По п’ятах: як правильно чистити п’яти

По пяткам: как правильно чистить пятки

П'яти – досить непримітне, і при цьому одне з найуразливіших місць на нашому тілі, яке вимагає особливого догляду і ретельного очищення. Як правильно чистити п'яти і доглядати за ними, розповідає Beauty HUB.

Неправильне очищення п’ят провокує огрубіння і тріщини на шкірі, які можуть викликати попадання різних інфекцій в організм. Інший, не менш важливий, аспект п’ят, що загрубіли, – естетичний дискомфорт. Тому важливо розібратися, який спосіб чистки п’ят є найбільш правильним з дерматологічної точки зору, а також які нюанси важливо враховувати при догляді за шкірою на ступнях.

Як правильно чистити п’яти

Головні правила нашої шкіри: чим більше рогового шару ми знімаємо, тим швидше він наростає; чим більш наполегливо ми шліфуємо епідерміс агресивними ексфоліантами, тим швидше він грубіє і твердне. Це, власне, основні аргументи проти пилок-терок, бритв та інших агресивних інструментів. Для того щоб поліпшити стан шкіри і уникати загрубіння п’ят, їх потрібно чистити в кілька етапів.

Крок 1 – розпарювання. Починати чистку п’ят завжди потрібно з розпарювання. Якщо ваші п’яти в нормальному стані, досить буде гарячого душу. У разі тріщин або подразнень, варто виділити час для гарячої ванночки з травами. Запарте в окропі квіти ромашки, липовий цвіт або кору дуба, дайте відвару охолонути до комфортної вам температури і опустіть в нього ноги на 15-20 хвилин.

Крок 2 – зволоження. Після розпарювання важливо глибоко зволожити п’яти: нанесіть густий зволожуючий крем і дайте йому кілька хвилин попрацювати зі шкірою. Цей етап дуже важливий для того, щоб побачити краще огрубілі ділянки шкіри і при чищенні не травмувати здорову шкіру.

Крок 3 – очищення. Тільки після ретельного зволоження можна братися за пемзу або пилку для п’ят і знімати огрубілий шар шкіри. Дуже важливо робити це плавними круговими рухами, тільки так можна уникнути мікротравм шкіри.

Як правильно доглядати за шкірою на п’ятах

Щоб не доводити шкіру стоп і п’яти до критичного стану, необхідно правильно за ними доглядати. За словами дерматологів, п’яти – як і все тіло – дуже важливо мити м’якими засобами: крем-милом, молочком або ніжними пінками. Такий спосіб очищення, на відміну від агресивних засобів, не буде провокувати зневоднення шкіри.

На ніч важливо зволожувати шкіру п’ят поживними кремами з натуральними оліями і гліцерином. Ці інгредієнти ефективно запобігають втраті вологи після цілого дня в закритому взутті. Для того, щоб шкіра довше залишалася м’якою, можна вибрати для догляду засоби з кислотами.

Важливий аспект здорових і м’яких п’ят – шкарпетки і взуття, які ви носите. Лікарі рекомендують віддавати перевагу шкарпеткам з натуральних тканин, таких як бавовна або шерсть. Вони не перешкоджають природній циркуляції повітря у верхніх шарах шкіри і не закривають доступ вологи до клітин шкіри. Таким чином п’яти довше залишаються м’якими і зволоженими.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також