Міостимуляція – це процес впливу імпульсів струму на м’язи, тканини, нерви, внутрішні органи для лікування і відновлення роботи м’язів, який давно застосовується у фізіотерапевтичних процедурах. Спочатку міостимуляція призначалася для підтримки фізичного здоров’я лежачих хворих, у яких не було можливості повноцінно рухатися.
Сучасна міостимуляція використовується для корекції фігури й інших органів. За її допомогою можна збільшити масу м’язів і зміцнити їх. Сам апарат являє собою набір електродів зі спеціальними пристосуваннями, які кріпляться на необхідну ділянку тіла. На сучасних апаратах може бути близько 10 відводів, що дозволяє одночасно впливати на різні групи м’язів.
Імпульсні струми при проведенні процедури змушують м’язи активно скорочуватися, при цьому відбувається вплив на стінки судин. Така процедура покращує кровообіг і лімфовідтік, активізує обмін речовин. Таким чином завдяки міостимуляції можна зміцнити свої м’язи, підвищити їх тонус і масу, зменшити кількість жирових клітин.
Де можна проводити міостимуляцію
- Дану процедуру можна проводити по всьому тілу.
- Показаннями для проведення міостимуляції на обличчі стануть в’ялість шкіри, наявність судинної сітки, порушення лімфовідтоку, атрофія окремих груп м’язів, мімічні зморшки і мішки під очима.
- Для тіла така процедура проводиться, щоб усунути різноманітні затискачі, опрацювати м’язи,для корекції постави, усунення запалень нервових тканин, зняття набряків і нормалізації лімфовідтоку. Дуже часто міостимуляцію проводять жінкам після пологів, оскільки у них може відбуватися ослаблення м’язів живота. При впливі імпульсним струмом м’язи в цій зоні починають активно скорочуватися, набуваючи пружність і тонус, що і призводить до швидкого відновлення після пологів.
- Використовують також міостимуляцію ті, хто не хоче займатися спортом. Завдяки таким “тренуванням для ледачих” можна зменшити жирові відкладення і підкачати м’язи. Але потрібно розуміти, що чим більше у вас зайвої ваги, тим складніше буде це зробити однією лише міостимуляцією. Не потрібно забувати про харчування, питний режим й інші можливості підтримки фізичної форми.
Після курсу процедур, який індивідуально підбирає лікар-косметолог, можна побачити значні зміни свого тіла. Поліпшується стан шкіри, вона стає еластичнішою і більше пружною, зміцнюється кровоносна система, прискорюється метаболізм, промальовується рельєф м’язів.
Найчастіше курс складається із 15-20 процедур, вплив струмів регулює лікар, починаючи з мінімального і поступово його збільшуючи. При цьому процедура проходить комфортно для клієнта.
Апарат для міостимуляції
Існують різного виду апарати для домашнього використання. Напевно ви могли бачити такі у рекламі в ТВ-магазинах. Ці міостимулятори невеликого розміру, працюють від батарейок і прикріплюються до тіла за допомогою спеціальних кріплень. У такого девайса може бути декілька робочих режимів, які виконують масажну стимуляцію м’язів. Основна перевага такого домашнього міостимулятора – це компактність, доступність і простота у використанні. Це може бути пояс (для стимуляції м’язів преса, попереку і живота), шорти (для опрацювання сідниць і стегон), метелики (для м’язів преса, грудей, стегон, сідниць, рук). А також універсальний міостимулятор, який призначений для роботи на будь-якій ділянці тіла, але він має більший розмір і додаткові дроти, що не дозволяє використовувати його в будь-якому місці, але все ж саме він вважається одним із найбільш ефективних серед своїх “колег з прокачування м’язів” .
Протипоказання для проведення міостимуляції
Будь-яка процедура має свої особливості. Хоч міостимуляція і досить безпечна, але все ж має низку протипоказань, при наявності яких краще відмовитися від її проведення.
Серед них:
- вагітність і годування;
- запальні процеси (в тому числі на шкірі);
- порушення роботи серцевої системи;
- наявність каменів в сечовому і жовчному міхурі;
- епілепсія;
- онкологічні захворювання;
- гострі респіраторні захворювання;
- патології кровоносної системи;
- проблеми з нирками;
- кардіостимулятор.
У будь-якому випадку, перш ніж вдаватися до міостимуляції, лікар повинен провести бесіду з пацієнтом для уточнення особливостей організму і призначення правильного курсу процедур, щоб вирішити необхідні проблеми. Якщо ви вирішили вдатися до міостимуляції у фізіотерапевтичних цілях, то краще за все обговорити безпеку проведення цієї процедури з вашим лікарем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!