Випадання волосся може бути пов’язане з багатьма причинами, у тому числі і з наслідками коронавірусу. Ми вирішили дізнатися у лікаря-дерматолога, які можуть бути причини випадання волосся і як цього позбутися.
Дар’я Тищенко, лікарка-дерматологиня, косметологиня, членкиня Української асоціації лікарів дерматовенерологів
Причини випадіння волосся
Серед основних причин випадіння волосся можна виділити:
- дефіцит мікроелементів (заліза, цинку, хрому, селену, вітаміну В12);
- хронічні соматичні захворювання;
- інфекційні захворювання;
- прийом лікарських засобів;
- сильний стрес;
- негативний вплив зовнішніх факторів (спекотне літнє сонце чи сильний мороз).
Лікарі зазначають почастішання звернення пацієнтів зі скаргами на погіршення стану волосся після перенесення коронавірусної інфекції. Конкретних даних щодо того, хто більше може бути схильний до такого наслідку, немає. Так, практично кожен п’ятий пацієнт помічає проблеми із волоссям. При цьому не обов’язково це пов’язано з випаданням, багато хто скаржиться на загальне погіршення стану волосся.
Перші помітні зміни найчастіше відбуваються через 2-3 місяці після одужання, й існує ризик втратити до 50% волосся. Причиною цього можуть стати прийом противірусних засобів, антибіотиків, імуномодуляторів, підвищення температури, стрес та імунна відповідь. Крім цього, під час цієї хвороби спостерігається сильна інтоксикація організму, що також негативно позначається на стані волосся. При боротьбі з вірусними інфекціями відбуваються аутоімунні реакції (коли імунітет намагається знищити чужорідні клітини, при цьому все одно залучаються й «рідні»). Волосяні фолікули досить чутливі до стану та реакцій імунітету, що може призводити до втрати волосся. Крім випадання, можна помітити збільшення кількості сивого волосся. Цей процес відбувається також унаслідок дефіцитних станів.
Коли звертатись до фахівця
Як уже говорилося раніше, помітне випадання волосся або погіршення його стану стає помітним через 2-3 місяці. При цьому бажано звертати увагу на те, скільки волосся залишається на вашому гребінці: якщо його кількість побільшала, це привід звернутися до лікаря.
Фахівець проведе консультацію, можливо, і трихоскопію (візуальну оцінку шкіри та волосся за допомогою спеціального апарату трихоскопа). У процесі проведення процедури можна буде встановити стан шкіри голови, усть волосяних фолікул і стрижня волосся. За допомогою фототрихограм можна провести дослідження росту волосся.
Також, для більш точного встановлення діагнозу та призначення лікування, необхідно провести низку лабораторних досліджень, які допоможуть виключити або визначити ознаки запалення, порушення різних видів обміну речовин, вітамінні дефіцити й аналізи на гормони. Додатково можуть бути призначені консультації гінеколога, ендокринолога та гастроентеролога.
Лікування постковідного випадання волосся
Особливого протоколу сьогодні немає. Адже ми лікуємо наслідок перенесеної хвороби, а це означає, що всі засоби мають бути кинуті на усунення дефіцитів в організмі, загальне зміцнення імунітету, нормалізацію гормонального тла, профілактику хронічних захворювань. Варто зазначити, що самостійне лікування є ризикованим, у тому числі і неконтрольованим прийомом БАДів. Перш ніж купувати вітаміни, виробники яких обіцяють поліпшення стану волосся і зростання нових, проконсультуйтеся з лікарем. Адже можна пропити курс, а результат так і не помітити. Причиною цього можуть бути незасвоєння мікроелементів через загострення хронічної хвороби. Важливо зрозуміти, що організм – це складна система, яка потребує індивідуального підходу.
Які процедури допоможуть?
Своїм пацієнтам рекомендую курс процедур мезотерапії для волосистої частини голови. Це ін’єкційна методика, яка активує сплячі цибулини, наводить обмінні процеси шкіри в баланс, живить волосяні фолікули. Ця процедура показана і для лікування дифузного порідіння волосся, усунення ламкості, сухості або надмірної жирності шкіри голови, прискорення росту, лікування вогнищевого порідіння волосся (вогнищевої алопеції). Курс складається в середньому з 8-10 процедур з інтервалом 7-14 днів. Потім спостерігається поліпшення росту волосся, його зовнішнього вигляду (починає блищати, стає гладшим, слухнянішим і здоровішим, легше розчісується), також зменшується жирність шкіри голови.
Ефективна в цьому випадку і плазмотерапія. Ця процедура допомагає стимулювати обмінні процеси в шкірі, покращити кровопостачання та пробудити волосяні фолікули, що призводить до покращення стану волосся.
Не нехтуйте якісними шампунями й засобами для догляду за волоссям. Лікар-трихолог може призначити додаткові лікувальні засоби, які допомагатимуть стимулювати ріст волосся та покращуватимуть стан шкіри голови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!