Пророщена пшениця разом з іншими зернами стала трендовим суперфудом, від якого божеволіє весь світ. Результати багатьох досліджень показують, що в самих зернах пшениці міститься дуже багато корисних компонентів, які ховаються під захисною оболонкою й чекають на можливість для розмноження. Коли зернятко потрапляє у сприятливі для проростання умови, воно активізує всі поживні речовини на те, аби швидше пустити корінці, закріпити їх у ґрунті, винести паросток на поверхню і сформувати перші листочки. Саме в той момент у пшеничному зерні в кілька разів збільшується кількість поживних речовин, а в пророслому паростку синтезується колосальна кількість ферментів і мінеральних речовин. Натомість крохмаль, що міститься в зернятку, перетворюється на мальтозу, а жири — на корисні жирні кислоти. Тобто шкідливих речовин у зернятку не залишається, а корисні — множаться на кілька разів. Так, звичайна їжа перетворюється на потужний суперфуд і стає справжньою вітамінною та енергетичною бомбою.
Корисні властивості пророщеної пшениці
Якщо говорити конкретніше про користь пророщеної пшениці, то в складі зернят містяться всі вітаміни групи В, вітамін С та Е. Також у пророслих паростках є жирні кислоти, 8 незамінних амінокислот і 12 замінних, розчинні та нерозчинні харчові волокна. А ще пророщена пшениця багата на мінеральні речовини, такі як калій, магній, кремній, фосфор, йод, кальцій, залізо, хром, марганець, селен, цинк, мідь, натрій.
Важливо те, що всі поживні речовини у пророщеній пшениці збалансовані й легко засвоюються організмом. Таким чином вони дуже сприятливо впливають на багато процесів в організмі. Наприклад, пророщена пшениця:
- зміцнює імунітет і підвищує опір організму до багатьох інфекцій;
- відновлює й нормалізує мікрофлору кишківника й обмін речовин;
- стимулює травлення, запобігає закрепам;
- лікує запальні процеси в кишково-шлунковому тракті;
- збагачує кров киснем і всіма необхідними поживними елементами;
- нормалізує кров’яний тиск і роботу серцево-судинної системи;
- нормалізує функціонування щитоподібної залози;
- виводить з організму продукти життєдіяльності клітин, зайвий холестерин та інші шкідливі речовини;
- сприятливо впливає на нервову систему;
- допомагає зберегти гостроту зору;
- швидко насичує організм поживними речовинами й надовго позбавляє від відчуття голоду.
Шкода пророщеної пшениці
Як і всі інші продукти, пророщені зерна пшениці можуть принести шкоду організму через неправильне вживання. Цей продукт варто вводити в раціон дуже поступово: вживати не більше двох або трьох разів на тиждень у комплексі з іншою їжею. Наприклад, у салатах, овочевих смузі, додавати до випічки або інших страв. Занадто часте споживання цього продукту, особливо на голодний шлунок, може призвести до розладів травлення.
Пророщена пшениця протипоказана людям із несприйняттям глютену або серйозними хворобами кишково-шлункового тракту.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!