П’ять речей, які шкідливо робити перед макіяжем

Після цілої години, проведеної перед дзеркалом в боротьбі за ідеальний макіяж, буде прикро побачити не той результат, на який ви розраховували. Навіть якщо ви витратили багато коштів на якісну косметику і зусилля на створення макіяжу, не факт, що образ вийде ідеально. А все тому, що ви можете повторювати ці помилки перед нанесенням макіяжу.

Надмірна ексфоліація

Відлущування – запорука молодості і рівного тону обличчя. Скраби і пілінги видаляють мертві клітини шкіри, які забивають пори і призводять до появи вугрів і прищів. Але є така річ, як надмірна ексфоліація – занадто енергійне нанесення скрабу або часте використання пілінгів. Ви можете пошкодити поверхню захисного бар’єру шкіри, залишивши її беззахисною перед інфекціями і впливом шкідливих факторів довкілля. Тому питання балансу в відлущування є ключовим.

Щоб уникнути надмірного відлущування, уникайте занадто сильного тертя під час використання скрабів, вибирайте відлущувальні засоби з м’якими, дрібними гранулами, які не будуть занадто абразивними для шкіри. А краще віддайте перевагу ніжним хімічним пілінгам. Якщо у вас суха або чутлива шкіра, використовуйте один раз на тиждень, для нормальної та комбінованої шкіри потрібно проводити процедуру двічі на тиждень. Власницям жирної та комбінованої шкіри може знадобитися відлущувати шкіру два-три рази на тиждень.

І не робіть пілінг або скрабування безпосередньо перед макіяжем. Краще зробити ексфоліацію вечірньою процедурою.

Видавлювання прищів

Взагалі не варто видавлювати прищі самостійно, щоб уникнути ризику розповсюдження бактерій по шкірі. Тим більше не варто робити цього перед макіяжем. У кращому випадку у вас буде лише почервоніння і набряк на обличчі. У гіршому – в рану заб’ється косметика, й інфекції не уникнути. До того ж місце видавленого прища може кровоточити, і макіяж ваш все одно не вдасться. Жодний консилер це не забруднить.

Якщо у вас є запалення, використовуйте патчі від прищів або ж точкові засоби для лікування акне. Багато з них утворюють прозору плівку, яка стане бар’єром між місцем запалення і косметикою.

Нехтування сонцезахисними засобами

Ви, мабуть, знаєте, що потрібно наносити сонцезахисний крем щодня, але знаєте чому? По-перше, це ще один шар зволоження, а отже, косметика лягатиме рівніше. По-друге, сонце відповідає за 90% того, як буде старіти ваша шкіра – так, генетика відіграє важливу роль, але йУФ-промені теж.

Шукайте SPF-засоби для обличчя, які мають як мінімум фактор 30, і рейтинг UVA 4 зірки або вище (або PA+++). SPF захищає від UVB-променів, які призводять до сонячних опіків, а UVA (або PA) захищає від UVA-променів, які проникають глибше в шкіру і руйнують колаген. Сонцезахисний крем має бути останнім засобом, застосовуваним у вашій процедурі з догляду за шкірою, якщо ви плануєте виходити на сонце. Через пару хвилин після його нанесення можна приступати до макіяжу.

Підбір косметики без урахування сполучуваності текстур

Важлива не тільки текстура б’юті-продукту, але і його формула. Значна частина косметичних засобів – це емульсії з олії, води й емульгатора. Вони можуть бути прямими і зворотними. Формулу прямих емульсій можна описати як «олія у воді»: це креми для догляду, тональні продукти на водній основі, звичайна туш для вій і рідка підводка. Спроба розмішати будь-який з таких засобів в склянці з водою призведе до розчинення продукту і фарбування води.

Зворотні емульсії мають протилежну формулу – «вода в олії». Зазвичай це водостійкі тональні креми, консилери, туші – такі продукти не розчиняться у воді.

Оскільки ступінь «зчіплення» у поверхні шкіри краще у зворотної емульсії, поверх них можна наносити засоби, які належать до прямих емульсій. Ці текстури не «дружать» між собою. Макіяж буде скочуватися, відшаровуватися і виглядати неохайно.

Запам’ятайте правило: спочатку наносяться рідкі засоби, кремові, а потім – пудрові. І важливо не нашаровувати на стійкі тональні засоби продукти типу «олія у воді». Тобто не потрібно наносити на нього консилер або рум’яна на водній основі – тональний крем під ним просто скачається. Краще поверх водостійких засобів наносити кремові або пудрові текстури.

Перед нанесенням макіяжу розкладіть усі косметичні засоби перед собою, аби бачити, на яких етапах ви будете їх використовувати. Якщо якісь продукти не «дружать» між собою, замініть їх перед тим, як почнете фарбуватися. Інакше доведеться переробляти весь макіяж.

Використання одних і тих самих б’юті-засобів завжди

Термін придатності косметики не гумовий. У туші це три місяці, у пудрових тіней і всіх інших сухих продуктів – три роки. Термін придатності кожного косметичного засобу вказується на упаковці. Але потрібно пам’ятати про те, що важлива не тільки дата виготовлення, а й дата відкриття продукту. На туші, кремах і рум’янах ви помітите малюнок маленької баночки з числовою міткою на кшталт 3, 6, 12. Це кількість місяців, коли ви можете безпечно використовувати косметичний продукт після його відкриття. Однак це працює тільки в тому випадку, якщо ви зберігаєте косметику правильно. Адже вона теж може зіпсуватися. І привіт, бактерії, інфекції і проблеми зі шкірою.

Не користуйтеся простроченою та зіпсованою косметикою, щоб захистити здоров’я шкіри.

Підписуйтеся на наш Facebook  і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також