Відмова від філерів, або Чому ін’єкції стають менш популярними

Допандемічне життя, як естетична медицина, змінилося. Про це можна судити за результатами опитування учасників 2021 року Американською академією пластичної та реконструктивної хірургії обличчя. Провідні пластичні хірурги поділилися своєю думкою про висновки, пов’язані зі звітами.

Влітку 2021 року практика вашингтонського фахівця естетичної медицини повернулася в колишнє русло, поступово збільшуючи кількість консультацій та операцій. Доктор Майкл Соменек пов’язує це з поширенням можливості провести вакцинацію. Але коли повернувся Омікрон, становище стало хитким. За словами доктора Соменека, пацієнти, які не скористалися можливістю прийти на прийом у 2020 році, використали шанс у 2021 році.

 

Чому лікарі кажуть “ні”

Одна з найпоширеніших причин відмови молодим пацієнтам – це ризик отримати невиправдані очікування. Таким чином, пластичним хірургам доводиться приділяти більше часу на консультації, щоб забезпечити узгодженість між хірургом та пацієнтом. Під час першого прийому лікар з’ясовує очікування пацієнтів від процедури та пояснює реалістичність ефекту, оскільки за останні кілька років через тренди у TikTok та Instagram ці поняття стали досить заплутаними.

Період реабілітації

З настанням пандемії та можливістю працювати з дому пацієнти отримали шанси спокійніше проходити період реабілітації. “Не було необхідності відсувати терміни відновлення, щоб повернутися в офіс”, – розповідає Мері Лінн Моран, сертифікований пластичний хірург.

За її словами, раніше пацієнти більше хвилювалися щодо якнайшвидшого повернення в офіс, зараз же вони стали приділяти більше часу на відновлення, від чого і сама реабілітація стає більш плавною.

Також пластичні хірурги відзначають, що пацієнти стали вдаватися до процедур, які мають тривалий період реабілітації, але з тим самим довгостроковим ефектом. Серед них популярністю користуються такі методи естетичної медицини, як лазерні шліфування СО2, які мають довгостроковий результат, але потребують певного періоду реабілітації. Такі процедури стали популярнішими, оскільки ефект від них тривалий, хоч і післяпроцедурний період може бути довшим, ніж після експрес-процедур.

Крім цього, пацієнти перестали витрачати час на постійні підтримуючі догляди за допомогою ін’єкційних процедур (наприклад, ботокс або філери), а стали віддавати перевагу радикальним методам, таким як підтяжка губ або брів, зазначає Дара Ліотта, пластичний хірург. Багато пацієнтів стали прибирати раніше поставлені філери в губах і користуватися послугами пластичних хірургів, вдаючись до підтяжок. Безумовно, це не відкладає процес старіння, але робить його повільнішим.

З іншого боку, підтяжка брів може бути як хірургічною, так і неінвазивною, що може відстрочити необхідність пластики верхніх та нижніх повік. У зв’язку з такою популярністю пластичної хірургії у соціальних мережах пацієнти стали більш обізнаними щодо підготовки до процедур. Стала помітна тенденція раннього хірургічного втручання, лідирує у якому пластика зони навколо очей. З чого можна дійти висновку, що ця процедура відсуне раніше популярну ринопластику.

Популярними стали пластичні втручання серед чоловіків. За останні пів року спостерігається тенденція збільшення звернень чоловіків щодо пластичних операцій, при цьому вони мало зацікавлені у неінвазивних методах. Лікар Соменек пояснює це тим, що чоловіки не хочуть відвідувати кабінет пластичного хірурга щомісяця, щоб провести кілька процедур. Вони хочуть бачити результат одразу.

Вплив соціальних мереж

Багато хірургів ставляться двояко до впливу соціальних мереж на пластичну хірургію. Адже у зв’язку з такою популярністю з’являється все більше молодих пацієнтів, які можуть мати розчарування після процедур. Це пов’язано з тим, що найчастіше молоді пацієнти не були хорошими кандидатами з самого початку для пластики, що тягне за собою невиправдані очікування. Також не завжди потенційні пацієнти звертають увагу на фільтри, які можуть накладатися на фото із соцмереж, що вводить в оману щодо очікуваного ефекту.

За результатом звіту минулого року було проведено близько 1,4 мільйона хірургічних та нехірургічних процедур. Така цифра говорить про майже 40-процентне збільшення порівняно з кількістю процедур, проведених у 2020 році.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також