Що таке плазмотерапія і для чого вона потрібна

Плазмотерапія ефективна у вирішенні багатьох проблем, пов’язаних не тільки з косметологією. Її особливість у тому, що у процедурі застосовується власна кров, яка проходить спеціальне очищення. Ольга Обіщенко розповідає, які проблеми вирішує плазмотерапія та як триває процедура.

Ольга Обіщенко, лікар-дерматолог, косметолог

Що таке плазмотерапія

Плазмотерапія – це процедура, яка є введенням аутогенної (отриманої з власної крові пацієнта) плазми в тканини або певні ділянки тіла з метою регенерації або колагенової стимуляції.

Механізм роботи досить простий. Напевно, ви помічали, що відбувається при загоєнні ранки або порізу. Якщо говорити про процеси зсередини, то насамперед туди мігрують тромбоцити (білі кров’яні тільця), які зупиняють кровотечу. Також виділяються фактори росту (яких налічується, як мінімум, сім), вони сприяють колагеновій стимуляції та загоєнню тканин. На цьому, власне, і ґрунтується принцип плазмотерапії. Ми беремо кров, проганяємо її на центрифузі, відокремлюючи червону від білої складової. У білій знаходяться тромбоцити, які безпосередньо і вводяться до зони лікування.

Показання для проведення плазмотерапії

Плазмотерапія застосовується в травматології для лікування суглобових захворювань, у стоматології при гінгівітах та виразках ротової порожнини, у комбустіології (при лікуванні опіків) та також у дерматології і косметології.

Перше та основне – це лікування випадання волосся, або алопеції, з цією метою проводиться плазмотерапія волосистої частини голови. При роботі зі шрамами та рубцями: може застосовуватися при механічних травмах, пошкодженнях, укусах тварин або при рубцях після акне. Плазмотерапія може застосовуватися також для лікування пігментації як післязапальної, так і внаслідок фотоушкоджень. Також плазма застосовується при підготовці та після проведення травмуючих поверхню шкіри процедур. В основному це лазерні шліфування, пілінги, мікродермабразія. У цих випадках плазма допомагає досягти кращого ефекту та найшвидшого загоєння шкіри після агресивних процедур. Плазмотерапія також застосовується при лікуванні шкірних захворювань у комплексі, наприклад, розацеа, себорейний дерматит. Також ефективна вона в антиейдж-терапії: зменшення дрібних зморшок, усунення тьмяного кольору обличчя, усунення ознак “шкіри курця”.

Як правильно підготуватися до плазмотерапії

Суворих правил підготовки до плазмотерапії немає. Але є загальні рекомендації, які передбачають виключення вживання алкоголю мінімум за добу, також в ідеалі потрібно здати аналіз крові, щоб подивитися кількість тромбоцитів, бо якщо вони знижені (тромбоцитопенія), то ефект від процедури може бути недостатньо виражений. Іноді можуть призначити аналіз крові  на визначення вірусних гепатитів, якщо є якась інфекція у крові – проводити плазмотерапію не варто. Обов’язково потрібно їсти та вживати рідину в день процедури, проводити її натще не рекомендується. Чим більше випити рідини, тим більше буде плазми.

Як відбувається процедура плазмотерапії

Першим етапом відбувається забір крові з вени пацієнта, далі ця кров переноситься у пробірку та її центрифугують у спеціальному апараті. При центрифугуванні, як було зазначено вище, відокремлюється біла від червоної складової плазми. Після центрифугування до зон лікування вводиться біла частина плазми, де знаходиться велика кількість тромбоцитів та факторів росту. Зазвичай, поки відбувається центрифугування крові, я своїм пацієнтам наношу анестетик, за винятком волосистої частини голови.

Протипоказання до плазмотерапії

Протипоказання стандартні, як і для всіх ін’єкційних процедур. Вони включають період вагітності та лактації, онкологічні захворювання, будь-які вірусні або інфекційні захворювання, особливо крові (гепатит), будь-які захворювання внутрішніх органів у стадії загострення, а також захворювання крові за типом гемофілії.

Скільки потрібно процедур плазмотерапії

Стандартний курс для плазмотерапії – три процедури з інтервалом у три-чотири тижні. Зазвичай ефект помітний вже після першої, це відбувається за рахунок того, що досить довгий інтервал між процедурами. Все, звичайно, залежить від того, яка це зона лікування і яке захворювання.

Як правильно вибрати лікаря для проведення плазмотерапії

Перше і основне правило — фахівець повинен бути з вищою медичною освітою, обов’язково зверніть увагу на його досвід роботи, а також на дотримання лікарем під час маніпуляції правил безпеки проведення процедури та знезараження.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також
 
Читайте також