Всі ми знаємо, що від неправильного догляду за шкірою, харчування й загального стану організму можливість виникнення акне зростає в рази. Саме тому варто звернути увагу на раціон харчування, вилучити з нього шкідливі продукти (занадто солоне, солодке, копчене й жирне, а також солодку газовану воду, алкоголь, фаст-фуд тощо), підібрати правильний догляд за своєю шкірою та як терапію – застосовувати пілінги, але тільки після консультації з лікарем. Адже при неправильному підборі препарату можна посилити проблему.
Ми з вами вже знаємо, що пілінг – це процес видалення верхніх шарів шкіри, який контролюється лікарем-косметологом при використанні різних відсотків кислот. Проблема акне є не винятком. Адже дуже часто фахівці вдаються до цієї процедури при виникненні акне й мають позитивний результат. Давайте розберемося, який пілінг і при якому типі акне можна робити.
Пілінги з АНА-кислотами (гліколева, молочна, яблучна, винна, лимонна) використовуються при не запалювальних формах акне, підвищеній жирності шкіри та наявності відкритих і закритих комедонів. Адже препарати, до складу яких входять ці кислоти, мають хороший антибактеріальний, протизапальний, відмінний відлущувальний та освітлювальний ефекти. Завдяки прискоренню відновлення шкіри після пілінгів із АНА-кислотами відбувається відмінне зволожуюча дію. Крім цього, при регулярному видаленні відмерлих клітин проникнення в шкіру активних компонентів збільшується в рази, саме тому фахівці рекомендують чергувати курс пілінгів із іншою терапією по проблемі.
Коли ситуація більш серйозна, наприклад, на обличчі виникли папуло-пустульозні форми акне або є запалювальний процес, необхідний більш ретельний підхід у виборі препарату. Лікар, індивідуально оцінюючи картину, підбирає правильне застосування кислот. Так, пілінг Джесснера можна використовувати при запалювальному процесі, контролюючи глибину впливу кількістю шарів. Добре себе зарекомендувала саліцилова кислота, але фахівці рідко використовують її соло через те, що вона сильно сушить шкіру й викликає сильне печіння при процедурі. Але ось у комбінованих пілінгах вона відмінно себе проявляє як провідник інших кислот.
Пілінги, які не варто використовувати при акне
До таких пілінгів відноситься ретиноєвий пілінг, він відмінно проявляє себе в рішенні вікових змін, а ось при проблемах акне викликає зворотний ефект і може спровокувати сильне загострення. ТСА-пілінг варто застосовувати з особливою обережністю і тільки локально в боротьбі з вугровим висипанням, без наявності активних запалень під контролем лікаря. Він відноситься до серединних пілінгів і має безліч протипоказань і побічних ефектів, крім цього, досить агресивний. Завершує рубрику феноловий пілінг. Якщо вам пропонують фенол для поліпшення стану шкіри з вуграми – запитайте, чи тому фахівцю ви довірили своє обличчя?
Протипоказання для застосування пілінгів у лікуванні акне
Найголовнішим протипоказанням до проведення хімічного пілінгу є наявність будь-яких травм шкіри. При наявності близько розташованих судин до поверхні шкіри лікар повинен враховувати щадний вплив на дану зону і застосування кислоти більш низької концентрації. Наявність герпетичних висипань, ГРВІ, температура, вагітність і лактація теж входять до списку протипоказань. У будь-якому випадку варто проводити пілінг тільки після консультації з фахівцем.
Домогтися максимального ефекту можна, лише завершивши повноцінний курс процедур. При цьому дуже часто пройшовши курс призначених спеціалістом препаратів, ефект може бути більш вираженим, ніж від однієї агресивної процедури. Повторювати курс процедур найкраще з листопада по лютий, а в інші пори року доповнювати домашній догляд м’якими засобами з кислотами. Важливо використовувати сонцезахисні засоби, індивідуально підібрані вашим косметологом. І найголовніша рекомендація – виберіть професіонала своєї справи, який оцінить стан вашої шкіри, підбере ефективний догляд для вирішення саме вашої проблеми і грамотно призначить засоби для домашнього догляду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!