Коли при боротьбі з акне косметичні засоби не допомагають, спеціалісти беруться за важку артилерію – антибіотики. Річ у тім, що на стан сальних залоз, в яких власне і формуються висипання, впливають внутрішні запальні процеси, баланс гормонів в організмі, генетика і фактори навколишнього середовища. Одним із найбільш поширених препаратів, які косметологи використовують для лікування шкіри зсередини, є препарат Роаккутан.
Роаккутан – це антибіотик на основі ізотретиноїну, також відомого як цис-ретиноєва кислота. Фактично препарат належить до групи ретиноїдів, завдяки чому і відрізняється своєю ефективністю. Вже більше 30 років він використовується спеціалістами для лікування важких форм вугрової висипки, яка не піддається традиційній терапії: коригуванням дієти, косметичними препаратами та процедурами і навіть звичайними антибіотиками.
Важливо те, що Роаккутан схвалений Управлінням з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США і вважається безпечним для організму препаратом. Проте лише в тому випадку, якщо він приймається у визначеній лікарем дозі та обмежений період, також встановлений спеціалістом відповідно до стану вашого організму. Стандартний термін лікування зазвичай триває від чотирьох до шести місяців – це оптимальний час, аби поступово змінити стан шкіри зсередини, закріпити результат і поступово відучити організм від препарату.
Дія Роаккутану на організм
Головна властивість Роаккутану – потужна протизапальна, антибактеріальна та комедонолітична дія. Тобто препарат перш за все вбиває бактерії, які живуть в глибоких шарах дерми та провокують акне. В той самий час він нормалізує роботу сальних залоз, що під час вугрової висипки занадто інтенсивно працюють і виділяють надмірну кількість шкірного жиру. Результат застосування препарату – усунення причини появи акне і разом з цим нормалізація всіх процесів, які порушує вугрова висипка.
Клінічні дослідження також довели, що діюча речовина Роаккутану – ізотретиноїн – запобігає утворенню рубців на шкірі, які часто з’являються після загоєння вугрів.
Особливості Роаккутану
Роаккутан показаний лише при важких формах вугрової висипки (наприклад, при схильності до рубцювання), у разі виникнення у пацієнта депресивного стану, обумовленого захворюванням, а також у всіх випадках неефективності інших методів лікування. Всі спеціалісти підкреслюють, що питання про вибір та дозування препарату повинен вирішувати тільки лікар-дерматолог. Самолікування у випадку з Роаккутаном неприпустиме.
Побічні ефекти Роаккутану
Разом із високою ефективністю (за словами лікарів, вона складає близько 90%) Роаккутан відомий великою кількістю побічних ефектів. Найголовніший мінус препарату, що проявляється практично у всіх пацієнтів – надмірна сухість, почервоніння та лущення шкіри. Власне тому пацієнтам з генетичною схильністю до сухості дерматологи супутньо призначають потужні зволожувальні засоби. Вони допоможуть не залишитись без верхнього шару шкіри, у прямому сенсі цього слова.
Побічні ефекти Роаккутану варіюють від зміни повік і рогівки до слізних порушень, що призводять до сухості очей. Отож краплі для очей – ще одна річ, яку разом зі зволожувальними засобами доведеться завжди тримати при собі.
До побічних ефектів Роаккутану також відносять погане самопочуття, зниження апетиту, головний біль і пригнічений настрій. Все це – через потужну дію ретиноїдів на організм і високу ефективність. Отож у цьому випадку краса і справді потребуватиме жертв.
У зв’язку з тим, що Роаккутан містить соєву олію, частково гідрогенізовану соєву олію і гідрогенізовану соєву олію, препарат протипоказаний до застосування пацієнтам з алергією на арахіс чи сою.
Застереження
Будь-який компетентний лікар перед призначенням Роаккутану запитає свою пацієнтку, чи не планує вона найближчим часом вагітність, або чи не годує дитину грудьми. До цього питання варто поставитися цілком серйозно, адже, як і всі групи ретиноїдів, ізотретиноїн може негативно впливати на розвиток плоду і провокувати різноманітні патології у дітей. Всі жінки, які приймають Роаккутан, повинні користуватися надійними протизаплідними засобами в період лікування і протягом 1 місяця після його завершення.
Важливо те, що препарат чинить негативний вплив лише на наявний плід та грудне молоко, але він не провокує зміни у статевих залозах. Тому в далекій перспективі він не впливатиме на репродуктивні функції організму як жінок, так і чоловіків.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!