В Україні заборонили випробовувати косметику на тваринах

У середу, 20 січня, відбулося засідання уряду, на якому прийняли новий технічний регламент на косметичну продукцію. Він включає перелік вимог до косметичних засобів, представлених на українському ринку, і розширює список заборонених для використання в косметиці інгредієнтів з метою забезпечення належного захисту здоров’я населення. До слова, цей список розширили втричі: з 400 компонентів до +1328.

Як наголошується у пояснювальній записці, регламент встановлює нові вимоги щодо обігу та безпеки косметичної продукції і передбачає можливість застосування новітніх технологічних розробок, альтернативних методів тестування косметики, здійснення ринкового контролю про відповідність продукції вимогам.

Одним із важливих аспектів постанови є заборона на поширення в Україні косметики, яка тестується на тварин. Свою радість з цього приводу вже висловила зоозахисна організація UAnimals, яка приєдналася до лобіювання документа кілька років тому.

«Один із важливих аспектів нового регламенту – заборонити випробування косметики на тваринах і дати можливість іноземним і національним компаніям використовувати нові технологічні розробки, зокрема, альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила вже кілька років діють у країнах ЄС », ─ повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Вся косметика, яку можна буде продавати, повинна мати відповідне маркування. Ринковий нагляд за косметичною продукцією буде здійснювати Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Раніше в прес-службі МОЗ зазначили, що новий регламент також забороняє продавати косметичну продукцію, в якій використані канцерогенні, радіоактивні речовини і небезпечні барвники. У відомстві розраховують, що затвердження нового техрегламенту дозволить гармонізувати техрегулювання косметичної продукції в Україні з європейським законодавством, усунути юридичні, адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі з країнами ЄС.

Щоб український косметичний бізнес міг розвиватися без перешкод, а на ринку зберігалася чесна конкуренція, МОЗ планує передбачити перехідний період для впровадження нових вимог до тестування косметичної продукції. Це рішення обумовлене тим, що зараз у нашій країні відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики.

Постанова, якою затверджено новий технічний регламент на косметичну продукцію, прийнято з техніко-юридичними правками. Документ вступає в силу через 1,5 року після публікації.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також