Каолін – це натуральна біла глина вулканічного походження, головним компонентом якої став мінерал каолініт. Вперше добувати каолін в промислових масштабах почали в китайській провінції Цзянси, пізніше невелике містечко отримало назву каоліну, що в перекладі означає «висока гора». Природно, назву корисного в косметичній індустрії мінералу прив’язали до міста-добувача. Крім головного компонента, біла глина також містить цілий комплекс сполучних інгредієнтів: калій, магній, цинк, кальцій, азот, мінеральні солі та кремній. Примітно, що багато європейських країн, в тому числі й Україна, мають істотні поклади каоліну, наприклад, в Кіровоградській, Сумській і Запорізькій областях, але вся слава досі належить саме китайській білій глині. Зараз цей мінерал має вельми широкий спектр застосування в усьому світі, починаючи з виготовлення кераміки і закінчуючи косметичними продуктами.
Біла глина, або каолін, мають давні історичні згадки як один з найпоширеніших і найдешевших інгредієнтів для ритуалу краси в лікуванні шкірних захворювань і перших теплових компресів. У косметичній індустрії найчастіше використовують натуральну породу, подрібнену до стану розсипчастої пудри. При зіткненні зі шкірою каолін стає кремовим і має жирну консистенцію. Найбільш широкий спектр продуктів з білою глиною використовують для жирної, комбінованої та проблемної шкіри обличчя, яка страждає від акне. Завдяки багатому мінеральному складу, косметичні засоби з каоліном мають абсорбувальний, антисептичний і регенерувальний ефекти. Але явним упущенням буде ігнорувати той факт, що біла глина насичує киснем вікову шкіру, покращує тьмяний колір обличчя, а також сприяє утворенню колагену. Залишається лише здогадуватися, чому каолін – номер один тільки в боротьбі з проблемним епідермісом.
Однак існує і низка небезпек у використанні секретного інгредієнта каолін. Перший і найголовніший – надмірне застосування. Як і будь-яка інша глина, каолін має сильну підсушувальний ефект, який в разі частого використання може спричинити зневоднення епідермісу. Рекомендована періодичність нанесення косметичних продуктів з каоліном – 1-2 рази на тиждень. Другий ризик – це алергічна реакція на мінерал, досить поширена недуга, тому перед використанням на обличчі зробіть тест на невеликій ділянці шиї або зап’ястку. Й останнє – не всім до душі густі і щільні продукти з білою глиною, які не так-то просто зняти з обличчя.
Останнім часом каолін став застосовуватися як альтернативний абразивний елемент у скрабах, гомажах і пілінгу для обличчя й тіла. Ніжний ексфоліант, що м’яко прибирає ороговілий шар епідермісу і відновлює шкіру, також рекомендований до використання навіть при сильних спалахах акне. Але хай там що, класикою жанру в beauty-індустрії стало застосування каоліну в масках, причому з великим спектром дії.
Редакція Beauty HUB підібрала найпопулярніші і найефективніші маски з білої глини, які представлені на українському ринку, з різним призначенням і ціновою політикою бренду. На упаковках beauty-засобів секретний інгредієнт маркується як Kaolin.
Oriflame, Ecobeauty Face Mask Оновлювальна маска для обличчя, 75 ml, 560 грн
Vichy, Mineral Pore Purifying Clay Очищувальна пори мінеральна маска з глиною, 2×6 ml, 84 грн
Tsukerka, Kaolin Mask каолінова маска для обличчя, 100 ml, 230 грн
Garnier, SkinActive Matcha + Kaolin Mask Очищувальна каолінова маска для обличчя, 8 ml, 45 грн
Valmont, Dermo & Adaptation Purifying Pack Очищувальна маска, 50 ml, 4300 грн
Medik8, Natural Clay Mask Маска для глибокого очищення шкіри обличчя, 75 ml, 1400 грн
Premier, Problematic Skin Mask Маска для проблемної шкіри, 70 ml, 1850 грн
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!