу шкіри підійде вода низької або середньої мінералізації, добре, якщо в її складі будуть цинк і кремній. Перший відповідає за загоєння, а другий – за відновлення імунітету шкіри. Термальну воду з селеном найкраще використовувати для догляду за зрілою шкірою. Цей компонент відмінно нейтралізує дію вільних радикалів, захищає шкіру і сповільнює процеси старіння клітин.

В принципі, майже всі мінерали і метали, що містяться в термальній воді, виконують антисептичні функції й такі, що загоюють шкіру, а деякі паралельно є потужними природними антиоксидантами.

Як правильно використовувати

Максимум користі термальна вода приносить, якщо розпорошувати її на очищену шкіру: після тоніка перед нанесенням сироватки і крему ─ тоді мікроелементи проникають в шкіру максимально повно і глибоко. А солі, що містяться у воді, стануть провідниками для поживних речовин подальшого догляду.

Розпорошувати засіб рекомендується на відстані 20-30 сантиметрів від обличчя. Після нанесення слід злегка помасажувати шкіру, вбиваючи краплі подушечками пальців. Надлишки води необхідно промокнути паперовим рушником через пару хвилин (але не відразу, щоб мінерали встигли подіяти). Виняток становить тільки ізотонічна вода, солоність якої збігається з pH тіла людини, ─ тут обмежень немає.

Є багато способів застосування термальної води, і всі вони мають свої переваги. Фахівці з догляду за шкірою пропонують нестандартні варіанти: наприклад, змочити спонж «термалкою» і зробити компрес для втомлених очей або розводити нею сухі порошкоподібні маски для обличчя, таким чином, поліпшивши проникнення корисних речовин. Візажисти ж радять наносити термальну воду поверх крему і макіяжу в якості заключного етапу і повторно використовувати її протягом дня.

Але максимальний ефект можна отримати, якщо наносити воду на чисту шкіру перед кремом, щоб ніякі субстанції не заважали проникненню мінералів. Той же тональний крем буде бар’єром для корисних елементів: не всі зможуть дістатися в глибокі шари дерми.

Коли використовувати

Найчастіше термальну воду рекомендують використовувати влітку, коли шкіра схильна до посиленого висушування. Але практика показує, що флакон з «живою водою» необхідний цілий рік, особливо у випадках, коли шкіра схильна до подразнень і негативного впливу зовнішнього середовища.

Всупереч поширеній думці про те, що термальну воду найкраще розпорошувати на пляжі, в літаку, офісі або спортзалі, тобто в ситуаціях, коли випаровування води з поверхні шкіри максимально, це не зовсім вірно. Справа в тому, що проникаюча здатність солоної води грає на руку нашій красі до тих пір, поки не починає працювати в зворотному напрямку: випаровуючись з поверхні шкіри, вона «витягує» зсередини і власну вологу. А ось вдома такий балончик стане в нагоді після душа, гоління, епіляції, скрабування і інших травмуючих шкіру процедур.

Термальна вода також виручить після засмаги (але використовувати її потрібно після сонячних ванн або в тіні). Вона заспокоїть запалені тканини і прискорить процес відновлення. Розпилення спрею безпосередньо на пляжі може спровокувати опіки, адже вода відбиває до 20% сонячних променів. Якщо не промокнути краплі на шкірі, чекайте наслідків.

Якщо вам хочеться використовувати спрей, перебуваючи в приміщеннях з сухим повітрям або після тренування, краще вибрати низькомінералізовану або ізотонічну термальну воду з нейтральним pH. З такою водою повторювати процедуру можна так часто, як це потрібно. Кілька пшиків допоможуть уникнути дискомфорту, створять відчуття свіжості і легкості, і будуть підтримувати захисні сили шкіри в не найкориснішій атмосфері з низьким рівнем вологості.

читайте також

Яку вибрати

Якщо ви хочете додати термальну воду в свою косметичку краси, почніть з цих культових засобів.

Avene, Thermal Spring Water

Ідеально збалансований вміст іонів бікарбонатів, кальцію, магнію і низька мінералізація робить цю воду особливо м’якою для власниць сухої, гіперчутливої і схильної до алергії шкіри. Залізо, цинк, фтор, срібло, марганець в складі сприяють хорошому протизапальній ефекту. Цю воду рекомендують використовувати після травматичних процедур, включаючи хірургічні втручання, так як за рахунок високого вмісту кремнію вона має імуномодулюючу дію. Обсяг 300 мл, орієнтовна ціна 370 грн.

La Roche Posay, Thermal Spring Water

Термальна вода La Roche Posay є ключовим компонентом засобів доглядальної лінійки бренда. Середня мінералізація, з високим вмістом селену, який забезпечує антиоксидантний ефект. Цю термальну воду можна вважати лідером для анти-ейдж рутини. Але при цьому вона є досить активною і вимагає витирання. Добре пом’якшує, заспокоює, усуває свербіж, уповільнює процеси старіння клітин, має ранозагоювальну і протизапальну дії. Помітно знижує прояви атопії і псоріазу. Обсяг 300 мл, орієнтовна ціна 254 грн.

Uriage, Eau Thermale DUriage

При своїй високій мінералізації є природною ізотонічною водою і не вимагає промокання серветкою. Підходить для найчутливішої шкіри, так як не змінює рівень її pH, надаючи при цьому відмінний зміцнювальний вплив. Додаткові олігоелементи: мідь, цинк, кальцій, магній, марганець. Вода покращує стан при псоріазі, відповідає за загоєння, має антисептичний, протизапальний і антирадикальний ефект на шкіру обличчя і всього тіла. Обсяг 300 мл, орієнтовна ціна 244 грн.

Vichy, Mineralizing Thermal Water

Найвідоміша французька вода з найвищою мінералізацією. Входить до складу майже всіх засобів марки. Володіє багатим гідрокарбонатно-натрієвих складом, тому підходить для проблемної, жирної та комбінованої шкіри. Вона зволожує і заспокоює дерму, підвищує її захисні властивості, підсушує акне і запалення, значно зменшує кількість прищів і ступінь запалення. 13 мікроелементів і цілих 17 мінералів відповідають за відновлення і протизапальний ефект. Як ми пам’ятаємо, таку воду потрібно обов’язково витирати. Обсяг 300 мл, орієнтовна ціна 254 грн.

Термальна вода Amarante

Amarante
Amarante
Amarante

Не можемо пройти повз першопрохідника і єдиного на сьогодні виробника термальної води в Україні Amarante. У лінійці бренду є три засоби для різних потреб шкіри – із зволожуючою, відновлюючою і захисною дією. Чиста формула без консервантів, барвників та ароматизаторів ідеальна для проблемної і чутливої шкіри, з гіалуроновою кислотою і екстрактом амаранту – для сухої і зневодненої, а для відновлення після руйнівної дії сонячних променів експерти бренду створили функціональну термальну воду з D-пантенолом і екстрактом виноградних кісточок.

Крім названих допоміжних речовин цілюща вода багата унікальним складом з глибинних джерел Карпат: мідь, цинк, кремній, калій, магній, природний гліцерин і багато інших активних компонентів. Вода рекомендована для використання при алергічних реакціях, шкірних дерматозах й інших захворюваннях шкіри. Обсяг 150 мл, орієнтовна ціна 90 грн.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також