Лариса Гринчук — доктор-дерматолог, косметолог, anti-age терапевт, засновниця Anti-Age Boutique Lys Royal.
Основні причини набряків навколо очей
1. Генетична схильність
В периорбітальній зоні кожного з нас багато кровоносних і лімфатичних судин. Якщо є генетична схильність до набряків (тобто на них страждають ваші безпосередні родичі), то з часом набряки можуть стати вашими постійними супутниками.
2. Образ харчування
Схильність до набряків навколо очей переслідує шанувальників солоної та гострої їжі, особливо вживаної у вечірній час; алкоголь або пізня вечеря також сприяють ранковим набрякам навколо очей.
3. Проблеми зі здоров’ям
Найбільш часто причина криється в банальному остеохондрозі шийного відділу хребта. Гормональні порушення, серед яких особливо актуальні для наших співвітчизниць хвороби щитовидної залози зі зниженням її функції; проблеми з боку нирок і серцево-судинної системи часто можуть бути причиною схильності до набряків.
4. Втручання в периорбітальній зоні
Період реабілітації після блефаропластики, ін’єкційних процедур, пілінгів, апаратних методик (лазерної терапії, радіоліфтигу). Травматичний вплив навіть з лікувальною метою може на якийсь період спричинити або посилити набряки повік.
5. Стан кругового м’яза ока
Тривале напруження очей за комп’ютером; відсутність сонцезахисних окулярів або окулярів для зору, коли вони необхідні, змушують людину жмуритися і постійно напружувати кругові м’язи очей. Таке тривале напруження перешкоджає нормальному відтоку лімфи і венозної крові, що сприяє появі набряків.
6. Неправильний домашній догляд за областю навколо очей
Дуже важливий пункт, оскільки є такі помилки в догляді, які й самі собою можуть призводити до набряків навколо очей, і погіршувати ситуацію, якщо є така схильність.
Думаю, ви розумієте, що позбутися генетичної схильності неможливо. А якщо набряки спровоковані деякими захворюваннями або втручаннями в периорбітальній зоні, для усунення причини потрібно звертатися до відповідних фахівців.
Але навіть у такому випадку ви можете поліпшити ситуацію, скорегувавши свій спосіб життя і виправивши помилки в домашньому догляді.
Помилки в домашньому догляді, що призводять до набряків навколо очей
1. Занадто щільний крем
Насичений крем, який утворює на поверхні шкіри жирну плівку, добре утримує вологу. Якщо шкіра не здатна самостійно утримувати вологу, якщо немає схильності до набряків навколо очей, такий крем може рлказати прекрасний результат.
Але якщо є схильність до набряків, насичений крем у вечірньому догляді на ранок може сприяти припухлості в області очей. У таких випадках для вечірнього використання потрібно замінити крем на гель.
2. Занадто багато крему
Деякі дівчата занадто стараються в догляді за шкірою навколо очей і вважають, що чим більше крему, тим краще. Насправді чим більше крему, тим більше набряк.
Наносіть крем у помірній кількості і тільки на нижні повіки. Іноді достатньо зменшити кількість засобу, аби покращити ситуацію.
3. Занадто близько до лінії росту вій
Неправильним є занадто близьке нанесення крему до лінії росту нижніх вій і в шкіру рухомої верхньої повіки.
Крем або гель для повік необхідно наносити тільки кістковим краєм очної ямки. Внизу, відступаючи приблизно на 0,5 см від лінії росту нижніх вій, вгорі – тільки на область нерухомої повіки. На рухливу повіку крем наносити не потрібно.
4. Занадто пізно
Вечірній догляд необхідно наносити не пізніше, ніж за годину до сну, в такому випадку крем встигне добре всмоктатися.
Коли ви лягаєте спати, м’язи розслабляються, мікроциркуляція сповільнюється, крем гірше засвоюється, лежить жирною плівкою на поверхні, що сприяє не тільки утриманню вологи, але і ранковій припухлості навколо очей.
Навіть одна з перерахованих помилок може провокувати набряки навколо очей. І якщо усунути ці помилки, набряки зменшаться або зникнуть, якщо спричинені лише помилками в догляді.
Прості поради, які допоможуть зменшити набряки навколо очей
1. В разі схильності до набряків під очима використовуйте гелі для контуру очей з протинабряковою дією замість крему
Дуже корисними у використанні будуть засоби, у складі яких присутні ефірна олія іланг-ілангу (розгладжує шкіру, має антивіковий ефект); ефірна олія герані (прискорює процеси регенерації клітин, володіє ліфтинг-ефектом); олія жожоба (живить і зволожує шкіру, усуває зморшки, перешкоджає появі нових); екстракт каштана (зменшує запалення і знімає набряки, бореться зі слідами безсонної ночі та хронічної втоми); екстракт рускуси шиповатої (усуває набряки і бореться з темними колами під очима); олія маракуї (підвищує пружність, розгладжує рельєф і максимально зволожує шкіру); екстракт лайма (усуває подразнення і позбавляє темних кіл під очима); вітамін С (уповільнює старіння шкіри, блокує негативний вплив навколишнього середовища, має делікатну, освітлювальну дію); екстракт яблука (тонізує й освіжає шкіру, сприяє зменшенню набряків навколо очей); гель алое вера (регенерує шкіру, заспокоює і зволожує її); екстракт гамамелісу (усуває запалення і подразнення, зменшує кола і мішки під очима).
2. Зберігайте протинабрякові гелі в холодильнику
Якщо засіб буде холодним, це посилить його протинабрякову дію.
3. Увечері – гель, вранці – крем
Якщо область навколо очей схильна не тільки до набряків, а й до сухості, використовуйте ввечері тільки гель, а вранці поверх гелю можна наносити насичений крем.
4. Користуйтеся патчами під очі
Патчі можна використовувати як швидку допомогу. Але не забувайте, що працюють патчі за рахунок складу, яким просякнуті, тому обов’язково подивіться список інгредієнтів.
Не у всіх патчів є протинабрякова дія.
Перевірте склад, чи є там інгредієнти зі списку вище, які покращують мікроциркуляцію і мають дренажну дію. Аби підсилити ефект, попередньо патчі теж можна покласти в холодильник.
Якщо ж в складі тільки зволожувальні інгредієнти, патчі можуть навіть посилити припухлість навколо очей.
Важливо: патчі не можна наносити занадто близько до війкового краю.
5. Скорегуйте харчування
Необхідно обмежити продукти, які містять сіль, а також звести до мінімуму вживання алкоголю і відмовитися від пізньої ситної вечері.
Алкоголь підвищує проникність судинної стінки, і частина зайвої рідини накопичується в тканинах, а надлишки солі затримують воду.
Усунувши розглянуті причини, реально впоратися з набряком тим, у кого ця проблема ще трохи виражена. Якщо ж набряклість постійна, не зменшується в разі правильного догляду і способу життя, підібрати професійну апаратну або ін’єкційну корекцію допоможе лікар-косметолог, адже саме ясний відкритий погляд – ознака молодості.
В глазах людей – избытки стресса,
Осколки радужной мечты…
В одних – судьба без интереса,
В других – разряды красоты… (Ірина Самарина-Лабіринт)
Підписуйтеся на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!