Топ-7 книг для чарівного зимового настрою

Зима, мабуть, не найкращий час для прогулянок, проте ідеальний сезон для читання. Вечори зараз довші, та й 10 днів свят попереду сприяють тому, щоб нарешті взятися за прочитання тих книг, на які раніше не було часу. Розуміємо, що свята найбільше хочеться провести не за прочитанням чогось серйозного, а лежачи на дивані. Але чому б не поринути у казкову атмосферу затишних книг на зиму?

Ми вибрали найцікавіші й найкращі книги, які подарують зимовий настрій і допоможуть розвантажити голову.

Джоан К. Роулінг, Гаррі Поттер

При думці про зиму хочеться укутатись у теплу ковдру, взяти кухоль смачного какао та влаштувати собі марафон за фільмами «Гаррі Поттера». Але чому б не прочитати замість (або разом) цього книги Джоан Роулінг? Історія хлопчика-який-вижив відома всім (ми сподіваємось), тому не будемо навіть розповідати її. Тим більше, що в авторки на це пішло дев’ять років. Натомість пропонуємо згадати атмосферу Різдва в Гоґвортсі. Ну що, вже хочеться прочитати серію романів про пригоди юного чарівника та його вірних друзів?

Дж. Р. Толкін, «Листи Різдвяного Діда»

Казки Толкіна неймовірно добрі й мудрі, автор їх писав спеціально для своїх дітей. Ця, наприклад, написана у формі листів. Листи від Діда приходили дітям письменника щороку протягом більш як 20 років. У них Дід розповідав про своє життя та про цікаві події, що траплялися з ним на Північному полюсі. Іноді історії були кумедні, а часом сумні та тривожні. Але ж дуже цікаві.

 Террі Пратчетт, «Санта-Хрякус. Страшріздвяна казка»

Зі слів критиків, і всіх, хто прочитав вже книгу, це одна з найблискучіших робіт Террі Пратчетта. Принаймні вона найчарівніша і казкова. Тому цю книгу рекомендуємо читати взимку для підняття настрою. У Плоському світі справляють замість Різдва Страшність, а подарунки дітям приносить не Санта-Клаус, а Санта-Хрякус. Але що буде, коли він раптом зникне? Що ж, це така сама робота, як і інші. І неважливо, що палиця підозріло схожа на косу, а сам Санта-Хрякус — на Смерть. Його роботу теж має хтось виконувати.

 Агата Крісті, «Різдво Еркюля Пуаро»

Шанувальникам детективів також є що почитати взимку для підняття настрою. Наприклад, можна поринути у світ найвідомішого детектива Еркюля Пуаро. Події роману розгортаються напередодні й після Різдва в маєтку Горстон-хол на межі Англії й Шотландії.

На святкування Різдва старий мільйонер Сімеон Лі вирішив зібрати всю свою рідню. Але свято було перервано несподіваною подією. Голову сімейства знайшли мертвим у його кабінеті. На місце злочину викликали інспектора Сагдена, у якого на той час гостював Еркюль Пуаро. Обидва детективи беруться за справу: під підозрою всі домівники та прислуга маєтку.

читайте також

Ніл Гейман, «Одд і крижані велетні»

Для магічного настрою рекомендуємо читати будь-які книжки автора. А взимку вам сподобається «Одд і крижані велетні». Маленькому хлопцеві набрид постійний холод, тому має місію — вирушити в місто богів і врятувати світ від вічної зими. Хлопчик потрапляє в найнезвичайніші ситуації, і будь-якому читачеві — від малого до великого — сподобається занурення у світ захопливих пригод, скандинавської міфології, магії й тонкого гейманівського гумору. Відмінне фентезі, здатне розважити взимку.

А тепер від книг, які здатні розважити, перейдемо до глибших романів, що змушують замислитися над життям. Вони сподобаються тим, хто любить пофілософствувати навіть напередодні новорічних свят.

Джон Стейнбек, «Зима нашої тривоги»

Це останній роман класика американської літератури. Ним автор, за його визнанням, хотів «осяяти шлях». Книга сподобається всім, хто любить романи із соціальною тематикою. І попри те, що дія роману відбувається навесні та влітку 1960 року, його можна читати взимку, щоправда, слабкодухим не радимо: вона може навіяти тугу. Адже в книзі немає жодної нотки надії. Але, прочитавши роман, ви зрозумієте, що її там не має бути. Книга про те, наскільки важливо залишатися в ладі з власними принципами незалежно від того, де ви живете і працюєте.

 Ясунарі Кавабата, «Снігова країна»

«Снігова країна», написана нобелівським лауреатом, була визнана класикою світової літератури. У ньому автор показав Японію 30-х. Японський чоловік їде побачити одну гарну жінку в «снігову країну», але дорогою закохується в іншу. Дуже дивна та східна історія передає також красу рідної країни Кавабата: зовні холодної, церемоніальної та стриманої, але внутрішньо емоційної, полум’яної й чистої.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також