Татуювання на обличчі – популярний тренд, особливо поширені мінітату у вигляді символів, цифр, слів та фраз. Переважно на обличчі роблять одне-два маленькі татуювання, рідше набивають малюнки великих розмірів та у значних кількостях. Незважаючи на зовнішню привабливість, татуювання в області обличчя не завжди безпечне, і перед тим як зважитися, слід врахувати всі «за» і «проти». До того ж необхідно ретельно вибирати майстра, який повинен мати високий рівень професіоналізму.
Татуювання на обличчі: історія появи
У різних періодах часу та в різних народів малюнки на обличчі слугували різним цілям – від релігійних та обрядових до символів статусу чи належності до певної групи. Так, у стародавньому Єгипті татуювання використовувалися як символ захисту від злих духів та амулетів, а також могли означати певний статус чи походження. У традиційній маврикійській культурі татуювання на обличчі були ознакою сили і навіть використовувалися для відлякування ворогів.
У деяких індіанських племен, таких як племена плоских голів, татуювання й фарби на обличчі, використовувалися як частина традицій та обрядів військового декору. У полінезійській культурі малюнки на обличчі, так звані «тату», були важливим елементом, означаючи соціальний статус, релігійні переконання та історію людини. У Японії татуювання, відомі як irezumi або horimono, також були поширені. Вони могли служити як символ клану, так і призначатись для захисту або залякування ворогів.
У сучасному суспільстві татуювання на обличчі є виразом індивідуальності, професійним вибором, а також пов’язані із субкультурами та вуличним мистецтвом. У деяких випадках тату на обличчі у в’язниці служать якимось кодами або символами, що позначають приналежність до певного злочинного угруповання, тип злочину або навіть термін ув’язнення.
Що треба знати перед тим, як зробити тату на обличчі
- Соціальна реакція. Татуювання на обличчі можуть спричинити негативну реакцію навколишніх, оскільки обличчя є центром уваги під час спілкування. Символи на обличчі не завжди доречні, навіть якщо вони оригінальні та лаконічні.
- Болючість. Шкіра на обличчі чутливіша, ніж на інших частинах тіла, тому процес татуювання може бути болючим. Вібрація при нанесенні тату відчувається сильніше, крім того, на обличчі немає жирового прошарку, який є своєрідною амортизацією. Навіть якщо ви будете користуватися маззю з анестезуючим ефектом, больові відчуття таки залишаться.
- Загоєння може зайняти більше часу, до того ж існує ризик запалення або інших ускладнень. Річ у тім, що епідерміс на обличчі дуже чутливий, характерне розширення пор, надмірне виділення шкірного сала, тому високий ризик спровокувати запальний процес на шкірі.
- Деформація малюнка. З часом тонкі контури малюнка можуть зазнавати деформації через міграцію пігменту. Яскравість малюнка також змінюється з часом, буде потрібна корекція та перекриття.
- Довгострокові наслідки. Рішення про татуювання на обличчі має бути ретельно зважене, оскільки ця зміна може залишатися на все життя. А приховати, видалити або змінити татуювання на обличчі набагато складніше, ніж на інших частинах тіла.
- Обмеження. У деяких країнах існують юридичні обмеження щодо татуювань, у тому числі й на обличчі. Відомі випадки обмеження можливостей працевлаштування людям з малюнками на обличчі, роботодавці (особливо в консервативних галузях та структурах) вважають, що їхній вигляд як мінімум непрезентабельний, а як максимум свідчить про злочинне минуле чи реальну приналежність до криміналу. Якщо татуювання на інших частинах тіла можна приховати під одяг та аксесуари, то замаскувати малюнок в області обличчя неможливо.
- Модні тенденції. Сьогодні татуювання на обличчі вважаються трендом, проте модні тенденції мінливі. Адже якщо музиканти прикрашають обличчя тату, вважаючи це частиною свого сценічного образу, на звичайних людях вони можуть здаватися недоречними.
Татуювання на обличчі: техніка нанесення, найкращі зони та малюнки
Відразу скажемо, що татуювання обличчя не потребує складних технік, комбінацій прийомів, розкриття тіней. Тут важливо чітко дотримуватися контурів малюнка. Це можна зробити навіть спеціальною голкою без використання машинки. Нанесення ескізу голкою, використовуючи прості сюжети, тонкі лінії та графічні контури, називається хендпоук. Нерідко тату на обличчі робиться в техніці лайнворк (малюнок є сукупністю паралельних прямих або ліній, що переплітаються). Шрифт для татуювання вибирають з урахуванням довжини фрази й особистих уподобань.
Татуювання на обличчі зазвичай наносять:
- вздовж лінії росту волосся (найпопулярніше місце);
- на вилицях (красиво виглядають симетричні татуювання або візерунок лише з одного боку);
- над бровами (найчастіше наносять літери чи короткі фрази);
- підборіддя (рідкісне місце для тату, яке чоловіки у разі потреби ховають за щетиною чи бородою);
- вилиці від вуха до брів (збривають волосся для нанесення великого малюнка, при цьому він може переходити на шию і навіть плечі).
Варіанти популярних татуювань на обличчі для чоловіків:
- черепа;
- змії;
- літери та символи, фрази та цитати, особливо мотивуючі;
- цифри;
- орнамент та візерунки;
- флористичний малюнок;
- фауна (наприклад, дракони та птахи);
- блискавка;
- деякі види зброї (меч, сокира, меч);
- корона;
- якір;
- стріли;
- дорогоцінне каміння (наприклад, діамант);
- сльоза чи крапля.
Варіанти популярних татуювань на обличчі для жінок:
- серце;
- флористичний малюнок (троянди, колоски, гілочки лаванди тощо);
- фауна (наприклад, птахи чи котики);
- зірка;
- літери та символи (наприклад, мандала, мотивуючі фрази та цитати);
- цифри;
- орнамент і візерунки;
- перо;
- корона;
- сльоза чи крапля.
Досвідчені художники напівжартома кажуть: «Подумайте про ідею тату на обличчі шість місяців. А коли ухвалите рішення, дайте собі ще шість місяців».
Підписуйтесь на наш Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!