Венеційський кінофестиваль 2024: Топ–8 фільмів–переможців

Перший Венеційський міжнародний кінофестиваль відбувся в далекому 1932 році за ініціативою диктатора Беніто Муссоліні. Відтоді, з деякими перервами (1943-1945 рр., 1973-1978 рр.), наприкінці літа кінофест збирає професіоналів та любителів кіно, туристів і просто роззяв.

Основна програма кінофестивалю складається з головного конкурсу, програми «Горизонти», конкурсу короткометражних фільмів. Також масу нових стрічок демонструють поза конкурсною програмою.

У головному конкурсі Венеційського кінофестивалю беруть участь близько 20 фільмів, які раніше ніколи не демонструвалися на екранах та не брали участь в інших конкурсах.Найкращий фільм фестивалю отримує «Золотого лева», найкращий режисер – «Срібного лева», найкращі актор та акторка – кубок Вольпі. Також журі вручає Приз Великого журі та Спеціальний приз журі, приз за найкращий сценарій (Лев), нагороду за найкращий дебютний фільм (Лев майбутнього) та Золоту Озелу, а також премію Марчелло Мастрояні найкращому молодому актору/акторці.

Розкажемо докладніше про фільми-переможці Венеційського міжнародного кінофестивалю 2024 року.

Приз «Золотий лев» – «Сусідня кімната» (режисер Педро Альмодовар)

Перша англомовна стрічка у списку режисерських робіт геніального іспанця Педро Альмодовара одразу потрапила до «десятки» і виграла головний приз Венеційського кінофесту. Це мелодрама, головними темами якої виступають евтаназія та дружба. Головні героїні – жінки, що живуть в одному будинку в Нью-Йорку. Військова журналістка Марта хворіє на рак і вирішує припинити боротьбу з недугою, купивши в даркнеті смертельну пігулку. Але Марті необхідна людина, яка їй асистуватиме, а дочка і подруги для цього зовсім не підходять. Вибір Марти припадає на письменницю Інгрід, але жінка панічно боїться смерті. Зважившись, Інгрід просто має перебувати в сусідній кімнаті.

Головні ролі у фільмі зіграли Тільда ​​Свінтон та Джуліанна Мур.

Приз «Срібний лев» – «Бруталіст» (режисер Брейді Корбет)

Драматична стрічка американського кінорежисера Брейді Корбета, головні ролі в якій виконали Едрієн Броуді, Фелісіті Джонс і Гай Пірс. Фільм розповідає про тридцять років життя Ласло Тота, угорсько-єврейського архітектора, який пережив Голокост. Після війни Тот разом із дружиною Ержебет вирушив до США за «американською мрією». Але, сім’ї головного героя доведеться зазнати злиднів і приниження, поки архітектор не отримує контракт від Харрісона Лі Ван Бюрена, який переверне все його життя. Сюжет фільму про зламаного генія і жорстокий світ, байдужий до його неспокійної душі.

Великий приз журі «Срібний лев» – «Вермільйо» (режисер Маура Дель П’єро)

Антивоєнна драма, названа на честь маленької італійської комуни, режисерський дебют на кінофестивалі італійського режисера Маури Дель П’єро. За сюжетом, 1944 року солдат-дезертир П’єтро із Сицилії рятується в горах Тіроля. Він зупиняється у родині місцевого вчителя, де ростуть три дочки. З одною з них, Лючією, у дезертира зав’язуються любовні стосунки. У стрічці також переплітаються інші сюжетні лінії, що ґрунтуються на мріях інших дочок вчителя, а також мешканців Вермільйо.

Приз Лев – «Я все ще тут» (автори сценарію Муріло Хаузер та Ейтор Лорега)

Фільм бразильського режисера Вальтера Саллеса з Фернандою Торрес та Селтоном Мелу у головних ролях. Стрічку зняли на основі мемуарів сина Рубенса Пайви – Марсело.

Дія фільму відбувається у Бразилії 1971 року. У головної героїні, матері п’ятьох дітей Юніс Пайви, зникає чоловік – колишній конгресмен Рубенс Пайва. Тепер життя Юніс змінюється на 180 градусів, адже їй і дітям необхідно вберегтися від бразильської військової диктатури та не стати її жертвами, як це відбулося із главою сімейства.

Спеціальний приз журі – «Квітень» (режисер Деа Кулумбегашвілі)

Журі кінофестивалю відзначили спеціальним призом роботу грузинського режисера Деї Кулумбегашвілі. Це драматична стрічка про Ніну, досвідченого акушера-гінеколога з престижної клініки. У вільний від роботи час вона їздить маленькими грузинськими селами і допомагає бідним жінкам зробити аборт. Незабаром героїню звинувачують у службовій недбалості, яка спричинила смерть дитини. Батько немовля дізнається про таємне заняття Ніни та звинувачує її у вбивствах. Чи впорається героїня? Дізнаєтесь, коли подивитеся стрічку до кінця.

Кубок Вольпі – «Крихітка» (найкраща актриса Ніколь Кідман)

Еротичний трилер із Ніколь Кідман та Антоніо Бандерасом у головних ролях. Стрічка стала однією із найбільш обговорюваних на Венеційському кінофестивалі. Впливова бізнес-леді Ромі страждає від відсутності оргазму. Вона любить свого чоловіка Джейкоба, але не може отримати задоволення від сексу з ним. Ромі заводить роман із молодим стажером Семом, але ці стосунки ставлять під удар як сім’ю героїні, так і її кар’єру. За словами Ніколь Кідман, фільм сфокусований не лише на бурхливому романі (як це нерідко буває), але й на темі важливості відкритого спілкування один із одним щодо близькості та бажань.

Кубок Вольпі – «Тихий син» (найкращий актор Вінсент Ліндон)

Фільм французьких режисерів Дельфін та Мюріель Кулен, екранізація роману Лорана Петиманжена «Що вам потрібне від ночі». Головний герой фільму, 50-річний працівник залізниці П’єр, намагається вибудувати довірчі стосунки із двома своїми синами. Коли молодший син Луї їде вчитися до Сорбонни, старший син Фюс замикається у собі, а потім взагалі зв’язується із компанією ультраправих радикалів. П’єру складно порозумітися із сином, чиї вчинки врозріз розходяться із його цінностями. Незрозуміло, що було б далі, якби у сім’ї не сталася трагедія.

Премія Марчелло Мастрояні – «І їхні діти після них» (найкращий молодий актор Пол Кірхер)

Драматичний фільм – екранізація однойменного роману Ніколя Мат’є. Дія відбувається у 1990-х роках у маленькому містечку на північному сході Франції, якого ще не торкнулася індустріалізація. Його герої – підлітки, яким доведеться подорослішати лише за одне літо. Головний герой Ентоні, вкравши каное, вирушає на нудистський пляж, де доля зводить його з першим коханням Стеф. Цей момент стане переломним і визначить подальше життя героїв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Читайте також