Експерти в один голос стверджують, що від того, як і чим саме ми сушимо волосся, залежить його стан і зовнішній вигляд. Навіть якщо ви робите укладку не щодня, а раз на тиждень, чи навіть декілька разів на місяць, занадто гарячий потік повітря може пошкодити структуру волосин і спричинити ламкість, посічені кінчики й надмірну сухість. Високоякісні прилади навспак збережуть здоров’я волосся і ваш час — зазвичай новітні розробки дозволяють за меншу кількість часу просушити локони і надати волоссю бажаної форми. До речі, менша тривалість впливу гарячого повітря — хороший бонус і для волосся також.
Американський hair-стиліст Ларрі Сімс, який готує до виходів на червону доріжку багатьох голлівудських зірок, розповів про те, за якими критеріями варто вибирати фен для волосся, щоб красиво вкласти волосся й не пошкодити його.
5 функцій, на які важливо звернути увагу, вибираючи фен
Потужність
За потужністю фени для волосся можна умовно поділити на три типи:
- малопотужні, до 1200 Вт — це насамперед фени-щітки та компактні дорожні фени;
- середньої потужності, 1200–1800 Вт — звичайні домашні фени;
- високої потужності, від 1800 Вт і вище — професійні фени.
Ларрі Сімс зазначає, що вибирати потужність фену важливо відповідно до типу вашого волосся.
Здебільшого у білявок, особливо в тих, хто регулярно освітлює локони, волосинки тонкі, тому вони не потребують надто потужного потоку повітря. Дівчатам зі світлим і освітленим волоссям варто вибирати сушки з потужністю від 1200 до 1800 Вт — цього зазвичай цілком достатньо, аби висушити тонкі пасма. Крім того, у білявок зазвичай локони схильні до сухості, і фени з такою потужністю не пересушуватимуть їх.
Для густого і «важкого» волосся варто обирати фени з потужністю від 2000 Вт, вони допоможуть швидше просушити товсті волосинки. Такі прилади значно скоротять час укладки, а отже і вбережуть волосся від перегріву.
Матеріал нагрівного елементу
Дуже важливо звертати увагу на «серце» сушки — деталь, яка відповідає за подачу теплого повітря. Зазвичай нагрівні елементи виготовляють із металу або кераміки. На думку професіоналів, метал нерівномірно розподіляє тепло і часто подає надто гаряче повітря, а це може пересушувати волосся, робити його ламким і тьмяним. Особливо небезпечними металеві нагрівні елементи є для тонкого волосся, вони можуть буквально спалити локони.
Керамічні пластини рівномірно розподіляють тепло й дозволяють якісніше просушувати локони, не травмуючи їх. Деякі виробники також пропонують прилади з титановими або турмаліновими нагрівними пластинами. Їх експерти вважають найбільш безпечними для тонкого й ламкого волосся. Ще одна перевага сушок із керамічними, титановими й турмаліновими пластинами — вони не перегріваються навіть за тривалого використання.
Температурні режими
Ще один важливий нюанс сушок для волосся — температурні режими. Експерти рекомендують обирати прилади з як мінімум двома-трьома температурними режимами й окремою регуляцією потужності подачі повітря. Перукар Ларрі Сімс наголошує на важливості цих функцій, адже безпечне висушування волосся передбачає поступове зниження температури повітря. «Якщо з мокрим волоссям можна працювати феном, налаштованим на температуру 130 °C, то досушувати й робити укладку на браш важливо більш холодним потоком повітря, орієнтовно 60 °C. Для цього нам важливо мати перемикач температури». Режими сушки також варто регулювати відповідно до типу волосся. «Тонке волосся швидше пошкоджується гарячим потоком повітря, тому якщо ви часто помічаєте посічені кінчики, спробуйте використовувати найнижчі температурні режими», — додає Ларрі.
Функція подачі холодного повітря
Як показує досвід експертів, функцією подачі холодного повітря в домашніх умовах користується вкрай мало дівчат. А дарма. Її обов’язково важливо вмикати на фінальній стадії висушування волосся, щоб охолодити локони й надовше зберегти укладку. «Тепле волосся гірше тримає задану форму, тож після того, як ви зробили укладку на браш, натисніть cool shot button і «пройдіться» по локонах потоком холодного повітря. Так ваша укладка збережеться надовше», — рекомендує Ларрі Сімс.
Іонізація
Американський перукар Ларрі Сімс зазначає: «Функція іонізації вкрай важлива для висушування волосся, особливо для тих, хто регулярно робить укладки на браш». Іонізація — відносно нова технологія у виробництві побутових фенів, що дозволяє наповнити волосся мільйонами активних іонів. Прилади із вбудованими іонізаторами не дозволять локонам електризуватися, а також забезпечать більш насичений блиск. «Добре мати фен з іонною технологією ще й тому, що вона допомагає волоссю швидше висихати», — завершує Ларрі Сімс.
Найкращі фени для всіх типів волосся
Philips, Prestige SenseIQ
CHI, Deep Brilliance Hair Dryer
Remington, Supercare Pro 2200 AC
Rowenta, Ultimate Experience CV9820
Moroccanoil, Smart Styling Infrared Hair Dryer
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!