Вагінальні кульки: для чого вони потрібні, як вибрати та використовувати для кращого ефекту

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Вагінальні кульки

Вагінальні кульки — не просто секс-іграшка, а й тренажер, адже за їх допомогою можна ефективно тренувати м'язи тазового дна. Сьогодні цей девайс популярний у всьому світі, за підрахунками: у секс-арсеналі кожної третьої жінки є комплект чудо-кульок.

Розповімо, навіщо потрібні вагінальні кульки і як правильно користуватися вагінальними кульками.

Які бувають вагінальні кульки, користь інтимного девайсу

Вагінальні кульки

Традиційні вагінальні кульки – це конструкція з двох кульок, з’єднаних мотузкою. Самі кульки можуть бути різних форм, їх може бути кілька, і виготовляють секс-іграшку з різних матеріалів, кожен із яких має свої переваги та недоліки.

За функціональністю вагінальні кульки бувають трьох видів: вібраційні (виключно як секс-іграшка з пультом управління), для тренування м’язів та зі зміщеним центром тяжіння. Вагінальні кульки для тренування носять назви тренажер Кегеля, вони не вібрують, зазвичай більші за розміром, ніж вібраційні, та важчі. А ось у кульок зі зміщеним центром усередині є менші кульки, які перекочуються в процесі вібрації. Такий тренажер призначений і для насолод, і для тренування.

 • Скляні вагінальні кульки — екологічні, приємні на дотик, легкі у використанні. Такий девайс можна мити мильною водою, а зберігають їх сухими у спеціальній ємкості. Недолік скла — у крихкості, тому щойно на склі з’явилися сколи, кульками можна травмуватися.
 • Краще, щоб вагінальні кульки для початківців були з латексу. На них є западини для більшої стимуляції. Такі кульки практичні, але можуть спричинити алергічну реакцію.

Вагінальні кульки

 • Металеві (з алюмінію або медичної сталі) вагінальні кульки новачкам не підходять, а лише досвідченим жінкам, оскільки вони значно важчі за латексні та скляні. Тренажер Кегеля з металу дуже практичний та довговічний, адже матеріал не піддається корозії. Металеві кульки гладкі, за ними просто доглядати — досить протерти спиртом чи антисептичним засобом (хлоргексидином). Найдорожчими у світі є вагінальні кульки із золота та срібла. По суті, вони не кращі за металеві, догляд за ними і зберігання аналогічні. Замовити такий девайс можна у ювеліра, це чудовий подарунок коханій жінці, особливо якщо там буде гравіювання.
 • Вагінальні кульки з каменю — елітний девайс, відомо, що ними користувалися навіть гейші. Вважається, що нефритові кульки мають позитивну енергетику, матеріалу приписують здатність підвищувати життєвий тонус. Нефритові кульки яйцеподібні, досить важкі, тому їх використовують жінки, які довго практикують вумбілдинг. Нефрит примхливий у догляді, досить крихкий, як і скло, при появі тріщин і сколів, їх не використовують більше.
 • Силіконові вагінальні кульки — найпопулярніші, оскільки матеріал гіпоалергенний, легко очищається, він дуже приємний на дотик. Зберігається такий девайс у сухому вигляді, краще — у тканинному мішечку.

читайте також

Для чого потрібні вагінальні кульки

Вагінальні кульки

Вправи із вагінальними кульками мають багатофункціональну допомогу.

 • Зміцнюють м’язи тазового дна, які оточують матку, сечовий міхур, тонкий кишечник та пряму кишку. Тренування інтимних м’язів допоможе жінкам із нетриманням сечі та калу.
 • Приводять у тонус піхву. У жінки, яка регулярно займається вумбілдингом, оргазм яскравіший і триваліший, ніж у тієї, котра інтимні м’язи не тренує.
 • Вагінальними кульками можна скористатися як секс-іграшкою, наприклад, під час мастурбації або анального сексу для стимуляції точки G.

Важливо робити вправи з вагінальними кульками регулярно і вже через місяць можна відчути перші результати.

Як вибрати вагінальні кульки, на що звернути увагу

Вагінальні кульки

Вище ми розповіли про функціональність вагінальних кульок, а також ви знаєте, з яких матеріалів їх виготовляють. Приступаючи до вибору девайса, визначтеся з його використанням вами.

Початківці можуть вибрати вагінальні кульки невеликого розміру, легкі. Як варіант: тренажер із регульованими вагами. Як тільки ви відчуєте, що потрібно збільшити навантаження, зробіть регулювання. Новачки, що використовують важкі кульки відразу, ризикують травмуватися.

У кульок може бути мотузочка, яка допоможе витягнути тренажер із піхви, або не бути такої. Пам’ятайте, що можна регулювати глибину проникнення кульок, тому мотузочка буде доречною. Не хвилюйтеся, що кулька без мотузочки “загубиться”, якщо ви не утримуватимете її м’язами, вона просто випаде з піхви. “Мінус” скляних або нефритових вагінальних кульок у тому, що мотузочка у них із звичайного матеріалу, і її складно очищати від виділень.

читайте також

Кому не можна використовувати вагінальні кульки

Вагінальні кульки

Вагінальні кульки не рекомендуються використовувати вагітним жінкам та тим, хто перебувають у відновлювальному періоді після пологів або гінекологічних операцій. Також з обережністю, після консультації з лікарем, треба використовувати вагінальні кульки за наявності інфекцій статевих шляхів або якщо в матці встановлено ВМС чи менструальну чашу.

Якщо після використання вагінальних кульок з’являються хворобливі відчуття, дискомфорт або неприємний запах із піхви, заняття вумбілдингом треба припинити та проконсультуватися з гінекологом.

Вправи з вагінальними кульками, основи імбілдингу

Вагінальні кульки

Перед початком інтимного тренування нанесіть на вагінальні кульки лубрикант на водній основі, зручно ляжте та чистими руками повільно введіть тренажер у піхву. Якщо кульок кілька, переконайтеся, що перша не викликає дискомфорту, перш ніж вставляти наступні. Якщо з’явилося відчуття, що кульки випадають, проштовхніть їх подалі. Подбайте про те, щоб контрольний шнур залишився зовні.

Базову вправу називають “миготінням”. Необхідно відчути м’язи тазового дна, для цього треба стиснути м’язи, ніби перешкоджаючи сечовипусканню. “Миготять”, стискаючи м’язи з кульками і утримуючи в напрузі 3 секунди, потім розслабляються теж 3 секунди. Необхідно зробити щонайменше 10 підходів, доводячи поступово до півсотні. Згодом ви навчитеся “миготіти” не тільки лежачи, а й стоячи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також