Синдромом самозванця називають внутрішнє переконання людини в тому, що вона не настільки компетентна, як сприймають її інші. Хоча це визначення зазвичай часто застосовується до інтелекту та досягнень, воно також стосується і соціального контексту. Простіше кажучи, синдром самозванця – це коли ви відчуваєте себе фальшивкою і переконані, що ваші досягнення здобуті лише завдяки щасливому збігу обставин і допомозі інших.
Незважаючи на те, що синдром самозванця не є визнаним психічним розладом у медицині, він суттєво впливає на самооцінку, відбирає впевненість у собі, заважає ставити нові цілі і йти до нових досягнень. Для того, аби без психологічних бар’єрів рухатися вперед по кар’єрних сходах і вдало будувати особисте життя, важливо визначити, чи закладений у вашій голові синдром самозванця. Для цього потрібно відповісти на декілька запитань.
- Ви картаєте себе навіть за найменші помилки?
- Ви дуже чутливі навіть до конструктивної критики?
- Ви погоджуєтесь, що ключову роль у досягненні успіху зіграла удача, збіг обставин та допомога близьких людей?
- Чи відчуваєте ви, що вас одного разу визнають некомпетентним і відвернуться, як від спеціаліста чи друга?
- Чи применшуєте ви свій власний досвід навіть у тих сферах, де ви справді більш кваліфіковані, ніж інші?
Якщо на всі з цих питань ви відповіли “Так”, очевидно, вами керує синдром самозванця. Звісно, найдієвішим методом є співпраця з психотерапевтом, який швидко і ефективно допоможе позбутися бар’єрів і неправильних думок. Проте спочатку можна спробувати побороти синдром у домашніх умовах. Є кілька методів, що допоможуть “прокачати себе” і докорінно змінити своє мислення. А це, погодьтеся, ніколи не завадить.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!