«Віагра» для жінок існує чи ні? Якщо є препарат, який посилює сексуальне бажання чоловіків, то невже нічого подібного не вигадали для жінок? А можливо, чоловіча «Віагра» діє і на жінок теж? Саме такі питання можна зустріти зараз у мережі, спробуємо на них відповісти разом із колумністом BeautyHub, сертифікованим коучем-практиком, сексологом Сергієм Ніжельським та Юлією Гайворонською — секс-коучем, власницею магазину gayvoronskaya sex-shop.
Навіщо жінкам «Віагра»? Які причини зниження лібідо?
У певні моменти життя жінки сексуальне бажання згасає або зникає зовсім. Причин може бути маса: загальні й ендокринні захворювання, психологічні фактори (переживання та стреси, депресія, психотравми), неправильне статеве виховання, гормональні порушення (менопауза, вагітність, менструація), фізична втома, прийом певних лікарських препаратів та багато іншого.
Вчені з’ясували, що розлади зі зниженим сексуальним бажанням виникають внаслідок нездатності жінки відключити лобові частки мозку, які відповідають за виконання повсякденних завдань. Відповідно, ділянки мозку, які відповідають за мотивацію та задоволення, нормально вже не функціонують.
Симптоми зниженого лібідо у жінок виявляються у погіршенні настрою, небажанні займатися сексом і навіть відразі до сексу, незадоволеності інтимним життям у цілому.
Класична «Віагра» для жінок: допоможе чи ні?
Довідка. Препарат «Віагра» розроблено фармацевтичним гігантом Pfizer у 1990-х роках минулого століття як ліки від стенокардії та високого кров’яного тиску. Але препарат виявився малоефективним для лікування захворювань ССС, зате підвищував у рази ерекцію. Так, 1998 року виникла «Віагра». Попри свою ефективність, у «Віагри» багато побічних ефектів, наприклад, інфаркт і навіть розрив пеніса. Проте й дотепер препарат приносить компанії не один мільярд доларів прибутку щорічно.
Успіх «Віагри» серед чоловіків вирішили повторити серед жінок. Ще 20 років тому Центр жіночої сексуальної медицини Каліфорнійського університету проводив перші дослідження про вплив «Віагри» на жінок у післяменопаузі. Близько трьох місяців жінки приймали «Віагру», й у них спостерігалося посилення сексуального бажання, зросла чутливість геніталій, а оргазм був яскравішим, при цьому жодних короткострокових побічних ефектів від препарату не було. Але згодом глибший аналіз не показав суттєвих результатів.
Через кілька років після цих досліджень було розроблено препарати для жінок, спрямовані на лікування зниженого лібідо. Саме їх і називають «жіночою віагрою», а ось класична «Віагра» так і залишилася препаратом для лікування виключно еректильної дисфункції у чоловіків.
«Жіноча віагра»: чи є подібні препарати в Україні
Сексолог Сергій Ніжельський упевнений, що «жіноча віагра» – міф, який активно підтримується фармацевтичними компаніями.
«Принцип дії «Віагри» – активна стимуляція припливу крові до статевого члена чоловіка. Єдине, на що може розраховувати жінка, приймаючи «Віагру», — почастішання пульсу, підвищення температури тіла та легке запаморочення (іноді головний біль). «Віагра» потрібна чоловікам не для того, аби збудитися психологічно, а щоб забезпечити твердість статевого члена за відсутності бажаної сили ерекції. Жінки подібної стимуляції не потребують принципу через відсутність статевого члена. Жіноча ерекція, якщо можна сказати, відбувається спочатку в голові, а потім поширюється по всьому тілу. Тому для досягнення ефекту збудження варто звернути увагу на дії, свої та партнера, а не покладатися на «Віагру» й інші пігулки, як на панацею».
Дійсно, щойно фармацевтичні компанії зрозуміли, що суть жіночої «Віагри» у впливі на мозок, вони почали шукати способи розробки таких препаратів. Наприклад, США схвалили лікування зниженого лібідо в жінок з допомогою флібансерину. Спочатку препарат вважався антидепресантом, одним з побічних явищ якого було сексуальне збудження. Британські вчені скептично поставилися до лікування статевих розладів у жінок медикаментозними препаратами, вважаючи, як і Сергій Ніжельський, що проблема зниженого лібідо має вирішуватися в крайньому разі в кабінеті психолога, якщо жінці складно налагодити емоційний контакт із партнером самостійно. Пігулкою погані стосунки не вилікуєш.
Відомі випадки (за медичними показаннями) лікування зниженого лібідо у жінок за допомогою гормонів, наприклад, метилтестостерону й тестостерону, які відповідають за сексуальне збудження. Але дозування препарату призначає лише лікар після проведення певних біохімічних досліджень крові.
Секс-коуч Юлія Гайворонська вважає «жіночу віагру» ілюзією. На її думку, у певному сенсі «жіночою віагрою» можна вважати афродизіаки на кшталт «шпанської мушки». Але такі препарати можуть бути нефротоксичними, в результаті, крім збудження, можна отримати проблеми з нирками. Посилити збудження можна місцево, наприклад, використовуючи рідкий вібратор. Лубрикант, нанесений на область геніталій, посилить сексуальне збудження, а секс надасть більше радості. Але саму проблему зниженого лібідо ані афродизіаки, ані лубриканти не вирішать, вважає експертка.
2021 року на ринку США можна знайти препарат Addyi, який, згідно з рекламою, повертає жінкам сексуальний потяг. Предок цього препарату той самий флібансерин. Паралельно в Америці розробляють препарат під назвою Lybrido. У складі силденафіл, активний інгредієнт «Віагри». Ось тільки Lybrido здатний посилювати збудження не лише у м’язах, а й у мозку, тому підходить для жінок. В Ізраїлі працюють над препаратом на основі гормону бремеланотиду, який активізує неврологічні рецептори, пов’язані із сексуальною реакцією. Про появу обох препаратів в Україні говорити не доводиться, та й доказова база поки що теж відсутня.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!