Плазмове омолодження в сучасній косметології має на увазі використання плазми в масі косметологічних процедур. Плазмотерапія – давно відомий вид лікування, в якому для омолодження та покращення стану шкіри та волосся використовується власна плазма крові пацієнта. Це ін’єкційна методика.
Що таке плазмове омолодження
Плазмове омолодження – це процедура, яка використовує плазму крові або плазму багату на тромбоцити (PRP) для стимуляції регенерації шкіри та досягнення омолоджувального ефекту. Процедура також відома як плазмаліфтінг, плазмотерапія або PRP-терапія.
У процедурі плазмового омолодження спочатку береться невелика кількість крові у пацієнта, а потім спеціальним способом із неї виділяється плазма, багата на тромбоцити. Тромбоцити містять ряд ростових факторів та інших біологічно активних речовин, які можуть сприяти регенерації та омолодженню шкіри.
Отримана плазма або PRP потім вводиться назад у шкіру пацієнта за допомогою ін’єкцій або спеціальних апаратів, таких як плазмовий пенсиль або фракціонований лазер, який створює мікроскопічні отвори у шкірі для більш глибокого проникнення плазми.
Плазмове омолодження: які процедури бувають
Плазмове омолодження має на увазі дві процедури, які виконуються за допомогою спеціального апарату, що генерує плазмову енергію та різних насадок. Плазму називають четвертим станом речовини. По суті це іонізований газ, який залежно від використовуваних насадок по-різному впливає на шкіру.
- «Плазма-lift» – процедура, яка виконується за допомогою контрольованого місцевого пошкодження шкіри низькотемпературної плазмою (до 40° С). Після неї на шкірі залишається впізнавана сітка з сіро-коричневих точок сублімованої шкіри, яка зникає за кілька днів. Процедура дає ефект відновлення шкіри, ліфтинг та її зміцнення. «Плазма-lift» використовується для безопераційної блефаропластики, для боротьби зі зморшками навколо очей і рота (кисетні зморшки), для поліпшення тонусу шкіри на обличчі і тілі, для лікування шрамів і розтяжок.
- «Плазмовий душ», про який піде мова далі, виконується на тому ж апараті, тільки іншою насадкою. Ця насадка має велику площу, завдяки чому плазмова енергія розсіюється, не пошкоджуючи шкіру. Процедура покращує проникнення активних інгредієнтів зі спеціальних іонізованих гелів, сироваток, мезококтейлів через дермальний бар’єр у глибокі шари шкіри, стимулює обмінні процеси, утворення колагену й еластину, розгладжує зморшки, вирівнює колір і покращує структуру шкіри. «Плазмовий душ» особливо хороший для зони навколо очей – процедура зменшує темні кола, зморшки, підтягує шкіру. Завдяки тому, що вплив плазми супроводжується іонізацією шкіри, процедуру можна використовувати в комплексному лікуванні акне – вона знищує бактерії й зменшує продукцію шкірного сала, заспокоює запалення, зменшує постзапалювальну пігментацію й сприяє регенерації тканин.
Що таке плазма душ: як проходить процедура
Ніякої спеціальної підготовки не потрібно. Єдине, не рекомендується планувати процедуру за три дні до початку менструації, під час і три дні після – в цей період може посилюватися больова чутливість шкіри, що може призвести до неприємних відчуттів.
Косметолог очищає шкіру в зоні впливу. Залежно від проблем, які потрібно вирішити, наносить косметичний засіб із активними діючими інгредієнтами, й виконує ковзаючі масажні рухи по обличчю.
Для поліпшення ефекту терапії після плазмового впливу використовують тканинні або альгінатні маски, а завершує процедуру заспокійливий крем. Загалом процедура забирає до 60 хвилин. «Плазмовий душ» не вимагає періоду реабілітації. Протягом трьох днів не рекомендується робити пілінги або загоряти на сонці, в іншому ж можна дотримуватися звичного способу життя і використовувати звичайний догляд за шкірою.
Хоч результат процедури можна побачити вже на другий день, все-таки рекомендується пройти курс з 5-7 процедур з однієї підтримуючої процедурою раз на місяць. Ефект такого курсу триває близько півроку.
Протипоказання до процедури «Плазмовий душ» ті ж, що і для більшості апаратних методик: шкірні захворювання в стадії загострення, онкологічні захворювання, вагітність і лактація, наявність кардіостимулятора у пацієнта.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!