Норма цукру в крові у жінок, чоловіків та дітей

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Глюкоза відіграє одну з ключових ролей у функціонуванні організму. Надмірні перепади рівня глюкози можуть зіграти з нами злий жарт. Саме тому лікарі наполегливо рекомендують стежити за рівнем цукру в крові. Сьогодні поговоримо про норму глюкози у жінок, чоловіків та дітей, а також причини її підвищення чи зниження.

Норма цукру в крові — один з головних показників здоров’я людини. З давніх-давен глюкоза вважається джерелом гарного настрою та енергії. Однак надмірне споживання їжі, яка багата високим вмістом цукру, може стати причиною цукрового діабету. Це відбувається через те, що під впливом інсуліну глюкоза не розщеплюється, а затримується в крові у своєму початковому стані. Тому щоб уникнути негативних наслідків, лікарі рекомендують сумлінно вимірювати рівень цукру в крові, й у разі відступу від норми − звертатися до фахівця.

Норма цукру в крові у дорослих відрізняється від дитячих показників. Важливо також розуміти, що рівень глюкози до і після прийому їжі буде різний. Тому існують норми цукру в крові натще і норми цукру в крові після їжі.

Рівень цукру вимірюється у мілімолях на один літр (ммоль / л). Показник залежить від фізичної активності людини, щоденного раціону, вироблення інсуліну підшлунковою залозою, а також вироблення гормонів, які його нейтралізують.

Яка норма цукру в крові у жінок

Рівень глюкози в крові у жінки залежить не від її віку, а від фізіологічних особливостей організму, оскільки саме завдяки жіночим гормонам регулюється рівень глюкози. Вчені стверджують, що у фазі клімаксу, а також у жінок після 50 років норма цукру в крові зростає.

У молодої середньостатистичної жінки допустима норма глбкози в крові становить 5,5 ммоль/л, а у фазі менопаузи коливається в діапазоні 7 − 10 ммоль/л. Вміст цукру у крові 6 ммоль/л та вище — привід звернутися до ендокринолога.

Що стосується нижнього показника норми, то рівень глюкози не повинен опускатися нижче показника 3,3 ммоль/л. Низький рівень цукру причина втоми, сонливості, запаморочення або роздратування.

показатель глюкозы у женщин

Яка норма глюкози в крові у чоловіків

Що стосується чоловіків, то показник глюкози у них також не залежить від віку, а залежить від місця забору крові. Допустима норма цукру в крові з пальця натще — 3,3 − 5,5 ммоль/л. Нормальним буде показник при заборі венозної крові в межах 3,8-6,1 ммоль / л. Підвищення глюкози може розцінюватися як провісник цукрового діабету.

Показник глюкози у дітей: норма

Норми цукру у дітей залежать від віку. Так, у дітей від першого місяця життя до 14 років рівень глюкози в крові повинен становити 3,4 − 5,5 ммоль/л, а у новонароджених до одного місяця − 2,8 − 4,4 ммоль/л.

Як зрозуміти, що в крові піднявся чи впав цукор

Наполегливо рекомендуємо відвідати лікаря й здати аналізи, якщо ви помітили у себе такі симптоми:

гликометр

Як вимірюють цукор в крові глюкометром

Для вимірювання рівня цукру в крові вам буде потрібно придбати портативний глюкометр. З його допомогою в домашніх умовах ви зможете дізнатися показник рівня цукру в крові й не турбуватися даремно, якщо вас потривожив один із вищевказаних симптомів.

Важливо навчитися правильно вимірювати цукор, а саме – вранці натще, відразу після пробудження до вживання їжі і напоїв. Саме в цей момент інструмент покаже, як ваш організм регулював рівень глюкози протягом ночі.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також