Прибираємо рубці: ферментотерапія + лазер

Рубці, особливо на відкритих ділянках тіла, можуть завдати багато дискомфорту. Косметологія й пластична хірургія пропонує кілька способів вирішення цієї проблеми. Про методику, яку використовує в клініці для своїх пацієнтів, розповідає Наталя Сачук, головна лікарка МЦ «Фармоза», дерматовенеролог, трихолог, дерматоонколог, косметолог, членкиня Всеукраїнської академії дерматовенерології, Асоціації псоріазу, Асоціації превентивної та anti-age-медицини, Товариства трихологів України, Всеукраїнської асоціації дерматовенерологів і косметологів.

− Ферменти − це особливі види білків, що прискорюють практично всі хімічні реакції в організмі, але кожен з них здатний прискорювати тільки певну реакцію за принципом «ключ − замок». Ці властивості широко використовуються в медицині, в тому числі й у косметології. На роботу ферментів багато в чому впливають обмін мінеральних речовин, особливо мікроелементів, рівень рН шкіри, рівень гормонів і вітамінів. З віком активність ферментів зменшується, це призводить до зниження еластичності шкіри, набряків, збільшення жирових пакетів і птозу.

Ферментотерапія

Ферментотерапія − це лікування ферментами, що стимулює й прискорює обмінні процеси в шкірі, сприяє її регенерації на клітинному рівні, відновлює захисний бар’єр, покращує проникнення активних речовин косметики в глибокі шари.

Для лікування рубців, постакне, розтяжок, корекції птозу обличчя, шиї та шкіри тіла використовується колагеназа (Collagenasum) − ферментний препарат, що розщеплює колаген рубця, стимулює нормалізацію кровообігу та утворення здорової тканини. Препарат застосовують місцево у вигляді розчинів.

Фермент + лазер

Найбільш перспективним і ефективним для лікування патологічних рубців (гіпертрофічних і атрофічних) в моїй практиці є поєднання ферментотерапії колагеназою та фракційного лазерного випромінювання – фототермоліза.

Лазерний промінь формує в шкірі мікроскопічні зони у вигляді стовпчиків (лікар контролює їх глибину та діаметр), де потім утворюються осередки зросту нового епідермісу. У той же час для руйнування колагену рубця й утворення нового, тепер уже здорового, використовується колагеназа. Завдяки поєднанню цих методик на місці пошкодженої ділянки формується здорова шкіра. Застосування лазерної технології в комбінації з колагеназою призводить до зменшення інтенсивності забарвлення, консистенції й розміру рубців, а також суб’єктивних відчуттів печіння, свербіння й напруги рубця у пацієнта.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також