Що таке розмаринова кислота
Розмаринова кислота – це різновид фенольної сполуки, складний ефір кавової кислоти. Поліфеноли, до яких належить дана речовина, мають антиоксидантні властивості. Також розмаринова кислота пригнічує процеси глікації, що безпосередньо впливають на старіння організму. Молекули розмаринової кислоти є одними з найефективніших засобів в антивіковій медицині.
Міститься розмаринова кислота в таких рослинах, як меліса лікарська, розмарин звичайний, синеголовник плосколистий, зюзник європейський, шавлія лікарська, майоран, чебрець, лаванда, базилік, чабер садовий. Найбільш багатими на розмаринову кислоту вважаються чорноголовка звичайна, орегано, м’ята колосиста та розмарин.
Властивості розмаринової кислоти
Крім антиоксидантного та антивікового ефекту, розмаринова кислота має противірусні, антибактеріальні, протизапальні властивості. Застосовується цей компонент також у разі занепаду сил, слабкості, що є наслідком різних інфекційних захворювань, при нервових виснаженнях. Ефективна у комплексній програмі профілактики тромбофлебітів, артритів, ревматизму, подагри.
Перед початком прийому добавки у вигляді розмаринової кислоти потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем, оскільки вона може спричинити побічні ефекти у поєднанні з іншими ліками та добавками.
Оскільки розмаринова кислота має різні корисні властивості, добре включати у свій раціон рослини, в яких вона міститься. Наприклад, можна заварювати чай із меліси. Такий напій сприятиме комфортному самопочуттю та зменшуватиме тривожність. Додаючи гілочки розмарину або листя базиліку до страви, можна також отримувати розмаринову кислоту природним способом.
Додаткове споживання цього ефіру варто вводити до свого раціону після консультації з лікарем, який порекомендує схему та визначить дозування препарату.
Розмаринова кислота у косметиці
Косметичні засоби з розмариновою кислотою мають різні властивості та застосовуються для вирішення багатьох проблем. Креми з розмариновою кислотою застосовуються для попередження та профілактики вікових змін, для регуляції сальних залоз, як компонент, що допомагає протистояти недружній мікрофлорі. Також застосування цього складного ефіру допомагає зміцнювати дрібні судини, захищає від шкідливого впливу зовнішнього середовища та використовується у засобах проти пігментації. Додається розмаринова кислота і в засоби для волосся.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!