Підшкірні прищі на підборідді або гнійні прищі на підборідді хоча б раз у житті з’являлися у кожного незалежно від статі, починаючи з пубертатного періоду. Навіть у період менопаузи можуть з’являтися висипання на підборідді, оскільки гормональне тло жінки не стабільне. Ситуація, коли обсипає підборіддя прищами, неприємна, викликає фізичний дискомфорт, адже висипи можуть бути досить болючими. Але більше турбує їхній зовнішній вигляд: акне на підборідді у жінок доводиться маскувати, водночас декоративна косметика може посилити ситуацію. Розкажемо, чому вилазять прищі на підборідді, як боротися з висипаннями, як позбутися прищів на підборідді.
Прищі на підборідді: причини появи
Причини прищів на підборідді різноманітні, і їхня поява може сигналізувати щонайменше про те, що ви неправильно підібрали догляд за шкірою або про наявність проблем зі здоров’ям. Обсипало підборіддя або з’явилися дуже болючі прищі на підборідді – не пускайте ситуацію на самоплив.
Від чого вугрі на підборідді:
- Підвищена активність сальних залоз. Сальні залози на шкірі виділяють себум, природне масло, яке захищає шкіру. Іноді сальні залози можуть виробляти занадто багато себуму, що може призвести до забиття пір та утворення прищів.
- Гормональні зміни, особливо у підлітків, можуть спровокувати появу прищів. У жінок прищі на підборідді можуть бути пов’язані з менструальним циклом або змінами на рівні гормонів, таких як естроген і тестостерон (вагітність, менструація, овуляція, клімакс, надлишок кортизолу тощо).
- Збої у ендокринній системі.
- Гінекологічні захворювання.
- Неправильне харчування, порушення в роботі ШКТ. Харчування, багате на жирну та оброблену їжу, може сприяти розвитку прищів. Високий рівень цукру в крові може бути пов’язаний з появою акне.
- Порушення у роботі нервової системи. Стреси й депресії можуть викликати різні зміни в організмі, включаючи збільшення вироблення сальних залоз і запалення шкіри, що може призвести до прищів.
- Неправильний догляд за шкірою. Недостатнє або занадто агресивне очищення шкіри, використання комедогенних (забивають пори) продуктів або сильних миючих засобів також може сприяти появі прищів на підборідді.
- Наявність кліща демодексу.
- Глистна інвазія.
- Алергічні реакцію зовнішні подразники.
Прищі на підборідді бувають запальними (поверхневі папули, вузлові папули, пустули, кістозні вузли) та незапальними (відкриті й закриті комедони).
Варто зазначити, що дрібні прищі на підборідді можуть виникати внаслідок механічної дії на шкіру, наприклад, частого тертя цієї області обличчя. Чим частіше ви потираєте підборіддя, тим швидше бактерії розмножуються. У 2020-2021 роках під час епідемії коронавірусу світ дізнався про таке явище, як маскне – висипи, які провокують медичні маски. З проблемою маскне зіткнулися навіть ті, у кого прищі на підборідді були рідкісним явищем.
Важливу роль у появі підшкірних прищів на підборідді відіграють генетична схильність (гіперактивність сальних і потових залоз, жирний тип шкіри) і навіть особлива будова підборіддя.
Недостатнє очищення шкіри обличчя, особливо Т-зони, провокує появу внутрішніх прищів на підборідді. Якщо в порах залишився себум, різні зовнішні забруднення, вони закорковуються, створюється безповітряна пробка, в якій активно розмножуються бактерії. Підшкірний прищ може «дозрівати» 14 днів, боліти, при цьому приховати його декоративною косметикою проблематично. Важливо ретельно очищати шкіру, використовуючи засоби, підібрані за її типом.
Відомо, що деякі продукти харчування (солодощі, швидкоїжа, копченості, молочна продукція тощо), а також незбалансований режим харчування (дефіцит вітамінів і мінералів) також можуть стимулювати синтез шкірного сала та появу висипів на підборідді.
Як позбутися прищів на підборідді в домашніх умовах
Що ж робити, якщо обсипало підборіддя? Чи існують SOS-методи, які допомагають позбавитися прищів швидко?
По-перше, не можна видавлювати прищі будь-якого виду. Ви можете пошкодити шкіру, рознести ще більше інфекцію. По-друге, важливо зрозуміти причину висипу. Наприклад, у середині менструального циклу та під час самої менструації висипи вважаються нормою. Необхідно зняти запалення та використовувати засоби, що сприяють загоєнню висипів, які можуть бути болючими.
Якщо ви правильно підібрали доглядові засоби для обличчя, то одна з ймовірних причин появи прищів на підборідді вам не загрожує. В разі схильності до висипань використовують засоби для чищення для жирної або комбінованої шкіри, а також для проблемної шкіри. Вони не мають стягувати шкіру, пересушувати її, тим самим не порушуючи гідробалансу. Не рекомендується за наявності висипів використовувати скраби для шкіри, які часто лише поширюють інфекцію по порах, а не очищають їх, а також уникайте припікання прищів спиртовими розчинами. А ось щадні пілінги – правильне рішення, вибирайте засоби з кислотами. Використовуйте також глиняні маски, що глибоко очищають і скорочують пори.
Для проблемної шкіри підбирайте засоби, у складі яких:
- АНА-кислоти (азелаїнова, саліцилова, лінолева);
- цинк;
- ніацинамід;
- іроктон-оламіном;
- антиоксиданти;
- пребіотики.
У період загострення відвідайте косметолога, який на додаток до домашнього корегувального комплексного догляду проведе низку естетичних процедур. Щоб виключити захворювання, з симптомами яких можуть бути прищі на підборідді, відвідайте гастроентеролога, ендокринолога та гінеколога.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!