Прищі на голові: звідки беруться і як їх позбавитися

Причини виникнення

Прищі на голові виникають з таких самих причин, як і будь-які інші. Неправильний догляд за шкірою голови або стресовий психологічний стан – найперше, від чого починає висипати на шкірі голови. Як правильно доглядати за шкірою? По-перше, потрібно мити її вчасно. Це означає не допускати надмірного забруднення волосся, тоді шкірне сало не буде накопичуватися на волоссі і забивати пори на голові. Крім цього, потрібно ретельно промивати волосся біля коріння.

Але не варто щодня мити волосся. Адже шкіра на голові може бути досить чутливою і реагувати на надмірне її очищення, що буде призводити до надмірної сухості і провокувати появу прищів. Шампуні, які пропонують глибоке очищення або позбавлення від лупи, найчастіше теж пересушують шкіру, що призводить до посиленого виділення шкірного сала. Саме тому часто ними користуватися не варто.

При стресі відбувається сплеск гормону кортизолу, це тягне за собою активне виділення шкірного сала і провокує появу прищів на голові. Часто такий характер прищів може супроводжуватися сверблячкою.

З’являтися прищі на голові можуть і через те, що після активних тренувань вчасно не помити голову. У цьому випадку шкірне сало змішується з потом, пори знову забиваються і “привіт, прищі!”. Носіння синтетичних шапок, особливо в тому випадку, коли голова встигає спітніти, а потім охолодитися, теж може спровокувати прищі. Тому варто ретельно підбирати головні убори і віддавати перевагу натуральним матеріалам, при цьому мати звичку прати або очищати їх вчасно.

Крім цього, переохолодження шкіри голови, неправильне харчування, вплив зовнішніх агресивних чинників, гормональні зміни, деякі шкірні захворювання – все це причини появи прищів на голові. Якщо після самостійних спроб позбутися прищів немає результату, варто відвідати лікаря дерматолога-трихолога, який допоможе розібратися в причині і призначити лікування.

Що робити, щоб позбутися прищів на голові

Найчастіше при врегулюванні процесів очищення шкіри на голові прищі швидко минають. Але трапляється і так, що позбутися надокучливих “гостей” досить складно. Що робити?

  • По-перше, перестати панікувати, адже як ми пам’ятаємо – здоровий психологічний стан позитивно позначається на нашій шкірі і на голові в тому числі.
  • По-друге, не варто лізти постійно в волосся руками і тим більше намагатися здерти прищі. Якщо їх постійно чіпати і здирати, можна не тільки збільшити їхню кількість у волоссі, а й отримати додаткові ускладнення у вигляді шкідливих бактерій, які дуже швидко захоплять всю поверхню голови.
  • По-третє, у багатьох виробників є спеціальні антибактеріальні шампуні, які допомагають підсушити запалення і вбити шкідливі бактерії. Шкіра голови на деякий час залишається чистою і свіжою. Використовуючи бальзами і маски для волосся з силіконом, не варто наносити їх прямо на шкіру. Ці засоби не випадково призначені для волосся, тому слід відступати трохи від шкіри, особливо, якщо є проблема з появою прищів на голові. Волосся буде мати доглянутий вигляд, а шкіра голови не буде страждати від надмірної закупорки пор.

Використання дарсонваля або спеціального масажера для голови допомагає поліпшити кровообіг на шкірі, що стимулюватиме швидке її відновлення. Крім цього, лікар-косметолог може запропонувати різні методики в кабінеті, наприклад, кріотерапію. У складних випадках призначається медикаментозне лікування: використання спеціальних засобів для волосся і прийом медикаментів.

Додати до зовнішніх чинників усунення прищів на голові можна ще й психологічні методи. Наприклад, відомий психолог і автор цілющих афірмацій Луїза Хей причину хвороби бачить у неприйнятті себе і пропонує повторювати собі афірмацію, яка буде сприяти лікуванню:

“Я – Божественне відтворення життя. Я люблю і приймаю себе такою (таким), яка (який) я є”.

Психолог Ліз Бурбо вважає, що прищ – це маленька пухлина на поверхні шкіри, і корінь проблеми криється в емоційному блокуванні. Спеціаліст з методик лікування рекомендує подумати над емоціями, які виникли перед появою висипань. Саме не пережиті або пригнічені емоції, які знову повертаються, викликають прищі на шкірі. Усвідомлення і звільнення від негативних емоцій допоможе і в позбавленні від такої недуги.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також