Підшкірним висипанням передують численні фактори, які не завжди пов’язані з проблемою на самій поверхні шкіри, сюди можна віднести й внутрішні проблеми, так само як і вплив зовнішніх негативних чинників. Найпоширенішою причиною в цій ситуації виступають андрогенні гормони. Сальні протоки запалюються, а на поверхні пір накопичується надмірна кількість ороговілих клітин, таким чином закупорюючи вихід і утворюючи прищі. Під впливом інфекції, яка може приєднатися в будь-який момент, виникає глибоке тверде ущільнення. Крім цього, демодекоз, золотистий стафілокок теж часто посідають не останнє місце у виникненні подібних висипань.
Розрізняють декілька видів таких висипань, вони можуть відрізнятися за кольором і видом. Так, великі червоні, іноді з синюватим відтінком, говорять про сильне запалення або нарив. Білі ж – дрібні, містять у собі кератин і щільний секрет шкірного жиру. Будь-які з цих висипань бувають запаленими або НЕ запаленими. Червоні глибокі прищі говорять про наявність запального процесу в шкірі. Якщо діагностувати стадію розвитку процесу, то можна розділити висипання на закриті комедони (наприклад, міліуми, вони виникають спонтанно, часто після тривалого перебування під сонцем), папули (часто виникають при застуді, такі прищі говорять про запальний процес у всьому організмі), пустули, вузли (прищі, схожі на ті, що з пустулою, але знаходяться в глибшому шарі шкіри, найчастіше синюшного відтінку й сильно болять) і кісти (велика кількість вузлів, які розташовуються дуже близько один до одного).
Наслідки після таких прищів можуть стати плачевними, якщо вчасно не звернутися до фахівця. Так, постійна наявність на обличчі більше 2-3 висипань говорить про запальний процес, у який повинен втрутитись лікар для встановлення причини й правильного її лікування.
Найбільш частим результатом таких прищів є сліди. Це можуть бути просто червоні плями, а можуть бути й глибокі рубці. Саме тому таку проблему варто вирішувати відразу після виникнення.
Для того, щоб зменшити процес вироблення шкірного секрету, можна звернути увагу на засоби з АНА-кислотами, які допоможуть очистити шкіру та матувати її поверхню. Не варто нехтувати спеціальними пілінгами для домашнього використання, слід звернути увагу на SOS-засоби, які будуть знімати запалення, больовий синдром і почервоніння, коли прищ вже є. Засоби, спрямовані на вирішення проблеми, будуть містити в собі цинк і саліцилову кислоту. Також добре зарекомендували себе засоби з вмістом бензоїл пероксиду, але їх повинен призначити фахівець, бо у них є ряд протипоказань і особливості використання з іншими засобами.
Що робити не варто
Не використовувати скраби. По-перше, прищу ви не допоможете, а тільки зробите собі боляче, а, по-друге, якщо там є інфекція, то велика ймовірність рознести її всім обличчям, а то й тілом.
Не користуватися спиртовими лосьйонами або аптечними засобами, аби «припекти» прищ. Шкіра дуже часто в такий момент дуже чутлива, тому що запалена, і тому ви можете тільки ускладнити ситуацію, отримавши ще й опік. Прищ від цього менше не стане, проте стане яскравішим. Шкіра почне стягуватися навіть якщо спробувати його затонувати, нерівність видасть себе відразу.
Не застосовувати аптечні мазі без рекомендації лікаря. В аптечних засобах концентрація призначена для лікування, відповідно ви можете тільки нашкодити ситуації, або зовсім порушити мікрофлору шкіри, додавши собі проблем.
Не купувати креми, що забивають пори. Дуже часто ми купуємо засоби за рекомендацією когось із знайомих. Але перш, ніж це робити, уважно вивчіть етикетку. Адже можливо у вашої знайомої або подруги суха або нормальна шкіра, тому її креми містять олії, а то й взагалі вона користується косметичними оліями. При наявності висипань олія швидко посилить проблему й додасть нових прищів. Так, наприклад, кокосова олія добре зарекомендувала себе як ефективний засіб для волосся й загоєння рани. Але жирній або комбінованій шкірі вона протипоказана. Також і щільні креми варто відсунути в кінець полиці.
Найкраще замінити догляд на легшу косметику, наприклад, емульсії, гелі, сироватки, яких зараз у достатній кількості, й які будуть ефективно зволожувати й прибирати проблему на шкірі.
І, звичайно ж, до всього цього списку варто додати: не нервувати, не нехтувати здоровим харчуванням, фізичними навантаженнями й здоров’ям в цілому, а ваша шкіра віддячить вам сяючим і здоровим виглядом.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!