Тріщини на п’ятках: чому з’являються і як їх усунути

Шорсткі й потріскані п’яти — це завжди про свербіж, біль, а часто навіть про небезпеку підхопити інфекцію. Інший, не менш важливий, аспект п’ят, що загрубіли й потріскалися, — естетичний дискомфорт. Тому важливо розібратися, чому так трапляється і як їх лікувати.

Чому з’являються тріщини на п’ятках

Тріщинки на п’ятках — проблема, яку зазвичай провокують три групи факторів: неправильний догляд, проблеми всередині організму й зовнішні чинники. Розгляньмо їх детальніше.

Огрубілість та розриви шкіри часто провокуємо ми самі, неправильним доглядом. Головні правила нашої шкіри: чим більше рогового шару ми знімаємо, тим швидше він наростає; чим більш наполегливо ми шліфуємо епідерміс агресивними ексфоліантами, тим швидше він твердне. Загрубілі зони мають здатність тріскатися. Такий самий процес відбувається й за умови протилежного сценарію. Якщо не приділяти уваги п’яткам, шкіра на них наростає і з часом тріскається. Не хочете ранок, надмірного наростання шкіри і тріщин на п’ятах? Тоді дотримуйтеся у своєму догляді золотої середини.

Причиною появи тріщин часто стає незручне взуття. Занадто вузькі туфлі з незручним підйомом і особливо з ненатуральних матеріалів призводять до деформації м’яких тканин, надмірної пітливості й розмноженню хвороботворних бактерій. Як наслідок, шкіра стає грубою і тріскається. Ще одна причина — механічні пошкодження. Ходіння босоніж по твердих або абразивних поверхнях (наприклад, по піску або гальці) — прямий шлях до тріщинок.

П’яти, що загрубіли й потріскалися, можуть бути сигналом про хвороби ендокринної системи й нирок, гормональних збоїв. Крім того, вони можуть бути ознакою зневоднення організму (шкіра буквально висихає через відсутність води в тканинах) або дефіциту вітамінів та мікроелементів.

Як усунути тріщинки на п’ятках

(і чому це потрібно зробити негайно)

Догляд за п’ятками лише здається чимось другорядним і нічим не пов’язаним зі здоров’ям. А от і ні. Тріщинки на п’ятках — широко відчинені двері для грибкових інфекцій, бруду та інших бактерій, які можуть заподіяти шкоду організму. Врахуймо також те, що наші ніжки часто мають прямий контакт із підлогою — апріорі хвороботворним середовищем. Тому перше правило, якого слід дотримуватися, якщо у вас тріщини на п’ятках — ходити виключно у взутті. Ні, це не означає, не вилазити з туфель чи кросівок. Просто візьміть за звичку навіть у своєму домі ходити в хатньому взутті, а в спортзалі, басейні та інших місцях із великим напливом людей приймати душ у спеціальних гумових капцях. Так ви вбережете себе від проблем і пришвидшите процес загоєння тріщинок. Решту кроків розглядаємо нижче.

Ванночки

Ванночки для ніг — один із найефективніших методів загоєння і зміцнення шкіри на п’ятках. Кілька разів на тиждень варто виділяти час для гарячої ванночки з травами. Запарте в окропі квіти ромашки, липовий цвіт або кору дуба, дайте відвару охолонути до комфортної вам температури й опустіть у нього ноги на 15–20 хвилин.

Маски

Для того, аби пришвидшити процес загоєння тріщин, лікарі рекомендують робити живильні маски для ніг. Процедуру краще проводити після ванночки, коли п’ятки розпарені й готові вбирати якомога більше поживних речовин. Для того, що зробити маску, знадобиться кокосова олія або олія каріте, підійдуть також олії авокадо й жожоба. Процедура проста: просто увітріть олію в п’яти й одягніть теплі шкарпетки. Для більш вираженого ефекту від маски, після нанесення крему обмотайте стопи харчовою плівкою, а вже зверху одягніть шкарпетки, тримайте «компрес» 15 хвилин.

Зволоження

На ніч важливо зволожувати шкіру п’ят поживними кремами з натуральними оліями і гліцерином. Ці інгредієнти ефективно запобігають втраті вологи після цілого дня в закритому взутті, живлять і загоюють.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також
Читайте також