Пілінг – процедура, яка пошкоджує шар шкіри, залежно від того, який пілінг, той шар шкіри ми і пошкоджуємо. Відповідно, реабілітація шкіри відбувається за таким само принципом. Чим глибший був пілінг, тим на більш глибоких шарах буде проходити відновлення.
З’ясуємо, як реабілітувати шкіру після пілінгу.
Найперше, що відбувається зі шкірою, – це лущення. Таким чином дерма позбавляється пошкодженого шару. Небезпека цього процесу полягає у втраті вологи, тому що хімічно пошкоджена шкіра погано утримує воду. Друге, що відбувається, – це те, що скоринки починають стягувати шкіру й облазити. І тут часто наші руки сверблять – прибирати ці скоринки, чого робити категорично не можна.
Найкраще використовувати креми або сироватки, які будуть діяти безпосередньо на «корки», – зволожувальні сироватки з гіалуроновою кислотою, наприклад. Такі засоби будуть не тільки зволожувати, а й протистояти запаленням і мати відновлювальну дію. Часто фахівці рекомендують користуватися засобами з вмістом декспантенолу в разі сильного стягування шкіри.
Одним із засобів, що відмінно себе зарекомендували у постпілінговому догляді, є крем Fresh Post: Peel від Mesopharm Professional. Завдяки відновлювальному комплексу на основі церамідів, протизапальному комплексу на основі екстракту мімози і зволожувальному комплексу на основі компонентів NMF, а також амінокислотам крем оптимізує рівень рН, обмежує ріст патогенної мікрофлори, зміцнює місцевий імунітет шкіри.
Далі на нашій шкірі відбувається відновлення її захисних функцій. У цей період варто віддати перевагу кремам-емолентам. Такі креми мають повторювати функції рогового шару – захищати. А ось для жирної шкіри краще звернути увагу на емульсії, щоб не спровокувати процес запалення.
У період відновлення дуже добре додавати в догляд креми з активними компонентами, тому що саме в цей період проникність шкіри дуже висока. Наприклад, для шкіри, схильної до гіперпігментації, добре додати засоби з вітаміном С, койєвою кислотою, арбутином. Для шкіри, якій необхідний додатковий синтез колагену, добре також підійде засіб із вітаміном С, ретинолом.
Крем, який потрібно використовувати після проведення пілінгу, має сприяти відновленню епідермального бар’єра (наприклад, засоби з омега-6, фосфоліпіди, цераміди, олія ши), регенерації (засоби з плацентою, бісабололом, декспантенолом) шкіри і діяти як антиоксидант (засоби з вітамінами С, Е, селеном, глутатіоном, екстрактами зеленого чаю, кісточок винограду).
І найважливіше, чим не варто нехтувати у всьому процесі після проведення будь-якого пілінгу, – це використання засобів із SPF-фактором.
Отже, аби відновлення шкіри після пілінгу пройшло гладко, потрібно:
- виключити в день проведення пілінгу прийняття будь-яких теплових процедур (сауна, гаряча ванна, душ), заняття спортом, алкоголь, алергічні продукти (наприклад, морепродукти або екзотичні фрукти), користування скрабами або будь-якими іншими засобами, які пошкоджують шкіру;
- після пілінгу не можна користуватися скрабами, самостійно розкривати запальні елементи, в жодному разі не зривати скоринки, виключити перебування на сонці й відвідування солярію, виключити спиртовмісну косметику, не проводити фарбування брів протягом трьох днів після процедури пілінгу.
Що робити обов’язково? Додати до догляду делікатне очищення шкіри, зволоження, живлення, регенерацію, захист з SPF, за необхідності косметолог може призначити антигістамінні препарати.
І, найголовніше, щоб все пройшло гладко, потрібно обов’язково дотримуватися рекомендацій свого косметолога.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!