Секретний інгредієнт: чай матча

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

У рубриці «Секретний інгредієнт» редакція Beauty HUB розповідає все, що необхідно знати про активні компоненти в складі косметики. Сьогодні поговоримо про те, чому такий популярний чай матча і як він впливає на шкіру.

Чай не новачок у світі б’юті-компонентів: екстракти зеленого і білого чаю, як і олія чайної камелії, давно посіли своє місце в ніші шанованих і перевірених часом інгредієнтів. Їх люблять за заспокійливі й антисептичні властивості. Але японський чай матча – досить нова тенденція, яка на піку і в азіатських країнах, і в Європі. Його п’ють, їдять і додають в косметику. Кавомани поступово переходять на матча, тижні моди у всьому світі тепер проходять не зі склянкою кави Starbucks, а з чашкою матча. Втім, в Starbucks його теж подають з молоком. Вирощують матча виключно в тіні, закриваючи молоде листя сіткою. Уповільнений фотосинтез дозволяє зберегти більше корисних речовин у чаї. Потім листя перемелюють на пудру. Кращим вважається чай з першого молодого листя.

Поступово знаменита зелена пудра-суперфуд перекочувала з кулінарії в косметику. На косметичному Олімпі виник новий секретний компонент!

Чи стане модний чай вічною класикою б’юті-засобів або його популярність спаде, забравши з собою косметичні серії з зеленим порошком? Час покаже. Зараз же з’ясуємо, чому все божеволіють через матча, чим він відрізняється від звичайного зеленого чаю і наскільки він ефективний в масках, кремах і тоніках.

Що кажуть авторитетні дерматологи?

«В матча міститься дуже високий рівень катехінів, які є найпотужнішими антиоксидантами», – говорить нью-йоркський дерматолог Джошуа Зейчнер в інтерв’ю W Magazine.

Дійсно, дослідження, проведені в лабораторії університету Колорадо 2003 року, показали, що чашка чаю матча містить у 137 разів більше антиоксидантів, ніж така ж чашка звичайного зеленого чаю. Тому вживати його всередину, безумовно, корисно. Але як щодо зовнішнього вживання?

 «Шкіра і волосся отримують живлення за залишковим принципом», – говорить лікар Зейчнер.

Тобто щоб інгредієнт потрапив в шкіру, він має пройти довгий шлях травного тракту, потрапити в кров і тільки потім дістатися до шкіри. Невідомо, в якій кількості він засвоїться шкірою. Тому додатково до раціону чай необхідно використовувати разом з косметикою, радить дерматолог.

«Антиоксиданти, що містяться в матча, працюють як вогнегасник, який гасить запалення, зменшує пошкодження, спричинені впливом ультрафіолету, вирівнюють тон шкіри і сприяють здоровому виробництва колагену».

Втім, колега лікаря Зейчнера, дерматолог з Нью-Йорка Ніл Шультц, ведучий DermTV.com, як і раніше віддає перевагу класичному стабілізованому вітаміну С в боротьбі з вільними радикалами.

«Матча дійсно має дуже високий рівень вмісту епігалокатехіна 3-O-галлата (сильного антиоксиданту), значно більший, ніж в інших сортах зеленого чаю. Тому вживання його всередину має антиоксидантний потенціал, – пояснює лікар Ніл. – Але при цьому немає жодних досліджень, які демонстрували б його захисні і поглинальні властивості як антиоксидант саме в шкірі, коли порошок матча поміщають в препарат для місцевого використання».

І хоча думки експертів щодо косметики з вмістом цього компонента розходяться, хотілося б вірити, що додаткова порція антиоксидантів не буде зайвою. Тому ми зробили додбірку засобів з чаєм матча для зовнішнього споживання.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також