Новоутворення на шкірі у вигляді скупчення шкірного пігменту меланіну по-простому називають родимкою. За статистикою, на тілі людини налічується не менше трьох десятків родимок і пігментних плям. Родимки – доброякісні новоутворення, а їх кількість і розмір залежить від гормонального фону. Нові родимки можуть активно з’являтися в період статевого дозрівання, вагітності. Тривале перебування на сонці також збільшує цятки на тілі.
Родимки не обов’язково видаляти, тим більше якщо вони не приносять дискомфорту. Звертати увагу потрібно на ті елементи, які змінюються в розмірі, а також варто проконсультуватися з приводу видалення родимок, які знаходяться в місцях, де їх можна легко травмувати.
У деяких випадках родимка може бути травмована й повністю або частково здерта. Іноді людина здерла родимку спеціально, щоб позбутися неї. Розповімо, що робити якщо пошкодили родимку, дізнайтеся, чим загрожує пошкодження родимки та якщо спостерігаєте кров із родимки, або родимка відвалилася повністю.
Якщо ви випадково здерли родимку, то нічого страшного не станеться. Доброякісна пухлина не що інше як просто шматочок шкіри, тільки з пігментом. Не варто панікувати, ранка на місці здертої родимки просто заживе.
Що робити, якщо здерли родимку
- зупинити кров, використовуючи стерильний ватний тампон або бинт;
- припекти пошкоджене місце перекисом водню, не видаляти залишки родимки самому;
- накласти на ділянку, де була родимка, стерильну пов’язку;
- обов’язково проконсультуватися з дерматологоонкологом, який при необхідності видалить зі шкіри залишки родимки, й направить їх на гістологічне дослідження.
У домашніх умовах важливо ретельно обробити рану, щоб не допустити зараження й допомогти подальшому її загоєнню. Якщо родимка знаходиться під наглядом, змінювала свій розмір і форму останнім часом, необхідно помістити її в фізрозчин і відвезти на аналіз самостійно.
У чому небезпека здертої родимки
Будь-яке травмування родимки випадкове або усвідомлене може обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям.
Небезпека при здиранні родимок, полягає в тому, що якщо це сталося, тканини будуть природним чином затягуватися, але буває так, що саме така травма провокує надмірне зростання тканин і в підсумку перетворює доброякісну пухлину на злоякісну.
Якщо родимка виявиться злоякісним утворенням, дерматолог зобов’язаний направити хворого до лікаря-онколога для подальшого лікування.
Подписывайся на наш YouTube-канал и не пропускай самые полезные видео-материалы от Beauty HUB!