Система переведення часу існує вже близько ста років і розповсюджена в багатьох країнах світу. Вона передбачає, що восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а навесні — на літній, на годину вперед. Саме на наших територіях цьогоріч годинники переведуть ювілейний сороковий раз, і разом з Україною це зроблять ще 78 країн світу (це понад 30% світу).
Переводити годинники почали у США заради продовження світлового дня, а також для підвищення продуктивності і економії електроенергії — речей, які є актуальними і сьогодні. Але крім цього, експерти стверджують, що переведення часу вносить зміни в наш розпорядок дня і біоритми, адже доводиться зміщувати свій графік. Саме тому в парламентах багатьох держав вже роками проводяться дискусії «за» і «проти» переведення стрілок.
Редакція Beauty HUB зібрала інформацію, як зміна часу впливає на нас, а також пропонує поради, як максимально швидко підготуватися до переведення годинників на зимовий час.
Коли відбудеться перехід на зимовий час
У 2021 році годинник на зимовий час переведуть в ніч на останню неділю жовтня – 31 числа о 4 годині ранку. Стрілки посунуться на годину назад. Завдяки такому зміщенню часу ніч стане на одну годину довшою.
Як перехід на зимовий час впливає на людей
Експерти говорять про те, що загалом переведення годинників на зимовий і літній час більше допомагає, ніж шкодить нашому організму. Вся річ у тім, що восени, коли світловий день інтенсивно скорочується, день людини переважно починається до того, як вийшло сонце. Оскільки до сходу сонця в організмі людини інтенсивно виробляється мелатонін — гормон сну, прокидатися вранці стає набагато важче, а продуктивність о першій годині дня зводиться до мінімуму. Після переведення годинників на зимовий час наше ранок починається вже в досвітніх сутінках, коли мелатонін не настільки активно виробляється організмом. В результаті такої маніпуляції з годинником біоритми людини приходять в гармонію з довколишнім світом.
Але щоб переведення часу був плавним, до нього варто підготуватися.
Як підготуватися до переходу на зимовий час
Наш організм любить плавність, гармонію і поступовість у всьому. Зсув годинникової стрілки, а отже і всього розпорядку дня навіть на одну годину — для нього стрес. Тому, якщо в перші дні після переходу на зимовий час вам слід бути максимально продуктивними, до цієї події варто підготуватися заздалегідь.
Вчені стверджують, що за тиждень цілком можливо підготувати себе до переведення годинників. Протягом семи днів до зміни часу старайтеся лягайте спати за іншим графіком, ніж зазвичай. На початку тижня почніть відправлятися в ліжко на 15 хвилин пізніше, а потім кожні два дні зміщайте графік сну ще на 15 хвилин. Цей лайфхак допоможе поступово синхронізувати ваш графік зі зміною часу і вже на наступний день після переведення годинників відчувати себе максимально продуктивно.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!