На безводне умивання добре, як правило, реагує суха, чутлива, схильна до лущення шкіра. Нормальній і жирній воно також може підійти, але ось проблемній шкірі таке умивання протипоказано. У будь-якому випадку, регулярно вмиваючись без води, не варто забувати про пілінг і скраби, як мінімум раз на тиждень. Отже, які засоби для вмивання без води (або майже без води) заслужили статус культових і як ними правильно користуватися – в нашому огляді.
Міцелярна вода
Чудо-засіб на основі м’яких поверхнево-активних речовин (ПАР) має свої нюанси, хоча його переваги незаперечні: одним рухом видаляє макіяж і забруднення, не сушить шкіру, замінює тонік. Іноді може залишати «мильне» відчуття на обличчі (переконайтеся, що правильно підібрали продукт відповідно до типу вашої шкіри). Також враховуйте, що не всяка міцелярна вода підходить для розчинення водостійкої косметики, а в деякі формули додають спирт. Фаворити візажистів і косметологів – Bioderma і Garnier – останню особливо хвалять, як гідний бюджетний аналог міцелярних вод преміум-сегмента.
Як використовувати: міцелярну воду наносять на спонж і протирають обличчя. Спонж змінюють кілька (!) разів, поки не видалять всі забруднення і макіяж. Підходить для очей і губ. Залишки міцелярки можна видалити термальною водою, але багато хто обходяться без цього етапу, наносячи відразу крем або сироватку.
Молочко для зняття макіяжу/очищення шкіри
Всупереч стереотипам, може підійти навіть для жирної шкіри, заспокоюючи її, адже насправді будь-яка шкіра не любить агресивного очищення. У більшості випадків після молочка потрібно другий етап очищення – за допомогою тоніка. Молочко може бути більш рідким або густим – вибирайте, орієнтуючись на комфорт і додаткові компоненти. Наприклад, молочко Guinot Demaquillant Hydra Sensitive може застосовуватися навіть для шкіри, яка погано переносить тонік, тобто очищення можливе звести до одного етапу. Цей засіб містить олію ши, відновлює гідроліпідний баланс, екстракти кори дуба, кукурудзи, ромашки для зняття почервоніння і запалень.
Як використовувати: засіб нанести круговими рухами, дати йому час розчинити макіяж (1-3 хвилини), потім залишки зібрати спонжем з невеликою кількістю засобу або тоніка. Потім можна наносити сироватку або крем.
Двофазний засіб для зняття макіяжу з очей
На відміну від молочка, яке не завжди комфортно для очей, «двухфазка» не дратує їх і легко змиває водостійку косметику. Наприклад, Clarins Instant Eye Make-up Remover славиться своєю ефективністю і відсутністю неприємних відчуттів в процесі застосування.
Як використовувати: перш за все важливо добре струснути пляшку. Кожну повіку протерти двічі (другий раз – зворотною стороною спонжа), щоб зняти залишки самого засобу і розчинені частки макіяжу повністю. Тоді не буде ефекту жирної плівки, на яку часто скаржаться при використанні цього типу засобів. Важливий момент: для очей завжди потрібний окремий засіб, якщо ви очищаєте шкіру молочком і тоніком. Прислухайтеся до експерта з косметичної безпеки ЄС Тійни Орасмае-Медер: «Препарати для очей, що очищають, мають інший рН, ніж засоби для шкіри, що співпадає з рН сльози: від 7,2 до 7,5. Якщо використовувати більш кислі або лужні формули, можна отримати серйозне подразнення очей».
Гідрофільна олія
Культовий засіб серед мешканок Країни сонячного сходу. Отже, одні з кращих виробників цього продукту – японські. Чим же так гарні гідрофільні олії? Наприклад, особливість Kanebo Kracie Naive Deep Cleansing Oil в тому, що засіб змиває навіть водостійку косметику, і хоча при видаленні засобу вода все ж використовується, її вплив на шкіру зведено до мінімуму. Це суперм’який, з високим вмістом жирів засіб підходить для найніжнішої шкіри і розчиняє макіяж без залишку. Підійде і для жирної чутливої шкіри, оскільки добре видаляє надлишки себума, не порушуючи лужний баланс шкіри, а значить, зберігаючи її імунітет.
Як використовувати: гідрофильну олію наносять на шкіру обличчя і шиї, включаючи очі і губи, масажують одну хвилину, потім змивають водою. При контакті з водою олія перетворюється на молочко і не залишає жодної плівки.
Ватні палички
Так, не дивуйтеся: всередині чарівних паличок Jane Iredale Dot the I міститься засіб, який зніме макіяж з обличчя і очей. На відміну від серветок для зняття макіяжу, підходить для чутливих очей: екстракти огірка, рису і алое пом’якшують і заспокоюють шкіру.
Як використовувати: щоб активувати «магію» паличок, необхідно зігнути їх, як на зображенні-інструкції. Незамінні вони в дорозі і щоб просто поправити макіяж протягом дня. Однієї палички, звичайно, не вистачить, щоб очистити все обличчя, але навіть в найскромнішому багажі мандрівниці рекомендуємо знайти місце для упаковки цього продукту.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!