Ніщо не вічно на землі. Ваша вірна помада, щаслива туш, улюбленець-бронзер нагородили легкою сверблячкою або висипом? Це може означати, що вони перейшли на «темний бік». Термін придатності косметики не завжди збігається з реальним терміном її експлуатації. Ми можемо користуватися однією палеткою тіней роками, хоча по факту її вже давно час викидати.
Другий момент – термін придатності косметики після відкриття може не збігатися з тим, як довго ви нею можете використовувати. Як би це сумно для нас не звучало, але макіяж-засоби можуть зіпсуватися набагато швидше. Наприклад, якщо ви неправильно зберігаєте косметику. Або ж у разі, якщо в неї потрапили бактерії.
Якщо ви не знаєте, коли варто прощатися з улюбленими макіяж-продуктами, ось кілька ознак того, що косметику час викидати.
Ваша косметика старше останнього альбому Ріанни
Останній альбом РіРі вийшов 2016 року, а максимальний термін придатності косметики (сухі пудрові продукти і помади) – 2 роки. Все, що присутнє у вашій косметичці довше двох років має, нарешті, покинути рідну домівку. А якщо це кремові продукти, то тим паче.
Термін придатності косметики після розтину вказується на упаковці. Це маленькі символи із зображенням баночки з кришкою і написом 6М, 12М або 24М (М – місяць). Вони означають, що засіб можна безпечно використовувати саме цей відрізок часу після розтину. Термін придатності ─ дата, до якої косметику слід використовувати, зображується на упаковці символом пісочного годинника.
Якщо з якоїсь причини символ терміну придатності з косметики стерся, пропонуємо пам’ятку, як довго ви можете використовувати ті чи інші б’юті-продукти:
- лайнери, підводки, рідкі та кремові тіні для повік ─ 3-4 місяці;
- туші для вій ─ 3-6 місяців;
- тональні засоби, консилери, коректори, кремові хайлайтери і бронзери ─ 12 місяців;
- сухі тіні, рум’яна, бронзери, хайлайтери і пудри ─ 24 місяці;
- помади, олівці та блиски для губ ─ 24 місяці.
Косметика змінила колір або почала розшаровуватися
Коли косметичний продукт змінює колір або починає розшаровуватися, час його викидати. Ніколи не використовуйте свою косметику, якщо вона змінила колір, оскільки це ознака того, що засіб почав руйнуватися під дією зовнішніх факторів (бактерії, сонячні промені тощо). Розшарування в б’юті-продуктах також свідчить про те, що відбулася зміна хімічного складу макіяжу. Такий засіб час викидати.
Ваші очі сверблять
Свербіж повік ─ перша ознака того, що у вас інфекція очей. Якщо ви заразилися болючим кон’юнктивітом, вам дійсно потрібно подумати про те, що ви наносите на очі. Часто причиною інфекцій очей є прострочена або зіпсована косметика. Бактерії можуть потрапити в туш, тіні або підводку. Накопичуючись в них, вони можуть спричиняти проблеми з очима. Найкраще викинути все олівці й туші для очей, якщо не знаєте, який продукт став причиною інфекції.
Косметика змінила запах
Неприємний запах ─ незаперечна ознака того, що косметику час викидати. Найчастіше це відбувається з тональними засобами, блискітками і тушами в разі неправильного зберігання. Поганий запах свідчить про те, що засіб змінило хімічний склад. Це може відбуватися через потрапили туди бактерій або через те, що ви зберігали макіяж-продукт в неправильному місці. Тримайте косметику в темних, сухих місцях, куди не потрапляє сонячне світло, ─ ультрафіолетові промені прискорюють процес закінчення терміну придатності косметики.
Засіб став липким або в’язким
Значною мірою це стосується блисків для губ. Будь-який засіб, який став більш густим, липким або показує ознаки зміни кольору, має зникнути з косметички. Не потрібно намагатися перемішати продукт всередині туби, щоб знову зробити колір однорідним, просто викидайте.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!