У всі часи жінки хотіли бути доглянутими, мати гладку шкіру й випромінювати щастя. Для цього прекрасні дами готові жертвувати багато чим, не виняток − сімейний або особистий прибуток, і все заради ринку косметичних засобів. Тут і відбувається зіткнення інтересів: косметичні марки пропонують рішення багатьох проблем, загортаючи їх у обгортку маркетингу, а дівчата повинні вгадувати, де правда, а де перебільшення. Чому ж нам не пропонують головні критерії такої класифікації як: професійна косметика, що таке мідлмаркет і чим він відрізняється від рейтингу косметики з масмаркету? Відповіді немає, а заплутатися простіше простого. Саме тому важливо розбиратися й усвідомлювати, чому косметика різного класу має істотну різницю в ціні, ефективності та рекламі. Редакція Beauty HUB створила універсальну абетку краси, додавши в неї цінну інформацію про сучасну класифікації косметики.
На сьогоднішній день ринок косметичних засобів пропонує ділити всю косметику на дві великі категорії: масову та професійну. Основний критерій такого поділу − співвідношення ціни й якості.
Масова косметика в свою чергу дробиться на підкласи:
- Люкс, вона ж елітна, вона ж селективна (від англ. to select − обирати). Це препарати марок, що належать провідним Будинкам моди або компаніям із власними науковими інститутами та лабораторіями. Продаються вони в спеціалізованих відділах косметики великих магазинів і обов’язково з консультантом, коштують недешево, оскільки покупець платить і за якість, і за ім’я (приблизно 30% вартості). За якістю селективні марки косметики близькі. Від масмаркету їх відрізняють дорога упаковка й здатність усувати серйозні проблеми шкіри, тобто боротися зі зморшками, прищами, пігментними плямами, целюлітом тощо.
- Аптечна − ділиться на: косметику масового попиту, що продається як в аптеках, так і в магазинах, а також лікувальну косметику.
- Масмаркет – найбільш численна частина продукції, яка надходить у вільний продаж. Мас-маркет взагалі славиться найбільш численним класом. Як правило, така косметика призначена для щоденного догляду, але при цьому не вирішує серйозних проблем. Вона дозволяє досягти короткочасних результатів при незначних проблемах шкіри, хоча вартість деяких препаратів буває значною
Деякі фахівці виділяють окремим, четвертим, підкласом мідлмаркет (в перекладі − середній). Він займає проміжне місце між масмаркетом і селективною косметикою. Ця продукція доступна за ціною, і якщо порівнювати деякі товари класу мідл і селективні, то недосвідчена людина навряд чи знайде відмінності. Межі між цими видами косметики розмиті. Основна ж відмінність − імідж. Мідлпродукція не може похвалитися багаторічною славною історією, гучним престижним ім’ям і списком зіркових споживачів. До того ж виробники мідлпродукції витрачають менше коштів на рекламу й дизайн упаковок.
Професійна косметика − це парафармацевтичні препарати, призначені для використання винятково в косметичних кабінетах для проведення інтенсивного курсу корекції різних естетичних недоліків. У професійній косметиці окрему групу складають засоби домашнього догляду. Вони служать доповненням до професійних препаратів. Таку косметику закуповують у спеціалізованих фірмах, які розробляють ці засоби. Ці ж фірми навчають косметологів користуватися своєю продукцією. Препарати містять унікальні компоненти, а також традиційні, але з високою концентрацією, тому поводження з ними вимагає спеціальної підготовки. Серед найбільш поширених процедур із використанням професійної косметики − антивікові, відбілюючі, моделюючі, хімічні пілінги, догляд за шкірою повік, антицелюлітні та спа-програми.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!