Пилочка для натуральних нігтів – це не будь-який інструмент, придбаний з рук у переході біля метро. Щоб вибрати пилочку, необхідно знати деякі тонкощі, наприклад, звернути увагу на абразивність покриття інструменту. Допоможемо розібратися в тому, яка пилочка підходить для натуральних нігтів, які бувають види і як користуватися ними правильно.
Якщо вибрати якісну пилочку для натуральних нігтів, можна рідше робити обрізний манікюр. Річ у тім, що шкіра навколо нігтя звикає до обробки і наростає не так швидко, до того ж рівніше.
Пилочки для нігтів: види, як навчитися розбиратися в абразивності інструменту
Абразивність (жорсткість) пилочки для натуральних нігтів – основний критерій, за яким необхідно вибирати інструмент домашнього використання. Про жорсткість пилочок «розкажуть» цифри на упаковці — грити, а точніше їх кількість на квадратний сантиметр поверхні інструменту. Так, висока кількість грит свідчить про дрібне напилення, а отже, пилочка буде м’якою, і навпаки.
Як зрозуміти, для яких нігтів підходить пилочка з тією чи іншою абразивністю:
- Абразивність 60/80 – найнижча, а отже, ви можете використовувати таку пилочку для укорочення довжини штучних нігтів. Щоб уникнути розшарування, на натуральних нігтях пилочки з абразивністю до 80 грит не використовують.
- Абразивність 100/180 підходить для використання на поверхні штучних нігтів. Натуральним нігтям такий жорсткий інструмент може зашкодити.
- Абразивність 180/240 – чудове рішення для обробки натуральних нігтів. Це пилочки середньої жорсткості, з їх допомогою можна якісно підпиляти нігті, надати їм форми, не пошкодивши нігтьову пластину. Такі пилочки універсальні, а отже, підходять усім нігтям. Купуючи інструмент, ви ніколи не помилитеся у виборі.
- Інструмент з абразивністю 240-400 грит майстри манікюру й педикюру використовують перед нанесенням на нігтьову пластину лаку, гель-лаку, акрилового матеріалу.
- Інструментом з абразивністю 400/800 можна проводити шліфування нігтів. Також пилочкою потрібно обробляти тонкі нігті, схильні до розшарування.
- Інструментом з абразивністю 1000+ нігті лише полірують, надають їм глянсового, блискучого вигляду.
На що звернути увагу при купівлі пилочки для нігтів
Коли ви знаєте, пилочка з якою абразивністю вам потрібна, можете вибирати інструмент і за іншими критеріями. Так, пилочки бувають металевими і скляними, паперові з покриттям із наждачної крихти та керамічні, дерев’яні.
Металеві (сапфірові, алмазні) пилочки для нігтів – найпопулярніші, але користуватися ними треба обережно, адже через жорсткість вони можуть зашкодити нігтям (високий ризик появи мікротріщин, задирок). Майстри нігтьового сервісу вважають, що інструменти з таких матеріалів вже зжили себе, і користуються сучаснішими варіантами.
Скляна, лазерна або кришталева пилочка для нігтів прослужить вам довше за металеву (якщо не розіб’єте), вони не шкодять нігтям, прості в догляді. Але й вартість такого інструменту буде на порядок вищою.
Пилочки на паперовій основі – найдешевші, але це не означає, що вони погані, швидше – недовговічні (до 6 місяців активного користування). Інструмент краще використовувати одній людині, оскільки мити таку пилочку часто не можна. Паперовими пилочками для нігтів можна підпилювати як натуральні, так і нарощені нігті.
Корундові пилочки для нігтів легко сплутати з паперовими, але за якістю вони значно кращі.
Якщо вам необхідно не тільки підпиляти нігті, але й подбати про видалення огрубілої шкіри навколо них, спробуйте використати керамічну пилочку для нігтів.
А ось полірувати нігті можна не тільки пилочкою з абразивністю 1000 і більше грит, але й інструментом, покритим гумою, замшею або шкірою. Загалом підійде будь-який щільний, але м’який матеріал. Для полірування нігтів часто використовують баф – брусок з абразивною поверхнею на двох або чотирьох боках.
У професійних манікюрних салонах використовують одноразові пилочки або з металевою основою та знімними абразивними накладками. Вони наклеюються на пилочку і після використання викидаються.
Сучасні пилочки мають привабливий вигляд: на них наносять малюнок, роблять різних розмірів і форми. Модниці часто вибирають пилочку просто за красою, не зважаючи на якість продукції чи функціональність.
Залежно від форми пилочки для нігтів бувають:
- прямокутними або на вигляд блочка (впораються з будь-якими нігтями, головне, вибрати інструмент із потрібною абразивністю);
- овальними (використовуються для вирівнювання нігтьової пластини, щоб надати нігтям форми, укоротити довжину);
- у вигляді бумерангу (для підпилювання нарощених нігтів, ними зручно обробляти нігтьову пластину в області кутикули);
- пилочка-«банан» (потрібна для вирівнювання нігтів по краях і делікатного заокруглення кутів).
Як доглядати пилочку для нігтів: поради
Будь-який інструмент потребує догляду. Ви маєте пам’ятати, що навіть свою індивідуальну пилочку для нігтів необхідно очищати після використання. Будь-який інструмент, крім паперового, миється теплою водою з милом, а ось на паперовій основі очищається сухим способом, наприклад, жорсткою щіткою.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!