Жовтень − Всесвітній місяць боротьби з раком грудей, метою якого є привернення уваги жіночого населення до проблеми високого рівня захворюваності на рак молочної залози, мотивація активного добровільної участі жінок в профілактичних обстеженнях, а також масове обстеження жіночого населення з метою виявлення прихованого онкологічного захворювання. Всесвітній день боротьби з раком грудей проводиться 15 жовтня, але з 2005 року в Україні з’явилася своя дата − 20 жовтня.
Саме завдяки такій популярності це онкологічне захворювання сьогодні ретельно й детально вивчено. Розроблено ефективні методи діагностики й лікування, які дозволяють врятувати життя багатьом онкохворим. Дуже важливо діагностувати хворобу якомога раніше − це значно підвищує шанси на збереження здоров’я і життя жінки.
У 98% випадках рак можна перемогти, якщо виявити його на ранніх стадіях. Простий і ефективний спосіб діагностики − самостійний огляд і пальпація своїх молочних залоз для виявлення структурних змін. Регулярне самообстеження дозволяє виявити перші симптоми і своєчасно звернутися до лікаря. І краще нехай це буде «помилкова тривога», ніж ви пропустите ознаку серйозної хвороби.
Симптоми
Серед симптомів, які можуть насторожити жінку під час самообстеження, виділяють наступні:
- зміна форми і контурів грудей;
- асиметрія молочних залоз;
- збільшення / зменшення грудей;
- висипи, почервоніння на шкірі;
- виразки й попрілості під грудьми;
- втягування сосків і потемніння альвеоли;
- тріщини на сосках;
- збільшення пахвових лімфовузлів;
- гнійні або кров’янисті виділення із сосків (не в період лактації);
- вузли, ущільнення в молочній залозі.
Профілактика
Важливо пам’ятати, що навіть при відсутності скарг або вищевказаних симптомів жінкам до 40 років необхідно проводити УЗД грудей з 7 по 12 день менструального циклу один раз на рік, а жінкам старше 40 років − щорічно проходити мамографію, а також огляди у мамолога.
Рекомендуємо проводити самообстеження молочних залоз кожного місяця в один і той же період менструального циклу − краще на 5-8 день після закінчення менструації. У цю фазу циклу заліза максимально розслаблена й обстеження буде більш точним. У разі настання клімаксу можна проводити огляд в будь-який календарний день.
Попереджений − значить озброєний!
Матеріал підготували фахівці Київського міського пологового будинку №3
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!