Основна маса родимок на тілі з’являється до 25-ти років, але вони можуть з’являтися і пізніше. Вони бувають жовтого, коричневого та чорного кольорів, можуть виступати на тілі, а можуть зовсім не виділятися. Особливість родимки в тому, що вона завжди рівної форми. Небезпечні ж родимки відразу себе видають, вони найчастіше асиметричної форми, нерівномірного кольору, їх кордони з розмитими контурами. Якщо ви виявили у себе таку родимку, варто негайно звернутися до лікаря-дерматолога.
Також варто проявляти увагу до своїх родимок людям, у яких світле або руде волосся, схильність до сонячних опіків, є веснянки, або хтось із родичів страждав на меланому.
Найчастіше родимки не викликають дискомфорту, та бувають ситуації, коли, наприклад, родимка росте в місці тертя одягу, або родимка може створювати естетичний дискомфорт на обличчі або тілі, або ж існує ризик переродження родимки у небезпечну. У такому випадку варто проконсультуватися з лікарем про видалення родимки.
При активній стимуляції навіть простої родимки виникає ймовірність переродження її в меланому. Можна видалити будь-яку родимку на тілі, питання лише в доцільності проведення такої процедури, адже для неї повинні бути показання. У жодному разі не можна видаляти родимку в домашніх умовах або довіряти цю справу некваліфікованому фахівцеві. Якщо ви випадково зачепили родимку, потрібно негайно звернутися до лікаря.
Існує кілька методів видалення родимок. Незалежно від того, яким з них вам будуть робити процедуру, від родимки може залишитися лише невеликий шрам або рубець, нової родимки на цьому місці вже не утворюється.
Метод електрокоагуляції вважається досить простим і безкровним. У цьому випадку є можливість взяти біопсію, але після такої процедури може залишитися слід.
Кріодеструкція допоможе прибрати невеликі утворення і скорочує ризик виникнення рубця або шраму, проте, використовуючи цей метод, взяти матеріал для гістологічного дослідження не вдасться.
Радіохвильове видалення новоутворень відбувається при мінімальному пошкодженні тканин, відсутності больових відчуттів або набряку, зниженні ризику інфікування, відсутності грубого рубця, а також при можливості взяти матеріал для гістологічного дослідження.
Лазерне видалення застосовується для видалення невеликих родимок, при цьому скорочується ризик виникнення рубця або шраму.
Хірургічно родимки видаляють тоді, коли вони великого розміру і необхідно обов’язково отримати матеріал для гістологічного дослідження. На обличчі такий метод не застосовується, або застосовується за особливими показаннями, оскільки найчастіше він призводить до косметичних дефектів.
Будьте уважні до родимок на своєму тілі, проводьте регулярне самообстеження, при цьому звертайте увагу на кількість родимок і їх стан. При будь-якому дискомфорті, травмі або підозрі на небезпеку родимки не відкладайте візит до лікаря, адже своєчасне звернення допоможе вберегтися від тривалого і складного лікування.
Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!